Publikováno 20. března 2024

Nejlepší žehličky na vlasy 2024: Recenze & Test

Nejlepší žehličky na vlasy 2024: Recenze & Test

Sháníte žehličku na vlasy a potřebujete tu nejlepší, která vám vlasy nezničí a podpoří jejich přirozenou krásu? Pak se vám bude líbit můj test a recenze nejlepších žehliček, které si můžete v roce 2024 bez obav pořídit.

  • Mezi nejprodávanější žehličky na vlasy patří Remington S8500 Shine Therapy, která se nahřeje za 15 vteřin a obsahuje ochranný mikrokondicionér, který zabraňuje poškození vlasů teplem.
  • Profesionální žehlička na vlasy Dyson Airstrait HT01 nabízí možnost žehlit vlasy za mokra i za sucha, a to díky proudu vzduchu pod tlakem, který vlasy šetrně narovná a nízké teploty.
  • Žehlička na vlasy Philips BHS742/00 je vybavena funkcí ionizace a kromě ochrany vlasů je ideální v případě, kdy potřebujete vlasy vyžehlit co nejrychleji.

Jak vybrat žehličku na vlasy

Žehličku vybírejte podle typů svých vlasů – pokud máte jemné vlasy, nepotřebujete příliš vysokou teplotu (120-150 °C), a naopak – nepoddajné a husté vlasy budou potřebovat žehlení pod vyšší teplotou (180-230 °C). Pokud máte normální vlasy, bude vám stačit teplota v rozmezí 150-180 °C. Vaší pozornosti by neměly uniknout ani chytré funkce, jako je ionizace vlasů, automatické vypnutí či mokré a suché žehlení – podobné funkce mají zejména dražší modely, jsou však velmi šetrné k vlasům. Nakonec pro vás bude důležitá samozřejmě i cena, která je často rozhodující.

Nejlepší žehličky na vlasy 2024: Recenze & Test

Žehlička na vlasy je pro mnohé ženy nenahraditelný pomocník, který dennodenně pomáhá vykouzlit perfektně uhlazený účes. Při každodenním používání se však často není možné vyhnout značnému poškození vlasů. To není případ nejlepších žehliček na vlasy, na které jsem se zaměřila v tomto článku. Následující žehličky totiž kromě uhlazeného účesu zajišťují také ochranu, a to pomocí několika funkcí. Pojďte prozkoumat nejlepší žehličky na trhu v roce 2024.

1) Remington S8500 Shine Therapy

Pokud chcete sáhnout po zákazníky oblíbené a léta prověřené žehličce na vlasy, pak se zaměřte na model Remington S8500 Shine Therapy, který patří mezi nejprodávanější svého druhu, a to už několik let v kuse. I přes nízkou cenu patří mezi nejlepší žehličky, hravě strčí do kapsy i dražší a novější modely. Keramické destičky se díky funkci Turbo Boost nahřejí už za 15 vteřin, teplotu si můžete regulovat podle svých preferencí od 150 °C až do 230 °C na LCD displeji. Žehlička v případě potřeby dokáže udělat i vlny a lokny. Oceníte i ochranný mikrokondicionér proti krepatění vlasů, kterým jsou potaženy keramické destičky žehličky. V případě, že byste spěchali a žehličku zapomněli vypnout, se nemusíte bát – žehlička se po 60 minutách automaticky vypne, obsahuje také žáruvzdorné pouzdro.

Podle mnoha uživatelských recenzí je žehlička jasným vítězem. Díky ochraně neničí vlasy, snadno se s ní manipuluje, dobře se drží v ruce a dobře vyžehlí i velmi krepaté vlasy. Zákazníci si chválí také velmi rychlé nahřátí, díky kterému je žehlička téměř okamžitě připravena k akci.

Remington S8500 Shine Therapy Orientační cena: 699 Kč Podívat se na web →

2) Loréal SteamPod 3.0

Žehlička Loréal Steam Pod 3.0 našla zalíbení u náročných uživatelek, které si žehlí vlasy každý den. Není žádným tajemstvím, že častým namáháním teplem se vlasy ničí, některé žehličky však mají moc toto zničení zvrátit, nebo alespoň minimalizovat. Mezi ně patří právě model SteamPod 3.0, který při žehlení zajišťuje nepřetržitý tok suché páry. Výsledkem jsou perfektně vyžehlené, jemné a lesklé vlasy. Na žehličku se můžete spolehnout i v případě, pokud chcete vlasy pro změnu natočit. Loréal SteamPod 3.0 zabraňuje roztřepeným konečkům. Tato žehlička žehlička se sama vypne po 30 minutách.

Tato žehlička na vlasy má skvělé uživatelské recenze, ve kterých si zákaznice pochvalují zejména perfektní uhlazení a zjemnění vlasů, navíc údajně příliš neničí vlasy ani při dlouhodobém používání. Nějaké riziko zničení je ale přece jen pravděpodobné, jelikož jsou vlasy zatěžovány teplem.

Loréal SteamPod 3.0 Orientační cena: 6 690 Kč Podívat se na web →

3) Remington PROluxe S9100

Profesionální žehlička Remington PROluxe S9100 v jemně růžové barvě je vybavena technologií OPTIheat, která se stará o stálý přísun tepla tak, aby vlasy nebyly zbytečně zatěžovány. U kořínků bude působit nižší intenzita, u hustších délek zase vyšší. Samozřejmostí je rychlé nahřátí za 15 vteřin, keramický povrch a bezpečnostní vypnutí po 60 minutách nečinnosti. Teplotu lze nastavit od 150 do 230 °C – tu si žehlička zapamatuje a při příštím zapnutí se automaticky nahřeje na tuto teplotu, což můžete sledovat na LCD displeji. Oceníte také kabel dlouhý 180 cm.

Uživatelky si chválí pěkný design, rychlé nahřátí a velmi dobrou ovladatelnost. Žehlička sice nedisponuje pokročilými funkcemi jako je pára či ionizace, vzhledem ke své nízké ceně je však výkon a celkový dojem z žehličky nadprůměrný.

Remington PROluxe S9100 Orientační cena: 1 160 Kč Podívat se na web →

4) Dyson Airstrait HT01

Dyson Airstrait HT01 patří mezi profesionální žehličky oblíbené po celém světě. Při každodenním žehlení vlasů se nemusíte bát zničení, vlasy se pohodlně vyžehlí i při nízkých teplotách, maximální teplota nahřátí je totiž 140 °C (lze nastavit také 80 °C a 110 °C), což vede ke snížení poškození, lámavosti a ochraně přirozeného lesku vlasů. Ačkoliv patří mezi nejdražší žehličky, nabízí to, co jiné žehličky nemají. Vlasy si můžete žehlit jak za sucha, tak i za mokra, vytváří totiž proud vzduchu pod tlakem, který vlasy narovná a zároveň zabraňuje poškození vlasových vláken. Žehlička je navíc malá, takže si ji s sebou můžete vzít i na cesty. Žehlička je vybavena také režimem ‚cold shot‘, který zafixuje účes studeným vzduchem, a režim pro sušení vlasových kořínků. Kabel je dlouhý 270 cm, takže dosáhne třeba i ke vzdálenější zásuvce doma či v hotelu.

Dyson Airstrait HT01 Orientační cena: 12 490 Kč Podívat se na web →

5) Philips BHS742/00

Novinkou na trhu je žehlička na vlasy Philips BHS742/00, která slibuje, že oproti jiným žehličkám minimalizuje poškození vlasů. Chrání je pomocí minerálních iontů, které snižují poškození vlasů vlivem UV záření, a to díky technologii ThermoShield. Keramické destičky žehličky jsou pohyblivé, přizpůsobují se totiž tlaku, který při žehlení vytváříte, takže bude žehlení maximálně šetrné, navíc jsou napuštěny pečujícím arganovým olejem, díky čemuž vlasy po destičkách lehce kloužou. Výrobce uvádí, že při žehlení vlasů s žehličkou Philips ušetříte až 50 % času s tím, že vlasy vydrží být rovné déle.

Žehlička bude k práci připravena za 30 vteřin. Pokud spěcháte a potřebujete mít vlasy v mžiku upravené, můžete využít přednastavenou teplotu 210 °C, díky které budete mít během pár chvilek hotovo. Potěší vás také její chladný konec, díky kterému už nehrozí nepříjemné popálení ucha či tváře.

Philips BHS742/00 Orientační cena: 2 039 Kč Podívat se na web →

Nejčastější otázky

❓Jak se starat o žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy příliš velkou péči nepotřebuje, občas byste ale měli keramické destičky přetřít vlhkým hadříkem (za studena), abyste se zbavili případných nečistot a prachu.

❓Jaké jsou nejčastější chyby při žehlení vlasů?

Mezi nejčastější chyby při žehlení vlasů patří používání příliš vysoké teploty, každodenní žehlení (vlasy by se měl žehlit maximálně 3x týdně), žehlení mokrých vlasů a žehlení bez ochranných kosmetických prostředků.

❓Jaké jsou nejlepší značky žehliček na vlasy na trhu?

V současné době patří mezi nejoblíbenější značky žehliček na trhu zejména značky Dyson a Remington. Remington patří mezi nejoblíbenější značku už řadu let, Dyson je pak poměrně nová značka, patří však mezi vysoce kvalitní a nabízí profesionální žehličky, fény a další zboží.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!