Publikováno 18. ledna 2024

Nejlepší žehličky na prádlo 2024 – recenze a zkušenosti

Nejlepší žehličky na prádlo 2024 – recenze a zkušenosti

Vyžehlí i ten nejmenší záhyb, je bezpečná, kvalitní, chytrá a moderní. Pokud jste při těchto slovech nemysleli na svou žehličku, pak byste se nejspíš měli poohlédnout po nové – a přesně na ty nejlepší se zaměřím v tomto článku a pomůžu vám najít perfektní žehličku rovnou v několika cenových kategoriích.

Jak vybrat žehličku na prádlo

Žehlička je pro mnoho lidí nepostradatelný pomocník. Můžete si pořídit obyčejnou žehličku za pár stovek, nebo investovat do dražší, která nabízí několik vychytávek. Žehličku byste měli vybírat zejména podle funkcí, které vám mohou žehlení prádla výrazně ulehčit. Patří mezi ně například zahnutá žehlicí plocha, možnost použití kohoutkové vody, vysoký parní ráz nebo nepoškrabatelná plocha či automatické vypnutí při nečinnosti, které má předejít spálení oblečení a dalším nehodám. Důležitým parametrem může pro někoho být hmotnost. Některé žehličky totiž mohou být těžší, což může mnoha lidem způsobovat potíže, jiným to ale naopak vyhovuje, protože u těžší žehličky je větší jistota, že bude stabilně stát a na žehlicím prkně se nepřevrhne. Z těchto důvodů jsem v článku pod každý tip na žehličku přidala i přehlednou tabulku s nejdůležitějšími parametry, které pro vás mohou při výběru být rozhodující.

Nejlepší žehličky na prádlo 2024 – recenze a zkušenosti

Žehlička na prádlo už dnes umí mnohem víc než ty staré. Jsou bezpečné, mají větší a kvalitní plochu na žehlení a kromě toho umí mít tuto plochu zahnutou i tak, abyste se dostali do všech záhybů na oblečení. Zajímá vás, která je ta nejlepší žehlička na prádlo v roce 2024? Prozradím vám, že je jich rovnou několik – vyberte si tu, která se vám zamlouvá nejvíce. V článku jsem představila rovnou 5 žehliček.

1) Tefal Ultimate Pure FV9845E0

Parní žehličku Tefal Ultimate Pure jsem umístila na první místo nejen kvůli modernímu designu, ale zejména pro její schopnost efektivně využívat páru tak, aby jí neunikl žádný záhyb na textilu. Má silný parní ráz a automatické přizpůsobení množství páry podle toho, jakou máte nastavenou teplotu. Skvrny na oblečení kvůli žehličce budou minulostí díky filtru mikročástic vodního kamene. Kromě toho, že se žehlička zahřeje během chvilky vás potěší také její smysl pro bezpečnost. Po 8 minutách nečinnosti v horizontální poloze a nebo po 30 vteřinách ve vertikální poloze se žehlička sama vypne, takže se vám nestane žádná nešťastná nehoda. Žehlička Tefal Ultimate Pure je mírně těžší, váží 1,9 kg.

A co na žehličku Tefal Ultimate Pure říkají zákazníci? Pochvalují si dostatečný objem nádržky i délku kabelu 2,5 m. Oceňují kvalitu, silnou páru a velkou žehlicí plochu žehličky.

Hmotnost1,9 kg
Pára60 g/min
Parní ráz260 g/min
Příkon3200 W
Objem nádržky na vodu350 ml
Délka kabelu2,5 m
Tefal Ultimate Pure FV9845E0 Orientační cena: 2 025 Kč Podívat se na web →

2) Braun TexStyle 7 SI 7160 BL

Žehlička Braun TexStyle zahnuté okraje, díky čemuž se s ní dostanete na každý záhyb na oblečení. Žehlicí plocha je odolná proti poškrábání a prodlužuje tak životnost žehličky. 

Braun Tex Style váží 1,6 kg a potěší i nádobka na vodu o objemu 300 ml, pro kterou je připraven ergonomické a větší víčko. Do žehliček Braun je možné používat kohoutkovou vodu, je však nutné ji pravidelně odvápňovat, aby fungovala co možná nejdéle. Samozřejmostí je pak funkce automatického vypnutí při nečinnosti.

Zákazníci si pochvalují množství páry při žehlení i to, že se žehlička dobře drží v ruce, a další chytré funkce jako je automatické vypnutí při nečinnosti. 

Hmotnost1,6 kg
Pára50 g/min
Parní ráz225 g/min
Příkon3100 W
Objem nádržky na vodu300 ml
Délka kabelu2,5 m
Braun TexStyle 7 SI 7160 BL Orientační cena: 2 199 Kč Podívat se na web →

3) Tefal FV 5737 E0

Žehlička Tefal FV 5737 E0 patří mezi klasické žehličky. Má přijatelnou cenu a nabízí podobné funkce jako její dražší kolegyně. Největší výhodou je v tomto případě nízká hmotnost 1,45 kg. Žehlička má oproti výše zmíněným nižší výkon, takže zahřátí může trvat o něco déle. Je ideální volbou, pokud nejste příliš nároční a hledáte dobrou žehličku za dobrou cenu.

Prozkoumala jsem také několik reálných recenzí. Podle hodnocení zákazníků se jedná o poměrně výkonnou a spolehlivou žehličku, která má dostatečný parní ráz. Oceňují zejména již zmíněnou nízkou hmotnost.

Hmotnost1,45 kg
Pára45 g/min
Parní ráz220 g/min
Příkon2500 W
Objem nádržky na vodu270 ml
Délka kabelu2,5 m
Tefal FV 5737 E0 Orientační cena: 999 Kč Podívat se na web →

4) Philips GC 4909/60

Napařovací žehlička Philips GC 4909/60 má schopnost žehlit perfektně. Díky funkci Drip Stop se vám nestane, že by voda ze žehličky kapala na prádlo. Žehlicí plocha je uzpůsobena tak, aby žehlička po prádle bezproblémově klouzala, nelepí a je odolná proti poškrábání. Samozřejmě je vybavena i funkcí automatického vypnutí po určité době a díky vysokému parnímu rázu velmi rychle odstraňuje záhyby na oblečení.

Zákazníci v recenzích vyjadřují spokojenost s rychlým zahřátím žehličky, bezproblémovým žehlením i moderní vzhled. Líbí se jim také délka kabelu. Podle některých zákazníků je špatně vidět hladina vody v žehličce.

Hmotnost1,7 kg
Pára55 g/min
Parní ráz250 g/min
Příkon3000 W
Objem nádržky na vodu300 ml
Délka kabelu3 m
Philips GC 4909/60 Orientační cena: 2 049 Kč Podívat se na web →

5) SILVERCREST SDBT 2400 A1

Lidl je známý pro své cenově dostupné zboží a mezi ně patří také žehličky. Napařovací žehlička Silvercrest SDBT 2400 A1 nabízí ideální poměr ceny a kvality. Je vybavena technologií automatického nastavení teploty, vypnutí po uvolnění rukojeti a ochrany proti přehřátí. Samotné žehlení je velmi pohodlné, protože žehlicí plocha lehce klouže po textilu. Velkou výhodou je schopnost žehličky zabraňovat úniku vody na žehlené prádlo, a to i při nízkých teplotách. Žehlička Silvercrest má samočisticí funkci a váží pouhých 1,45 kg. Ze všech zmíněných žehliček je SILVERCREST SDBT 2400 A1 nejlehčí napařovací žehlička.

Žehlička nemá mnoho recenzí, z těch dostupných je patrné, že jsou zákazníci spokojeni s kvalitou i cenou žehličky. Jako vyhovující označili také objem nádobky na vodu. Příjemným bonusem je její vzhled.

Hmotnost1,27 kg
Pára30 g/min
Parní rázneuvedeno
Příkon2400 W
Objem nádržky na vodu320 ml
Délka kabeluneuvedeno
SILVERCREST SDBT 2400 A1 Orientační cena: 900 Kč Podívat se na web →
5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!