Publikováno 12. ledna 2024

Nejlepší vysavače 2024 – recenze a zkušenosti

Nejlepší vysavače 2024 – recenze a zkušenosti

V tomto článku představuji nejlepší vysavače roku 2024, které jsem vybrala na základě parametrů a recenzí zákazníků. Výsledkem je 6 modelů, které vysají všechny povrchy, koberce i mikročástice a chlupy domácích mazlíčků.

Nejlepší vysavače 2024 – recenze a zkušenosti

Přestáváte se orientovat v nejnovějších technologiích a potřebujete trochu pomoct? Prozkoumala jsem trh a vybrala jsem 6 nejlepších vysavačů v roce 2024, a to nejen podle parametrů, ale i podle recenzí a zkušeností zákazníků. Můžete si být tedy jisti, že ať už si vyberete jakýkoliv z následujících vysavačů, budete spokojeni a vysávání se stane vaší oblíbenou činností.

1) Electrolux EUOC9GREEN

Sáčkový vysavač Electrolux EUOC9GREEN disponuje vysokým sacím výkonem, tichým chodem a také ekologickým provedením. Výrobce uvádí, že má oproti ostatním vysavačům až o 65 % nižší spotřebu elektrické energie. Co se týče hlučnosti, ta je maximálně 66 dB – vysavač Elektrolux EUOC9GREEN má vylepšenou bezhlučnou hadicí, díky které je hlučnost významně snížena.

I když se jedná o klasický vysavač, manipulace s ním je nyní jednodušší. Má totiž nižší hmotnost (5,8 kg), parkovací zarážky, vyměnitelný filtr Allergy Plus, 12 metrů dlouhou hadici a několik nástavců – snadno tak vysajete například parkety, sedačku a dokonce i záclony.

Podle zákazníků je vysavač obzvlášť výkonný a oceňují například délku kabelu, snadnou manipulaci, hezký design a přítomnost zmíněných nástavců.

Electrolux EUOC9GREEN Orientační cena: 4 875 Kč Podívat se na web →

2) Sencor SVC 8618GD

Tyčový vysavač Sencor SVC 8618GD 2v1 potěší odnímatelným ručním vysavačem, který vysaje klidně i drobky na kuchyňské lince, interiér auta, sedačku a další těžko dostupná místa. Manipulace s tyčovým vysavačem Sencor SVC 8618GD je velmi snadná, protože nemá napájecí kabel. Jednoduše jej nabijete v nabíjecí stanici a poté můžete nerušeně vysávat 22 až 45 minut v závislosti na zvoleném výkonu. Vysavač je bezsáčkový, všechen prach jednoduše vysypete do koše a můžete pokračovat ve vysávání.

Vysavač toho zvládne víc, než se na první pohled zdá. Je lehký, ale přesto výkonný. Obsahuje HEPA filtr, nechybí mu ani několik nástavců, díky kterým zvládne vysát snad všechny povrchy. Je vybaven LED světlem, díky kterému vám neunikne žádný prach, který je potřeba vysát. Je vhodný i pro alergiky a do domácnosti se zvířaty.

Vysavač Sencor SVC 8618GD má vysoké hodnocení (94 %) a v minulosti získal ocenění Produkt roku 2022 – Finalista. Zákazníci si v recenzích pochvalují, že je vysavač neustále po ruce. Díky jeho nabíjení jej můžete kdykoliv rychle vzít a cokoliv vysát.

Sencor SVC 8618GD Orientační cena: 2 699 Kč Podívat se na web →

3) Dyson V12 Detect Slim Absolute

Dyson je považován za krále mezi moderními vysavači. I přes jeho zvláštní vzhled je Dyson V12 Detect Slim Absolute vysoce výkonný a poradí si i s mikroskopickými částicemi a alergeny – těch zachycuje 99,99 %. Výjimkou nejsou ani zvířecí chlupy a dlouhé vlasy. Nejen alergici ocení bezdotykové vyprazdňování nádoby, díky které nemusíte s nečistotami vůbec přijít do kontaktu. Na vysavači je LCD displej, na kterém přehledně vidíte aktuální výkon, stav baterie či program – vybírat můžete z režimů Auto pro běžný úklid, Eco pro delší úklid a Boost pro kratší úklid silně znečištěných míst. Na displeji uvidíte také přehled toho, kolik jste vysáli mikročástic (prach, roztoči a různé bakterie a viry) a jak dlouho úklid trvá. Snad nejoblíbenější vychytávkou tohoto vysavače je laser, díky kterému vám neunikne ani smítko prachu. Dyson V12 Detect Slim Absolute zvládne na jedno nabití vysávat až 60 minut, a to bez zbytečného tahání kabelů za sebou.

Recenze vysavače Dyson mluví za vše. 97% spokojenost zákazníků dokazuje, že se jedná o jeden z nejlepších vysavačů do domácnosti. Ti oceňují schopnost vysavače snadno a velmi dobře vysát koberce, možnost zavěšení na stěnu a spoustu příslušenství. Spousta zákazníků rádo vysavač využívá i do auta, jelikož jej lze díky nástavcům snadno proměnit v ruční vysavač.

Dyson V12 Detect Slim Absolute Orientační cena: 14 490 Kč Podívat se na web →

4) Rowenta RO 3786 EA

Bezsáčkový vysavač Rowenta RO 3786 EA je malý, ale výkonný. Váží pouhých 3,8 kilogramů a může se chlubit energetickým štítkem 3A. Vysavač má nádobu na prach o objemu 1,5 litru a nechybí mu ani indikace plné nádoby. Vysavač je kabelový a kabel včetně hubice má délku 8,8 metru. Vysává velmi dobře, avšak nemusí mít dostatečný výkon na vysávání všech typů koberců.

Zákazníci oceňují nízkou hmotnost a velikost vysavače, který je skladný. Problém s ním však mohou mít vyšší lidé, kteří se možná budou muset při vysávání více ohýbat. Celkově má vysavač z drtivé většiny pozitivní hodnocení (88 %).

Rowenta RO 3786 EA Orientační cena: 2 490 Kč Podívat se na web →

5) ETA Supersonic 2231 90000

Tyčový vysavač ETA Supersonic svým vzhledem připomíná vysavač značky Dyson, je však výrazně levnější. Vysavač má výkonný motor, obsahuje HEPA filtr a nabízí dva režimy vysávání. Na jedno nabití můžete vysávat až 25 minut. Vysavač má v balení několik nástavců včetně rotačního turbokartáče a lze jej využít také jako ruční vysavač. Trubice má ohebný kloub, díky čemuž bez námahy vysajete třeba pod sedačkou nebo stolem bez nutnosti ohýbat se.

Podle recenzí zákazníků je vysavač tichý, výkonný, někteří však uvádí, že by mohl být klidně ještě o něco výkonnější. Pár zákazníků si postěžovalo, že je vysavač těžký – váží 2,5 kilogramu. Výhodou je bezdotykový způsob vysypávání prachu.

ETA Supersonic 2231 90000 Orientační cena: 2 999 Kč Podívat se na web →

6) Eta Avanto 3519 90000

Vysavač Eta Avanto byl jedním z nejlepších vysavačů v roce 2021, jeho oblíbenost ale pokračuje i letos. Podle výrobce je vhodný do domácností alergiků a majitelů domácích mazlíčků. Kromě HEPA filtru obsahuje i prachový sáček ETA Hygienic, který zachytí i ty nejmenší částice nečistot – včetně roztočů, pylů a dalších.

Vysavač je tichý, úsporný a obsahuje bohaté příslušenství. Objem sáčku na prach jsou dostatečné 3 litry a délka přívodového kabelu je 8 metrů. Vysavač je poměrně těžký, váží necelých 7 kilogramů.

Zákazníci si chválí nízkou hlučnost vysavače, výkon i bohaté příslušenství. Celkové hodnocení 93 % dokazuje, že vysavač Eta Avanto patří mezi ty nejlepší vysavače.

Eta Avanto 3519 90000 Orientační cena: 2 799 Kč Podívat se na web →
5/5 - (6 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!