Publikováno 11. listopadu 2023

Vánoční trhy Praha 2023: Kdy a kde se konají?

Vánoční trhy Praha 2023: Kdy a kde se konají?

Vánoční trhy v Praze patří mezi nejvyhlášenější v Evropě a jinak tomu nebude ani v roce 2023. Krásu a atmosféru adventních trhů v centru Prahy ocenil prestižní americký týdeník US News & World Report, který je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě.

Vánoční trhy Praha 2023: Kdy a kde se konají?

Bez vánočních trhů to nejsou tak úplně Vánoce (o tom jsme se ostatně sami přesvědčili v době covidové pandemie) a ty v Praze jsou bezpochyby nejoblíbenějšími trhy v celé České republice. Pokud se na ně plánujete přijet podívat, přečtěte si o čtyřech největších trzích, které budou v Praze letos opět otevřeny ještě dřív, než byste řekli švec. A pokud byste chtěli prozkoumat i další vánoční trhy, pak se podívejte na 8 nejhezčích trhů v ČR i v Evropě.

1) Staroměstské náměstí

Největší a nejznámější vánoční trhy v Praze se konají na Staroměstském náměstí. Ty budou letos otevřeny od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024. Na náměstí najdete plno stánků, kde si můžete koupit tradiční vánoční dekorace, suvenýry, občerstvení a samozřejmě dokoupíte i dárky. Můžete se těšit na krásný ‚Staromák‘, který není nikdy víc vyzdobený než právě o Vánocích.

2) Václavské náměstí

Další velké vánoční trhy se konají na Václavském náměstí. Jsou také otevřeny od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024. I zde se bude nacházet spousta trhů, ikdyž méně než na Staroměstském náměstí. Připravte se, že už z dálky ucítíte linoucí se vůni klobásek, trdelníků a vánočního punče.

3) Náměstí Republiky

Třetí největší vánoční trhy v Praze se konají na náměstí Republiky přímo před obchodním centrem Palladium. I ty jsou otevřeny od 2. prosince 2023 až do 6. ledna 2024.

4) Pražský hrad

Vánoční trhy na Pražském hradě se konají na náměstí U Svatého Jiří. Jsou otevřeny už od 23. listopadu 2023 do 6. ledna 2024, tudíž trvají nejdéle. Na náměstí najdete stánky, ve kterých si můžete koupit tradiční vánoční dekorace, suvenýry, občerstvení a také jídlo z různých koutů světa.

Další trhy

Kromě těchto tří velkých trhů se v Praze konají i další vánoční trhy, například na Malé Straně, na Kampě nebo na Žižkově. Tyto trhy jsou menší a mají méně stánků, ale vánoční atmosféra zde chybět rozhodně nebude.

4.2/5 - (6 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.