Publikováno 21. ledna 2024

TOP 5: Nejlepší smoothie mixéry v roce 2024

TOP 5: Nejlepší smoothie mixéry v roce 2024

I doma si můžete připravovat lahodné a voňavé smoothie. Potřebujete k tomu jen výkonný mixér, který nejspíš právě zrovna teď hledáte. Pojďte se podívat na nejlepší smoothie mixéry, které si můžete v roce 2024 pořídit. Vybrala jsem 5 nejlepších na základě parametrů, recenzí zákazníků a odpovídajících cen.

Jak vybrat smoothie mixér

Abyste byli se svým novým mixérem maximálně spokojeni a nezůstaly vám jen oči pro pláč, měli byste vědět, jak vybrat smoothie mixér. Skoro nejdůležitější je příkon mixéru, který vám o sobě mnohé napoví. 600 W je minimální příkon pro přípravu smoothies, pro bezproblémovou přípravu je ale vhodné vybírat takové, které mají příkon alespoň 800 W. V tomto případě platí: čím vyšší výkon, tím lépe. Důležitý je ale také počet otáček, který zajistí rychlé mixování koktejlů. Ideálně by měl přístroj zvládat alespoň 20 000 otářek za minutu. Ze všeho nejdůležitější jsou ale čepele, které musí být vyrobeny z kvalitního a ostrého materiálu, jenž se snadno čistí. Dalšími důležitými parametry může být materiál nádoby, přednastavené programy a funkce samočištění. No a nakonec by vás měla zajímat také cena, protože nakonec právě váš rozpočet může být při výběru rozhodující.

TOP 5: Nejlepší smoothie mixéry v roce 2024

Smoothie mixér je všestranný a užitečný pomocník. Kromě vitamíny nabitých smoothie vám pomůže připravit také polévky, pomazánky, některé nadrtí dokonce i oříšky a semínka, kávu a led. Pokud byste si přáli využít svůj budoucí smoothie mixér na všechny tyto věci, pak vám doporučuji vakuový smoothie mixér Sencor SBU 7878BK. Ten v tomto testu totiž vyšel jako úplně nejlepší a nejvýkonnější. Nebudu ale předhánět. Pojďte se na ty nejlepší smoothie mixéry roku 2024 podívat sami.

1) Sencor SBU 7878BK

To nejlepší si ukažme hned v úvodu. Vakuový smoothie mixér Sencor SBU 7878BK je jednička na trhu. Od těch ostatních je značně odlišný – obsahuje totiž vakuovací jednotku, která z nádoby vysaje vzduch a tím vaše smoothie udrží čerstvé. Tento mixér je vhodný pro každého, kdo si smoothie rád dopřeje i z tvrdšího ovoce a zeleniny, které je na rozmixování náročnější. Díky výkonu 1500 W a 28 000 otáček za minutu to hravě zvládne.

Smoothie mixér Sencor SBU má 7 přednastavených programů. Ty jsou vhodné kromě samotného smoothie také na polévky, mouku či oříšky a zmrzlinu. Jen pro smoothie jsou určeny 4 – díky tomu si jej můžete namixovat přesně podle svých představ. K mixéru náleží několik nádob, ta největší má objem 1,5 litru, ta menší 700 ml. Ta je cestovní a v balení ji najdete rovnou dvakrát.

Hodnocení mixéru dosahuje 98 %. Uživatelé si chválí jeho výkon, který popisují jako vynikající. Využití našel dokonce i na pomazánky. Jako největší výhodu zákazníci označují vakuum, díky kterému se ve smoothie dlouho uchovávají vitamíny.

Sencor SBU 7878BK Orientační cena: 2 699 Kč Prohlédnout si smoothie mixér →

2) Tefal BL 811 D38

Smoothie mixér Tefal BL 811 D38 je vzhledem ke své ceně jeden z nejlepších smoothie mixérů v poměru cena/výkon. Je vybaven profesionálními a pořádně ostrými noži, které jen tak něco nerozhodí. Rozmixovat můžete ovoce, zeleninu, ale i horké polévky. V létě oceníte možnost přípravy ledové tříště a sorbetů. To všechno zvládne levou zadní. Rychlost čepelí nožů totiž dosahuje při příkonu 1200 W až 28 000 otáček za minutu. Mixér je ale také mimořádně praktický – nepříjemné čištění promění v příjemné díky užitečnému programu automatického čištění.

Zkušenosti zákazníků jen potrvrzují, že smoothie mixér od značky Tefal je zkrátka parádní. Zákazníci vyjadřují téměř stoprocentní spokojenost s funkčností a výkonem mixéru. Ale pozor: je poměrně velký, takže nemusí být vhodný do malých kuchyní.

Tefal BL 811 D38 Orientační cena: 1 920 Kč Prohlédnout si smoothie mixér →

3) Sencor SNB 6601 RD

Smoothie mixér Sencor SNB 6601 RD je poměrně malý a skladný. Je přímo stvořený pro ty nejlepší smoothie – kromě ovoce a zeleniny si poradí i s oříšky a semínky, a nadrtí vám také led. Jeho ovládání je velmi snadné díky čtyřem tlačítkům, které obsahují celkem tři programy mixování. K mixéru náleží dvě mixovací nádoby, které jsou přenosné, takže si svůj nápoj můžete vychutnat kdekoliv. Nádoby jsou vyrobeny z kvalitního plastu bez obsahu škodlivé BPA. Lze je také mýt v myčce.

Zákazníci si pochvalují silný výkon mixéru, kvalitní nože a nádoby, které díky velmi dobré kvalitě těsnění víčka neprotékají.

Sencor SNB 6601 RD Orientační cena: 1 499 Kč Podívat se na smoothie mixér →

4) Concept SM 3391

Jako další doporučuji univerzální mixér Concept SM 3391, který je vhodný nejen na přípravu smoothie, ale také na mletí masa, ořechů, ledu a kávy. Výrobce uvádí, že vám mixér namele zkrátka vše, co budete chtít. Ačkoliv se mixér tváří jako velice všestranný, se svým výkonem 700 W a jedním dvojitým nožem nemusí zvládnout to, co jeho výkonnější kolegové. Podle mého názoru je tento mixér vhodný spíše pro méně náročnější uživatele. Stále však nabízí velmi slušný výkon za příjemnou cenu. Mixér v balení obsahuje 2 mlýnky a 3 mixovací nádoby.

Zákazníci si u mixéru pochvalují výkon a uvádí, že ačkoliv mixuje dobře, se vším si neporadí. Někteří uživatelé mají pocit, že se mixér špatně umývá – nelze jej totiž mýt v myčce.

Concept SM 3391 Orientační cena: 1 499 Kč Prohlédnout si smoothie mixér →

5) Silvercrest SSMC 600 B1

Smoothie mixér Silvercrest SSMC 600 B1 nabízí 5 rychlostních stupňů, díky kterým si své smoothie namixujete vždy tak akorát, jak budete chtít. Ten nejvyšší stupeň vaše smoothie perfektně zjemní. S příkonem 600 W pohodlně zvládne namixovat nejrůznější ovoce a zeleninu, osobně bych ale volila spíše ty měkčí. Mixovací nádoba je vyrobená ze skla, což nemusí být pohodlné pro každého. Na druhou stranu lze všechny odnímatelné díly mýt v myčce.

Zákazníci hodnotí mixér jako dostatečně výkonný, někomu však připadá poměrně nestabilní lehké tělo mixéru, na které se usazuje těžká skleněná nádoba.

Silvercrest SSMC 600 B1 Orientační cena: 900 Kč Prohlédnout si smoothie mixér →
5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!