Publikováno 26. února 2024

TOP 6: Nejlepší mikrovlnná trouba 2024

TOP 6: Nejlepší mikrovlnná trouba 2024

V tomto článku se zaměřím na nejlepší mikrovlnné trouby, které si můžete v roce 2024 pořídit. Ať už vás zajímá levná, klasická a nebo chytrá mikrovlnná trouba, z následujících 6 tipů, které jsou podle zákazníků nejoblíbenější, si určitě vyberete.

Jak vybrat mikrovlnku

Výběr mikrovlnky není žádná věda. Pokud si chcete pořídit jednu z nejlepších na trhu, pak by vám tipy, jak vybrat mikrovlnku, neměly ujít. Zaměřte se na její výkon – 700 W je nejnižší, ty výkonnější pak mají výkon i přes 1000 W – výkonnější mikrovlnky jsou vhodné pro grilování. Co se týče velikosti, pro běžné použití vám postačí 17-20 litrů, pro grilování pak hledejte mikrovlnky s objemem alespoň 23 litrů. Pokud máte velké talíře, zaměřte se také na průměr otočného talíře. Zaměřte se také na funkce. Klasické mikrovlnky mají základní funkce jako je ohřev a rozmrazování, ty chytřejší pak nabízí například parní program, gril, horkovzdušný ohřev a třeba program Crisp pro křupavý pokrm. Nakonec by vás mohla zajímat značka, energetická náročnost a samozřejmě cena.

TOP 6: Nejlepší mikrovlnná trouba 2024

Mikrovlnky jsou pomocníci, kteří nám dokážou ušetřit spoustu času. Dnes už jsou na trhu kromě těch klasických i inteligentní mikrovlnky, které mají spoustu užitečných funkcí. Jaká je nejlepší mikrovlnná trouba v roce 2024? V tomto článku mě bude zajímat volně stojící mikrovlnná trouba, ty vestavné si nechám na příště.

1) Samsung F300G MS23F301TAS

Mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS má uvnitř kvalitní keramický povrch, který je odolný proti poškození a navíc plní antibakteriální funkci, jenž je v mikrovlnce velmi důležitá. Mikrovlnka se navíc jednoduše čistí. Tato mikrovlnná trouba ale plní víc úkolů než je jen stylový design. Můžete v ní totiž i připravovat různá jídla díky několika chytrým programům, které si nastavíte snadno na tlačítkách. Mikrovlny se šíří třemi místy, díky čemuž budete mít pokrmy ohřáté vždy rovnoměrně. To znamená, že už nikdy nebudete muset talíř s jídlem do mikrovlnky vracet, protože by byl studený. Volně stojící mikrovlnka Samsung má objem 27 litrů, výkon 800 W a hlučnost 40 dB.

Mikrovlnka Samsung má stovky pozitivních recenzí, kde uživatelé chválí jak design mikrovlnky, tak i její funkce. Za velmi užitečnou funkci často označovali eko tlačítko, díky kterému mikrovlnka maximálně šetří energii, čímž se sníží výdaje za elektřinu.

Samsung F300G MS23F301TAS Orientační cena: 2 555 Kč Podívat se na mikrovlnku →

2) Silvercrest SMW 700 D3

Mikrovlnná trouba Silvercrest SMW 700 D3 je levná, kvalitní a podle dostupných recenzí i velmi oblíbená. Má všechny potřebné funkce pro běžné ohřívání a rozmrazování jídla. Její objem je 17 litrů má 6 stupňů výkonu (150-700 W), program na rozmrazování a časovač od 0 do 30 minut. Časovač se ovládá otočným regulátorem, obsluha mikrovlnky Silvercrest je tedy maximálně jednoduchá.

Mikrovlnná trouba je velmi oblíbená na domácí použití, do kanceláře a třeba i na chatu. Jako velkou výhodu zákazníci označují nízkou cenu v porovnání s vysokou kvalitou a velmi povedeným designem.

Silvercrest SMW 700 D3 Orientační cena: 1 499 Kč Podívat se na mikrovlnku →

3) LG MH6535GIS

Mikrovlnka LG MH6535GIS nabízí inteligentní regulaci teploty, což vede k rovnoměrnému ohřívání a ideálnímu využití výkonu – to platí i pro rovnoměrné rozmrazování. Mikrovlnná trouba LG je vybavena jasným LED osvětlením, antibakteriálním povrchem a funkcí, díky kterým si v ní hravě i uvaříte či vyrobíte jogurt (fermentací). Potěší vás také stabilní otočný talíř, který nevyklouzne z drážek a nebude v mikrovlnce nepříjemně bouchat. Pokud se vám do domácnosti hodí spíše malá mikrovlnná trouba, tu od LG oceníte pro její menší velikost a vyšší kapacitu (25 litrů). Mikrovlnka má poměrně silný výkon, a to 1000 W.

Uživatelům se líbí velmi moderní vzhled mikrovlnky a také tichý chod, která je přesto výkonná a lze ji využívat i pro grilování. Funguje bez potíží, má spoustu funkcí a mnoho zákazníků vyjádřilo spokojenost s poměrem ceny a kvality. Přínosná je také možnost vypnutí melodie.

LG MH6535GIS Orientační cena: 3 385 Kč Podívat se na mikrovlnku →

4) Sencor SMW 1718WH

Sencor SMW 1718WH je nejlepší levná mikrovlnná trouba, která vás nezklame. Splňuje všechny základní funkce, které od ní očekáváte. Rychlé a bezproblémové ohřátí a rozmrazení jídla, díky časovači do 35 minut v ní lze i vařit. Interiér mikrovlnky obsahuje smaltovaný povrch, díky čemuž se snadno čistí. Nabízí 5 úrovní výkonu (až do 700 W), její objem je 20 litrů. Menší nevýhodou může být hlučnost, která dosahuje 63 dB, ta je však u mikrovlnek v této cenové kategorii zcela běžná.

A jaké jsou zkušenosti uživatelů s mikrovlnkou Sencor? Funguje přesně podle popisu, má dostačující výkon a velikost a také design, který je vzhledem k nízké ceně moderní. Díky jednoduchému ovládání je vhodný i pro starší osoby.

Sencor SMW 1718WH Orientační cena: 1 499 Kč Podívat se na mikrovlnku →

5) ETA 2209 90000 Mirello

Volně stojící mikrovlnná trouba ETA Mirello je vhodná na ohřev jídla, rozmrazování, vaření i grilování. Všechno z toho zvládá s výkonem 700 W. Mikrovlnka se pyšní 8 programy, má objem 20 litrů, prostorný otočný talíř, který jde ruku v ruce s grilovacím roštem. Je velmi praktická, ovládá se několika tlačítky, nechybí jí časovač, kuchyňské minutky, hodiny a zvuková signalizace. Mikrovlnka je vybavena bezpečnostním systémem s automatickým vypnutím při otevření dvířek a také dětskou pojistkou.

Recenze na ETA Mirello dosahují více než 91% spokojenosti. Mikrovlnka podle zákazníků odpovídá ceně, jednoduše se ovládá, velmi dobře ohřívá jídlo a oceňují gril, který dobře funguje.

ETA Mirello Orientační cena: 2 696 Kč Podívat se na mikrovlnku →

6) Mora MT 321 S

Mikrovlnná trouba Mora MT 321 S vás potěší nejen cenou, ale i velmi snadným ovládáním, které zvládne naprosto každý. Kromě klasických funkcí jako je klasický ohřev a rozmrazování je rychlý a odložený start, automatické a vícefázové vaření. Je vybavena také 5 výkonostními stupni, časovačem na až 95 minut a dětským zámke. Mikrovlnku využijete jak ve své kuchyni, tak i na chalupě nebo v kanceláři. Je vhodná také pro studenty.

Uživatelé uvedli, že mikrovlnka Mora MT 321 S funguje jednoduše a tak, jak by podle popisu fungovat měla. Obsahuje praktické madlo na otevírání a pozitiva směřují také k nízké ceně.

Mora MT 321 S Orientační cena: 1 848 Kč Podívat se na mikrovlnku →
5/5 - (1 vote)
Autor článku

Dominika Pauerová