Publikováno 14. května 2024 | Aktualizováno 16. května 2024

Nejlepší nafukovací vířivky 2024 – Recenze & Užitečné tipy

Nejlepší nafukovací vířivky 2024 – Recenze & Užitečné tipy

Rádi byste si pravidelně dopřávali zasloužený odpočinek a vířivka se vám jeví jako nejlepší nápad? Souhlasím! Vyberte si takovou, která nabízí pro vás ty nejlepší funkce, cenu i velikost. V tomto článku vám ukážu ty nejlepší nafukovací vířivky a poradím i to, jak vířivku vybrat a na co si dát při nákupu pozor.

  • Pokud hledáte větší vířivku pro celou rodinu, pak se vám může líbit Bestway Lay-Z-Spa St. Moritz, která pohodlně pojme až 7 osob.
  • Mezi nejmenší vířivky patří Belatrix Mountine 120, která je vhodná pro 1-2 osoby. Pokud ji využije jedna osoba, lze si v ní díky oválnému tvaru pohodlně natáhnout nohy.
  • V článku představím 5 nejoblíbenějších nafukovacích vířivek, které mají ideální parametry a zároveň většina z nich patří mezi nejprodávanější.

Nejlepší nafukovací vířivky 2024 – Recenze a srovnání

Relax, bublinky a příjemná masáž. Pokud takhle nějak vypadá vaše ideální odpočinkové ráno, odpoledne nebo večer, pak je jasné, že se bez vířivky neobejdete. Do lázní ale jezdit nemusíte. Hýčkat se totiž můžete klidně u sebe doma. Na následujících řádcích vám představím 5 nejlepších a zákazníky nejoblíbenějších nafukovacích vířivek, které si můžete s klidem pořídit. U každé vířivky najdete i nejdůležitější parametry, které vám usnadní orientaci v produktech a také samotný výběr.

1) Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon – recenze

Výkon ohřevu: 2,2 kW | Rychlost ohřevu: 1,5-2,5 °C/h | Počet trysek: 120 | Typ trysek: vzduchové | Objem vody: 795 litrů | Počet osob: 4 | Celoroční: ne

Vířivka Intex je ideální pro odpočinek po náročném. dni. Užijete si výkonné masážní trysky i dostatečný prostor, který pojme až 4 osoby. K vířivce náleží i dálkové ovládání, díky kterému si můžete vířivku pohodlně zapnout nebo upravit teplotu. Ohřívač má výkon 2,2 kW a vodu tak lze ohřívat až na 40 °C či zchladit až na 10 °C rychlostí 1,5 až 2,5 °C za hodinu. Výhodou je to, že do vody nemusíte přidávat žádné chemikálie, vše za vás vyřeší solinátor, který generuje chlorovou sůl.

Podívat se na nejoblíbenější vířivky a příslušenství

Vířivka je vyrobena z kvalitního a odolného třívrstvého laminovaného materiálu, díky jehož síle se výrazně snižuje riziko poškození. Napuštění je velmi rychlé, probíhá prostřednictvím vzduchové pumpy s výkonem 800 W.

Zkušenosti a recenze zákazníků:

Vířivka Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon má spoustu pozitivních uživatelských recenzí. Zákazníci si pochvalují například snadnou instalaci a líbí se jim, že vířivka obsahuje solinátor, kryt a také kvalitní masážní trysky, které pomohou ulevit i od namožených svalů. Za nevýhodu někteří označili absenci manuálu v češtině, který ale lze stáhnout na internetu. Vířivka je podle některých poněkud hlučnější.

Intex PureSpa Orientační cena: 18 890 Kč Podívat se na srovnání cen →

2) Bestway Lay-Z-Spa St. Moritz – recenze

Výkon ohřevu: 2 kW | Rychlost ohřevu: 1,2-1,8 °C/h | Počet trysek: 180 | Typ trysek: vzduchové | Objem vody: 1 190 litrů | Počet osob: 5-7 | Celoroční: ano

Celoroční nafukovací vířivka Bestway je ideální pro 5-7 osob. Zaujme vás nejen stylovým designem a užitečnými vychytávkami, jako je digitální panel a držák nápojů, ale zejména 180 masážními tryskami, které jsou vybaveny i regulátorem intenzity masáže. Teplotu vody si můžete nastavit na maximálně 40 °C. Vzhledem ke své vysoké kvalitě silného materiálu odolnému proti protržení potěší i přijatelná cena. Pokud máte početnou rodinu a nebo zkrátka jen máte rádi dostatek prostoru, oceníte i její velikost. Objem vířivky je 1 190 litrů a její vnitřní průměr je 1,66 metru.

Podívat se na nejoblíbenější vířivky a příslušenství

Technologie Freeze Shield zabraňuje zamrznutí vnitřních součástek, tudíž v zimním období nehrozí zničení vlivem mrazů. Automatický systém vyhřívání pak zabraňuje zamrznutí vody — vířivka bude tedy vždy připravena k použití bez ohledu na roční období.

Zkušenosti a recenze zákazníků:

Zákazníci si pochvalují rychlé sestavení vířivky a silné masážní trysky, které vytváří perfektní místo pro odpočinek. Uživatelé si chválí i pevnost materiálu, spousta pozitivních ohlasů mířila i ke stylovému designu připomínajícímu ratan.

Bestway Lay-Z-Spa St. Moritz Orientační cena: 12 699 Kč Podívat se na srovnání cen →

3) Marimex MSpa Ottoman – recenze

Výkon ohřevu: 1,5 kW | Rychlost ohřevu: 1,2-1,8 °C/h | Počet trysek: 138 | Typ trysek: vzduchové | Objem vody: 930 litrů | Počet osob: 6

Prostorná nafukovací vířivka Marimex MSpa Ottomax nabízí odpočinek až pro 6 osob. Vířivka obsahuje antibakteriální tkaninu, která podle výrobce účinně ničí až 99 % bakterií. Uvnitř ovládací jednotky se nachází zcela bezpečná sterilizační komora, která díky UV LED lampě zajišťuje ochranu. Vířivka Marimex je vybavena ovládacím panelem s funkcí Energy Saving Timer, takže si můžete pohodlně nastavit čas začátku vyhřívání vody, abyste měli vířivku vždy připravenou v ideální teplotě.

Podívat se na nejoblíbenější vířivky a příslušenství

Vířivka je vybavena 138 vzduchovými tryskami, které jsou rozmístěny rovnoměrně a bublinky tak vypouští směrem do středu vanu, což zajišťuje příjemný odpočinek. Díky chytrému filtračnímu systému vás vířivka včas upozorní na výměnu či vyčištění kartuše. Ocenit můžete ale i spoustu dalších funkcí — například Anti-Icing technologii, která zabraňuje poklesu teploty vody pod 1 °C nebo technologii Whisper Quiet Tech, která zajišťuje velmi tichý chod motoru vířivky.

Zkušenosti a recenze zákazníků:

V uživatelských recenzích jsem nenašla téměř žádné negativa. Podle zákazníků je vynikající poměr ceny a kvality, dostatečný prostor ve vířivce a pochvalují si i snadné sestavení a následné nafouknutí. Jediným negativem, na které někteří uživatelé poukázali, jsou ovládací tlačítka, která by údajně mohla být lépe podsvícená.

Marimex MSpa Ottoman Orientační cena: 12 000 Kč Podívat se na srovnání cen →

4) Bestway Lay-Z-Spa Vancouver – recenze

Výkon ohřevu: 2,0 kW | Rychlost ohřevu: 1,5-2 °C/h | Počet trysek: 140 | Typ trysek: vzduchové | Objem vody: 804 litrů | Počet osob: 3-5

Maximální odpočinek si dopřejete ve vířivce Bestway Lay-Z-Spa Vancouver, která nabízí rovnou dvě intenzity masáže. O vše se postará 140 vzduchových trysek, které míří na záda a nohy, a maximální teplota 40 °C. Do vířivky se vejde 3 až 5 lidí, ovládat ji můžete pohodlně ze svého chytrého mobilního telefonu. Tenké stěny vířivky jsou vyrobeny z odolného materiálu DropStitch™, který zabraňuje poškození. Konstrukce je tuhá a robustní, takže se nemusíte bát, že by se vířivka lehce zničila. LAY-Z-SPA® je podle výrobce jediná značka na trhu, která nabízí systém uzemnění, předchází tedy riziku úrazu elektrickým proudem.

Podívat se na nejoblíbenější vířivky a příslušenství

Vířivce nechybí systém automatického vyhřívání proti zamrznutí vody v zimě, ovládat ji lze i přes digitální panel, poblíž kterého se nachází i držáky na nápoje a filtrační systém. Když vířivku zrovna nebudete používat, můžete ji zakrýt zesíleným krytem a uzamykacími sponami zajistit, že zůstane pevně na svém místě.

Zkušenosti a recenze zákazníků:

Uživatelé v recenzích vyjádřili spokojenost se vzhledem vířivky, ocenili její tenkou a zároveň tvrdou stěnu a líbí se jim, že jsou bubliny i uprostřed vířivé vany. Pozitivní recenze směřovaly i k rychlosti ohřevu vody, možnosti ovládání přes mobilní aplikaci a také možnost vybrat si ze dvou intenzit bublinek.

Bestway Lay-Z-Spa Vancouver Orientační cena: 11 999 Kč Podívat se na srovnání cen →

5) Belatrix Mountine 120 Rattan – recenze

Výkon ohřevu: 1,8 kW | Rychlost ohřevu: 1,5 °C | Počet trysek: 130 | Typ trysek: vzduchové | Objem vody: 550 litrů | Počet osob: 2

Vířivka Belatrix Mountine nabízí dostatečný komfort buď pro jednu osobu, která se může pohodlně natáhnout, nebo si lze užít bublinky klidně i ve dvou. Díky 130 tryskám budete mít příjemný zážitek plný bublinek, který lze ještě umocnit možností ohřátí vody na teplotu až do 40 °C a jistě oceníte i odolný materiál z laminovaného PVC i jednoduchou počáteční instalaci. Pokud hledáte menší vířivku za velmi dostupnou cenu, pak pro vás může být Belatrix Mountine 120 vhodnou volbou.

Podívat se na nejoblíbenější vířivky a příslušenství

Vířivka zaujme zejména svým oválným tvarem, vířivka nabízí i šikovný ovládací panel, kde si lze nastavovat teplotu nebo zapnout bublinkovou masáž. V balení je i horní ochranný termokryt, spodní izolační podložka, filtrovací vložka a opravná sada pro případ poškození vířivky.

Zkušenosti a recenze zákazníků:

Podle uživatelů je vířivka skutečně zcela dostačující pro dvě osoby, přesto má kompaktní rozměry, takže nezabírá příliš mnoho místa. Zákazníkům se líbí také snadná obsluha a to, že vířivka skutečně plní masážní funkci i přes to, že jsou trysky ve spodní části.

Belatrix Mountine 120 Orientační cena: 9 990 Kč Podívat se na srovnání cen →

Jak vybrat nafukovací vířivku

Výběr nafukovací vířivky se může zdát poměrně náročný. Je přece důležité vybrat takovou, která něco vydrží a zároveň vás její chod nezruinuje. Pokud by vám naše tipy nestačily a rádi byste se po vířivkách poohlédli sami, nejspíš vás bude zajímat, jaké parametry jsou důležité a co je třeba udělat. Pojďte se podívat, jak vybrat nafukovací vířivku.

1) Změřte prostor, kde bude vířivka umístěna

Plánujete vířivku usadit na zahradu, terasu a nebo třeba někde úplně jinde? V každém případě nezapomeňte místo pořádně změřit a podle toho pak vířivku vybírat. Budete mít jistotu, že se vám pohodlně vejde přesně tam, kde ji chcete mít.

2) Nekupujte si zbytečně velkou vířivku

Pečlivě si promyslete, jak velkou vířivku budete potřebovat. Plánujete ji mít jen pro sebe, nebo ji budete využívat pro odpočinek s rodinou? Nekupujte si zbytečně velkou vířivku, protože čím bude větší, tím bude vyšší její spotřeba. Proto se snažte, aby byla velká tak akorát. Výrobci vířivek většinou uvádí, pro kolik osob je vířivka vhodná. Tuto informaci najdete samozřejmě i v tomto článku.

3) Počet trysek, jejich rozmístění a regulace

Čím víc trysek vířivka nabízí, tím lepší bude váš zážitek. Trysky slouží k masáži těla, jsou ale důležité i pro udržování čistoty vody. V nejlepším případě by být rozmístěné rovnoměrně po celé vířivce, aby bublinky proudily všude. Velmi žádoucí je i to, aby vířivka nabízela možnost regulace intenzity a proudu trysek dle vašich preferencí pro maximální relax.

4) Důležité parametry: Spotřeba a výhřevnost

Při výběru vířivky nezapomeňte sledovat i spotřebu a výhřevnost vířivky. Je důležité vědět, jakou má spotřebu, abyste později nebyli nepříjemně překvapení při pohledu na účet za elektřinu. Důležitá je i výhřevnost, tedy doba, za kterou se voda ve vířivce ohřeje na požadovanou teplotu.

5) Vybírejte i podle chytrých funkcí, které oceníte

Spousta vířivek má chytré funkce, které se vám mohou hodit. Třeba celoroční vířivky mohou být vybaveny technologií zabraňující zamrzání vody v zimě, jiné obsahují solinátor, díky kterému nebudete muset do vody přidávat žádnou chemii. Některé vířivky lze ovládat pohodlně i z mobilního telefonu.

Jak vybíráme a hodnotíme produkty?

Produkty v recenzích doporučujeme vždy na základě hodnocení a zkušeností uživatelů, kteří už daný produkt nebo službu vyzkoušeli. Zaměřujeme se na nejoblíbenější produkty na trhu, které už vyzkoušeli stovky lidí před námi. Pečlivě procházíme všechny dostupné recenze a zkoumáme jak ty pozitivní, tak i ty negativní. Kromě toho také sami posuzujeme dostupné parametry. Díky tomu všemu spolehlivě zjistíme, které produkty jsou nejlepší a které nabízí nejlepší poměr výkon/cena. Nic, co bychom si sami nekoupili, vám doporučovat nebudeme.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.