Publikováno 23. února 2024 | Aktualizováno 9. března 2024

TOP 6: Nejlepší myčky nádobí 2024 + Jak vybrat

TOP 6: Nejlepší myčky nádobí 2024 + Jak vybrat

V článku představím nejlepší myčky nádobí, které si můžete v roce 2024 bez obav pořídit. Vybrala jsem 6 modelů z několika cenových kategorií, aby si každý vybral to nejlepší, co lze za danou cenu koupit.

Jak vybrat myčku nádobí

Ještě předtím, než se začnete poohlížet po své nové myčce, byste měli vědět, jak vybrat myčku nádobí. To je poměrně snadné. Zajímat by vás mělo například to, jak velkou kapacitu budete potřebovat – myčky většinou umyjí 4-16 sad nádobí s tím, že pro dvě osoby vám postačí kapacita 8-10 sad, pro 3-4 osoby je vhodná kapacita 12-14 sad a pro 5 a více osob se zaměřte na ty nejvyšší kapacity, tedy 14-16 sad nádobí. Další, co by vás mělo zajímat je energetická třída myčky. Čím vyšší bude, tím úspornější bude chod myčky. Další důležitý parametr myček je jejich hlučnost. Ta by neměla překročit 45 dB (do této výše hlučnosti se jedná o tiché myčky). Nakonec se zaměřte na funkce myčky, které by pro vás mohly být využitelné. Může se jednat například o automatické otevírání dvířek pro lepší sušení, Wi-Fi připojení, program pro předmytí a péče o myčku. Můžete se rovnou zaměřit na oblíbené značky myček na nádobí, mezi které patří Bosch, Siemens, Whirlpool, Electrolux, AEG a Gorenje. Z těch levnějších je to Beko a CANDY.

TOP 6: Nejlepší myčky nádobí 2024

Myčky nádobí jsou skvělí pomocníci, kteří šetří čas i peníze. Jsou úsporné a často i velmi tiché, takže o nich vůbec nevíte. Ušetřete si čas i s hledáním té nejlepší myčky na trhu. Udělala jsem za vás průzkum a na následujících řádcích vám představím nejlepší myčky nádobí, ukážeme si jejich specifikace, zajímavé funkce a recenze zákazníků.

1) Myčka nádobí Bosch SMV4ECX14E

Chytrá myčka nádobí Bosch SMV4ECX14E (60 cm) podporuje Wi-Fi připojení, díky čemuž ji můžete dálkově ovládat i v době, kdy nejste doma. Prostřednictvím aplikace pak lze stahovat i nové mycí programy. Do myčky se vejde až 13 sad nádobí a hlučnost je 44 dB, takže je velmi tichá. Energetická třída je C. Myčka v základu nabízí 7 programů: Eco 50 °C, Auto 45-65 °C, Intenzivní 70 °C, Hodinový 65 °C, Tichý 50 °C a Oblíbený. Z chytrých funkcí oceníte Vzdálené zapnutí, EfficientDry, Poloviční náplň, SpeedPerfect+ a program péče o myčku (Machine Care). Podle recenzí je to nejlepší myčka nádobí, takže ji můžu jenom doporučit.

Zákazníci si u myčky chválí její kvalitu, schopnost mytí nádobí, prostorné koše, tichý chod a také automatické otevření dvířek myčky po skončení mytí.

Bosch SMV4ECX14E Orientační cena: 15 990 Kč Podívat se na myčku →

2) Myčka nádobí Whirlpool WIO 3O540 PELG

Myčka nádobí Whirlpool WIO 3O540 PELG (60 cm) se může chlubit energetickou třídou B a zároveň tím, že je se svou hlučností 40 dB nejlepší myčka nádobí pro tiché mytí. Nabízí 10 mycích programů, kromě těch klasických i dezinfekční, intenzivní a samozřejmě ekologický. Disponuje také funkcí 6. SMYSL, díky které automaticky rozpozná, nakolik je myčka naplněna, funkcí Aquastop, která zabraňuje přetečení a nechybí jí užitečné funkce automatického otevírání dvířek a odloženého startu.

Zákazníci si chválí tichý chod myčky, jenž v provozu téměř není slyšet. Ideální je také uspořádání vnitřku myčky, díky čemuž se do ní vejde maximum nádobí. Uživatelé si nejčastěji pochvalují také mycí schopnost, kvalitu a úspornost myčky.

Whirlpool WIO 3O540 PELG Orientační cena: 12 989 Kč Podívat se na myčku →

3) Myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E

Myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E (60 cm) má originální vzhled, potěší i její vylepšené sušení nádobí. Je inteligentní, takže ji můžete s klidem ovládat na dálku. Má flexibilní koše a praktickou příborovou přihrádku, díky kterým do myčky poskládáte maximum nádobí. Myčka má vysoký výkon mytí, nízkou hlučnost a automatické otevírání dveří, díky čemuž se nebudete muset trápit s utíráním nádobí. Bosch je nejprodávanější značka myček na světě, což dokazují i pozitivní recenze zákazníků, kteří jsou s myčkou nadmíru spokojeni.

Uživatelé si pochvalují spolehlivost, mycí schopnost a velmi tichý chod myčky. Spousta z nich je myčkám Bosch věrná již mnoho let a právě Bosch SMS4EVI14E je nástupce těch předešlých. Pozitivní ohlasy jsou směřovány také k jednoduchému ovládání, možnost sledování spotřeby, připojení k Wi-Fi, a automatickému otevírání dvířek, díky kterému se nádobí rychleji usuší.

Bosch SMS4EVI14E Orientační cena: 13 989 Kč Podívat se na myčku →

4) Myčka nádobí Electrolux EEM63310L

Vestavná myčka Electrolux EEM63310L (45 cm) nabízí ideální poměr ceny a kvality. Silný proud vody a dvě sprchovací ramena zajišťují perfektně čisté nádobí a v horní části myčky se nachází prostorná vysouvací přihrádka určená pro příbory. Díky dostatečné hloubce se do ní vejdou naprosto všechny příbory a nože, které potřebujete umýt. Myčka disponuje také praktickými držáky s měkkými hroty na choulostivé sklo, jenž se tak bude mýt bez hrozby rozbití. Myčka ovládá 8 programů a naplníte ji až 10 sadami nádobí. Energetická třída myčky je v tomto případě D a nenabízí možnost připojení k chytrému zařízení.

Myčka Electrolux EEM63310L podle recenzí patří mezi nejlepší myčky nádobí vůbec. Uživatelé si pochvalují jak její snadné ovládání, tak i mycí schopnost, jenž je vynikající.

Electrolux EEM63310L Orientační cena: 11 210 Kč Podívat se na myčku →

5) Myčka nádobí CANDY CI 3C7F0A

CANDY CI 3C7F0A (60 cm) patří mezi nejlevnější myčky nádobí, které vás nezklamou. Nabízí 8 programů, umyje až 13 sad nádobí a má energetickou třídu C. Obsahuje kvalitní inventorový motor Speed-Drive, který myčce pomáhá zvyšovat výkon a snižovat spotřebu. I když myčka CANDY není drahá, potěší vás několika funkcemi – například dotykový displej, automatické otevírání dvířek či funkce odloženého startu. Myčku lze připojit k aplikaci hOn, která vám po vyfocení koše navrhne nejlepší cyklus mytí. CANDY CI 3C7F0A je nepochybně nejlepší myčka do 10000 Kč.

Zákazníci si kromě nízké ceny pochvalují vzhled myčky, výborné mytí nádobí, dostatek programů a prostornost – do myčky se toho vejde opravdu hodně. Pochvalují si také spojení myčky s mobilní aplikací, kde vás upozorní třeba i na to, že jí dochází sůl.

CANDY CI 3C7F0A Orientační cena: 7 990 Kč Podívat se na myčku →

6) Myčka nádobí Beko DIS35020

Myčka nádobí Beko DIS35020 (45 cm) má všechno, co myčka potřebuje, a neobsahuje žádné zbytečnosti. Můžete vybírat z 5 programů, které zapnete jednoduše, jelikož se myčka ovládá tlačítky. Její hlučnost je 49 dB, umyjete v ní až 10 sad nádobí, a to už za 58 minut. Energetická třída je E. Myčce chybí funkce jako automatické otevření dvířek a nemá zásuvku na příbory. Můžete však počítat s funkcí odložený start, Aqua Stop proti přetečení a můžete také využívat ekologický program.

Zákazníci jsou s myčkou podle dostupných recenzí poměrně spokojeni. Chválí si výkon v poměru s cenou, design myčky a také dobrou mycí schopnost. Názory uživatelů se rozchází v oblasti hlučnosti – podle některých je hlučná, podle jiných tichá.

Beko DIS35020 Orientační cena: 6 399 Kč Podívat se na myčku →
5/5 - (6 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.