Publikováno 6. března 2024

TOP 5: Nejlepší matrace 2024 + Jak vybrat

TOP 5: Nejlepší matrace 2024 + Jak vybrat

Bolí vás z vaší staré matrace záda a po probuzení si připadáte nevyspalí? Pak je nejvyšší čas poohlédnout se po matraci nové, která vám dopřeje kvalitní spánek a zbaví vás ztuhlých zad. Postupně vám představím 5 nejlepších matrací, které jsou nejen uživatelsky kladně hodnocené, ale zároveň příliš nezatíží vaši peněženku.

  • Nejlépe hodnocenou matrací v testu je matrace Lima od výrobce Dřevočal, která nabízí nastavitelnou tvrdost i perfektní vzdušnost.
  • Stálicí na trhu je již více jak sedm let matrace Favorit Hard 18, která vás zaujme svou nízkou cenou a překvapí vysokou kvalitou i nosností.
  • Pro ty z vás, kteří svému tělu chtějí dopřát během spánku maximální odpočinek, bude ideální matrace s názvem Masáž Relax, se kterou se po probuzení budete cítit jako znovuzrození.

Jak vybrat matraci

Výběr vhodné matrace je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které pro své tělo musíte učinit. Přeci jen vhodně zvolená matrace je klíčem ke kvalitnímu spánku. Umět se ale orientovat v široké škále nabízených materiálů i velikostí může být přinejmenším vyčerpávající. Při jejím výběru je důležité především nezapomínat na polohu, ve které se vám usíná pohodlně, ale i na osobní preference. Někomu bude více vyhovovat matrace tvrdší, jiný potřebuje matraci z paměťové pěny, která se na míru přizpůsobí tvaru zad a působí měkčím dojmem.

Pokud se zaměříme na samotný typ matrace, setkáme se s odlišnými úrovněmi tuhosti i s jinou cenovou kategorií. Matrace z paměťové pěny dokážou dokonale odlehčit tlakové body těla a jsou ideální pro ty z vás, kteří preferujete spánek na boku. Jsou složeny z více vrstev, kdy na spodní straně nalezneme pěnu pevnější, na horní straně naopak měkčí. Další variantou jsou matrace latexové, které i přesto, že jsou na dotek podobné paměťové pěně, jsou pevnější a méně se propadají. Jsou nepatrně dražší a ocení je více ti, kteří upřednostňují polohu na zádech.

Při výběru matrace si dejte načas a prozkoumejte nejrůznější typy, abyste si byli jistí, že se vám na ní bude ležet skutečně pohodlně. Pokud vám bude vyhovovat matrace, která je i přes své kvality dražší, zvolte ji. Jedná se o investici, za kterou se vám tělo odmění kvalitním spánkem a nulovou bolestí zad.

TOP 5: Nejlepší matrace 2024

Ačkoliv matrace nemají od výroby stanoveno přesné datum spotřeby, očekávejte, že po 8-10 letech ji budete muset vyměnit za novou. Není důležitý ani tak čas jako jisté varovné signály, které můžete po pár letech od zakoupení začít pozorovat. Nejčastěji se jedná o prohlubně, které způsobují potíže během spánku či bolest po probuzení. Jakmile je zpozorujete, neváhejte a poohlédněte se po matraci nové. Pomoci by vám mohl přehled 5 nejlepších z nich, do kterých lze v roce 2024 zainvestovat. Pojďte se podívat na ty nejlepší matrace v roce 2024.

1) Ecomatrace Zeus

Zdravotní matrace Zeus (21 cm) nabízí více rozměrů – od 80×200 cm až do 180×200 cm a je nejlepší volbou pro vaše bolavá záda. Nejen že disponuje sedmi anatomickými zónami, které vám usnadní každodenní vstávání, ale díky pružinovému jádru se bezchybně přizpůsobí i té nejmenší křivce vašeho těla. Jednotlivé pružiny jsou bezpečně uloženy v textilních taštičkách, které jsou navíc opatřeny filcem, který celou matraci zpevňuje, a prodlužuje tak její celkovou životnost. Ecomatrace Zeus je navíc oboustranná, a tím pádem potěší jak ty z vás, kteří upřednostňují měkčí povrchy, tak ty, kterým se lépe odpočívá na tvrdším podkladu, jenž je opatřen pohodlnou hladkou pěnou. Celý vnitřek matrace je ukryt pod hypoalergenním potahem, který brání vzniku plísní a bez problémů odvede pot i během horkých letních nocí.

Uživatelé si nemohou vynachválit kvalitu matrace v porovnání s její nízkou cenou. Matrace je podle nich velmi pohodlná a poskytuje ničím nerušený spánek.

Ecomatrace Zeus Orientační cena: 3 709 Kč Podívat se na matraci →

2) Matrace Favorit Hard 18 se studenou pěnou

Pokud hledáte levnou matraci, která vám i přes svou nízkou cenu má co nabídnout, doporučuji vyzkoušet matraci Favorit Hard 18. Již dlouhých sedm let jí patří první místo mezi nejprodávanějšími matracemi vůbec. Na první pohled vás zaujme její pevnost, která je způsobená výplní ze studené pěny. Díky ní matrace nabízí vyšší nosnost (až do 135 kg) i delší životnost než matrace v podobné cenové kategorii. Matrace je zároveň oboustranná – strana Relax Soft je měkčí, maximálně vzdušná a vaše tělo během spánku krásně uvolní, naopak strana Relax Hard je tužší a díky studené pěně nabídne zákazníkům masážní povrch. Matraci pořídíte v rozměrech od 80×195 cm – 200×180 cm, její výška je 18 cm.

Matrace Favorit Hard 18 se těší vysoké oblíbenosti i díky způsobu, jakým je při převozu zabalená – aby nedocházelo k jejímu poškození, je pevně smotána do tvaru válce. Možnost oboustranného využití uživatelé hodnotí rovněž kladně a zmiňují, že je vhodná i pro dětské spáče.

Matrace Favorit Hard 18 Orientační cena: 2 975 Kč Podívat se na matraci →

3) Sedmizónová matrace Dřevočal Lima s nastavitelnou tvrdostí

Zajímavou volbou pro je také antibakteriální matrace Lima, která je vhodná pro všechny, kteří upřednostňují tvrdší matrace před měkčími podklady. I díky své tvrdosti nabídne neuvěřitelnou nosnost – až 140 kg. Díky pórovitému materiálu je vzdušná a snadno odvede přebytečné teplo. Výhodou je pratelný potah, díky kterému je matrace neustále chráněna před vnějšími vlivy. Nejvyšší nosná vrstva je vytvořena z elastické pěny a má až ortopedické vlastnosti, neboť vaše záda dokonale srovná. Matrace od výrobce Dřevočal disponuje sedmi zónami, které se postarají o bezbolestný spánek a zároveň poslouží jako prevence před blokací kloubů. Rozměry matrace jsou k dispozici v rozměrech od 80×200 cm – 200×200 cm, výška matrace je 22 cm.

Uživatelé si pochvalují její pohodlnost i snadné odepínání potahu. Z matrace se podle zákazníků snadno vstává a bolest zad po pár nocích zcela vymizí.

Matrace Dřevočal Lima Orientační cena: 4 189 Kč Podívat se na matraci →

4) Ecomatrace Masáž Relax

Matrace, která se postará o kompletní péči celého těla. Ergonomicky zónovaná matrace Masáž Relax dostává svému názvu a nabízí nejen oporu vašim zádům, ale rovněž poskytne pohodlí v jakékoliv poloze. Její povrch můžeme přirovnat k mořské houbě, neboť je maximálně vzdušná a zároveň příjemně elastická, takže si budete připadat, jako když se vznášíte na obláčku. Matrace je oboustranná, s mírnými rozdíly v tvrdosti na každé straně.

Matrace za dobu své existence na trhu nasbírala vysoké množství kladných recenzí, které vesměs vyzdvihují její veškeré kvality, jež obdržíte za relativně nízkou cenu. Některým uživatelům nevyhovovala její přílišná tvrdost, ale zde se jedná o otázku osobního vkusu, který se u každého z nás liší.

Ecomatrace Masáž Relax Orientační cena: 2 829 Kč Podívat se na matraci →

5) Oboustranná pěnová matrace proPOSTELE PUR

Pohodlný a vydatný spánek po celou noc zajistí matrace PUR od firmy proPOSTELE, která se řadí mezi matrace se střední tuhostí. Je vytvořena z kvalitní pěny a na výběr máte hned ze tří různých výšek – 10, 15 a 20 centimetrů. Součástí je i snadno odnímatelný potah, který můžete jednoduše opakovaně prát a znovu jej připevnit k matraci pomocí praktických zipů. Pokud patříte mezi alergiky, je pro vás matrace PUR jako stvořená – celý její povrch je hypoalergenní. Velkou výhodou je velmi nízká cena, která bude vyhovovat každému, kdo do matrace nemůže investovat tisíce.

Uživatelé si chválí její tvrdší, ale stále pohodlný povrch, nízkou cenu i rychlost, s jakou se zbavili bolesti zad (v porovnání se svou starou matrací). I zde se setkáváme s negativními recenzemi zmiňující přílišnou tvrdost matrace, která nevyhovuje každému.

Matrace proPOSTELE PUR Orientační cena: 1 399 Kč Podívat se na matraci →
5/5 - (4 votes)
Autor článku

Alice Kollárová

Když zrovna nevytvářím poutavé články, ráda si přečtu dobrou knížku, vypiju šálek kvalitního čaje nebo se ztrácím ve změti kytarových akordů. Mým cílem je se ve psaní neustále zlepšovat a dělat čtenářům svou prací hezčí den.

error: Content is protected !!