Publikováno 17. ledna 2024

Nejlepší kapslové kávovary 2024 – recenze a zkušenosti

Nejlepší kapslové kávovary 2024 – recenze a zkušenosti

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si doma vychutnat šálek kávy, je udělat si jej v kávovaru na kapsle. Káva z něj je nejen výborná, ale i kvalitní. V tomto článku se proto zaměřím na nejlepší kapslové kávovary v roce 2024 na základě parametrů a recenzí zákazníků.

  • Pokud máte rádi kvalitní a aromatickou kávu, zvolte jeden z kapslových kávovarů Nespresso. Tato značka má k dispozici velké množství příchutí kávy, mezi které patří karamel, vanilka či oříšek.
  • Mezi nejlevnější, ale stále výkonný a oblíbený kávovar patří Bosch Tassimo Style TAS 1102, který koupíte už od 719 Kč.
  • Vyzkoušela jsem kávu z kávovarů Dolce Gusto a Nespresso a právě Nespresso zvítězilo na plné čáře. Káva je plná chutí a o poznání kvalitnější – kávovary a kapsle značky Nespresso jsou tedy vhodné pro ty, kdo mají na chuť kávy vyšší nároky.
  • V článku představím 6 nejlepších kávovarů na kapsle, které si můžete v roce 2024 pořídit.

Co umí kapslový kávovar a jak ho vybrat?

Kapslový kávovar většinu práce při přípravě kávy udělá za vás. Jenže velmi závisí na několika parametrech kávovaru. Aby byla káva skutečně skvělá, pohlídejte si několik z nich. Jak vybrat kávovar na kapsle, abyste byli s výslednou kávou co možná nejvíce spokojení? Ze všeho nejdůležitější je tlak – ten by měl být alespoň 9 barů, pokud vám velmi záleží na výsledné chuti kávy, pak by kávovar měl mít tlak alespoň 15 barů.

Důležitý je také příkon, který hraje roli ve schopnosti rychle zahřát vodu a připravit kávu. Většina kapslových kávovarů má příkon v rozmezí 1000 až 1800 W. Také byste se měli předem rozhodnout, jestli chcete také funkci napěňování mléka, abyste si mohli vychutnat bezchybné cappuccino nebo latté. Mezi méně důležité parametry pak patří například velikost objemu nádržky na vodu či automatický vypínač. No a nakonec vybírejte kávovar také podle ceny, protože ta sice začíná už na tisícovce, může se ale klidně přehoupnout i přes deset.

Nejlepší kapslové kávovary 2024 – recenze a zkušenosti

Kapslový kávovar je skvělý pomocník, který vám připraví kávu během několika vteřin, a to úplně bez námahy. Nemusíte sypat kávu do zásobníku, ale jen doplníte vodu a vložíte kapsli. Většinou stačí stisknout jen jedno tlačítko a za pár chvil si vychutnat výbornou kávu. Na následujících řádcích se zaměřím na 6 nejlepších a nejlépe hodnocených kávovarů na kapsle, které si můžete v roce 2024 pořídit.

1) Krups Nespresso Essenza mini XN 110B10

Kapslový kávovar Krups Nespresso Essenza mini zaujme nejen svým moderním designem, ale hlavně svou šikovností. I přes malou velikost dokáže připravit výtečnou Nespresso kávu automaticky na jedno stisknutí tlačítka hned poté, co se během 25 vteřin ohřeje voda. Kávovar s tlakem 19 bar vám připraví espresso či lungo, cappuccino či latté ale nepřipravuje.

Kávovar na kapsle Krups Nespresso Essenza mini je velmi dobře hodnocený (90 %), zákazníci si pochvalují jeho rychlost, širokou škálu příchutí kávy a také jeho velikost, díky které se pohodlně vejde i do menších kuchyní.

Krups Nespresso Essenza mini Orientační cena: 2 834 Kč Podívat se na web →

2) DeLonghi Nespresso Lattissima One EN 510.B

DeLonghi Nespresso Lattissima One je nadupaný kávovar, který připraví nejen espresso, ale také cappuccino a latte s neodolatelnou pěnou, a to díky výkonnému napěňovači mléka. Tento chytrý kávovar s tlakem 19 barů vám připraví tři druhy kávy pouze stisknutím jednoho tlačítka. Za zmínku stojí také to, že mléko z nádobky kávovar využije beze zbytku. Spojení značek Nespresso a Delonghi je naprosto geniální. Tento kávovar je podle mého názoru nejlepší kapslový kávovar, jaký si můžete pořídit, pokud chcete výbornou kávu se vším všudy. Obecně má káva z kapslí od značky Nespresso výbornou chuť a kávovary stejné značky výsledek dovedou k dokonalosti.

Zákazníkům se kromě skvělé funkčnosti kávovaru líbí také jednoduchost mytí nádobek (nádobku na mléko lze mýt i v myčce) a také velmi snadná obsluha kávovaru.

DeLonghi Nespresso Lattissima One Orientační cena: 5 147 Kč Podívat se na web →

3) Krups Nespresso Vertuo Pop XN 920410

Kapslový kávovar Nespresso Vertuo Pop patří mezi ty novější. Využívá nový typ kapslí se zajímavými příchutěmi jako je karamel, malina, oříšek či vanilka a další. Připravit si můžete také cold brew nebo ledovou kávu. Kávovar na kapsle Nespresso Vertuo Pop vám připraví kávu do čtyř různých velikostí šálku.

Kávovar Nespresso Vertuo Pop je odlišný zejména kvůli nové technologii Centrifusion™ a automatického rozpoznávání kapslí díky čárovému kódu – nemusíte tedy tlačítkem nastavovat velikost šálku, protože kávovar ji dokáže rozeznat sám.

Zákazníci jsou s kávovarem podle hodnocení nadmíru spokojeni, někteří si však předem nezjistili, že jedinečné kapsle Vertuo lze aktuálně zakoupit pouze na oficiciálních stránkách nebo na pobočkách Nespresso, tudíž vyjádřili nespokojenost s tím, že kapsle nelze zakoupit v obchodě.

Krups Nespresso Vertuo Pop Orientační cena: 1 790 Kč Podívat se na web →

4) Tchibo Cafissimo Easy

Kapslový kávovar Tchibo Cafissimo Easy je malý pomocník, který s radostí připraví espresso, překapávanou kávu, caffe crema nebo čaj stisknutím jednoho tlačítka. Kávovar je vybaven třemi tlaky s celkovým tlakem 15 bar pro co možná nejlepší chuť kávy. Navíc vás dokáže chytře upozornit ve chvíli, kdy potřebuje odvápnit. Kávovar se po 9 minutách nečinnosti sám vypne, čímž šetří energii. Patří mezi levnější kávovary na kapsle, ale mezi zákazníky je velice oblíbený.

Zákazníci si pochvalují snadné ovládání kávovaru, vysoký výkon i přes nižší cenu a dostupnost kapslí, které lze zakoupit i v obchodech.

Tchibo Cafissimo Easy Orientační cena: 1 079 Kč Podívat se na web →

5) Bosch Tassimo Style TAS 1102

V kapslovém kávovaru Bosch Tassimo Style si připravíte spoustu lahodných nápojů. Můžete do něj použít několik kompatibilních kapslí jako je Jacobs, velmi oblíbené L’Or, Costa či horkou čokoládu Milka a další. Kávovar se ovládá naprosto jednoduše a kromě toho je vybaven technologií, která na základě čárového kódu na kapsli sám rozpozná kapsli a určí množství a teplotu vody a další. Kávovar na kapsle Bosch disponuje také funkcí automatického čištění a odvápnění. Jelikož je kávovar malý, tak vám nezabere mnoho místa a můžete si jej pohodlně převézt třeba na chatu.

Recenze na kávovar Bosch Tassimo style jsou téměř perfektní. Zákazníci jsou spokojení s jednoduchým ovládáním kávovaru, na kterém se nemusí nic nastavovat, líbí se jim snadné čištění a kromě toho i nízká cena.

Bosch Tassimo Style Orientační cena: 719 Kč Podívat se na web →

6) Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima KP173B31

Kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto Infinissima zaujme svým moderním designem, ale také schopností připravit kávu z kapsle během 30 vteřin. Kávovar má příkon 1500 W a tlak 15 barů. Zásobník na vodu pojme až 1,2 litru, což znamená, že si najednou připravíte až 6 velkých šálků kávy – klidně i pro celou kancelář. Díky široké kompatibilitě Dolce Gusto kávovarů si můžete vychutnat až 20 druhů nápojů, z těch neoficiálních je jich pak ještě mnohem více.

Kávovar má velké množství pozitivních recenzí a spokojenost zákazníků dosahuje 95 %. Jeho majitelé si chválí funkčnost, velkou nádržku na vodu i skvělou chuť kávy.

Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima Orientační cena: 2 199 Kč Podívat se na web →
5/5 - (6 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!