Publikováno 5. srpna 2023 | Aktualizováno 28. března 2024

Kam na jídlo v Plzni: 10 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Plzni: 10 tipů na nejlepší restaurace

Plzeň je město slavné zejména díky svému pivu, které ve svém nitru ukrývá i mnoho zajímavých restaurací. Nevíte, kam na jídlo v Plzni? Připravila jsem 10 tipů na nejlepší restaurace, pivovary a kavárny.

  • V Plzni se nachází spousta restaurací, kde si můžete užít tradiční českou kuchyni. Jelikož se jedná o Plzeň, tak si snad v každém podniku můžete dát i toto místní pivo, které se může pyšnit svou zajímavou historií.
  • V Plzni se nachází i podniky, které se zaměřují na mezinárodní kuchyni: dáte si například pravou neapolskou pizzu, krémové risoto či domácí těstoviny. Pokud máte chuť na něco s alkoholem, vyražte třeba do podniku jménem Zapa Bar. A pokud byste si dali raději kávu nebo dezert či chlebíček, pak můžete navštívit rodinnou kavárnu a pražírnu Pappa Coffee.
  • V článku jsem se zaměřila také na nejlepší aktivity v Plzni, mezi které patří zejména návštěva historického podzemí, prohlídka pivovarů či kurz čepování piva.

Kam na jídlo v Plzni: 10 tipů na nejlepší restaurace

Ať už hledáte dokonalý guláš, prozkoumáváte moderní českou kuchyni nebo chcete vyzkoušet jiné světové kuchyně, Plzeň vám může nabídnout to nejlepší. Pojďte se o tom přesvědčit sami.

Při návštěvě Plzně můžete na jídle ušetřit. Stačí si vyhledat výhodné nabídky do restaurací v Plzni na portálu Slevomat, kde si zakoupíte poukaz a ušetříte za návštěvu restaurace i několik stovek.

1) Hospoda Na Spilce

Tato restaurace se nachází v areálu plzeňského pivovaru Pilsner Urquell. Hospodu na Spilce by měl navštívit každý, kdo má rád tradiční českou kuchyni a dobré pivo. Tato kombinace se k sobě totiž náramně hodí, a v této restauraci moc dobře ví, jak sladit chutě k dokonalosti. Tato restaurace má moderní, příjemný interiér, ve kterém se po chvíli budete cítit jako doma a který spolu s bohatou historií pivovaru vytváří nezapomenutelný gastronomický zážitek.

2) Restaurace & Hotel u Salzmannů

Historická hospoda nesoucí název Restaurace & Hotel u Salzmannů slouží zákazníkům již od 17. století, přesněji od roku 1637. Nabídka restaurace je docela rozmanitá. Můžete si dát polévku či salát a poté se přesunout k tradičním českým jídlům nebo grilovaným pokrmům, které pak zapijete výborným pivem – třeba tím plzeňským. Pokud vám počasí bude přát, můžete si posedět na venkovní zahrádce. A pokud ještě nevíte, kde v Plzni složit hlavu, můžete se ubytovat v cenově přijatelném penzionu U Salzmannů.

3) Pizzeria Da Pietro

Pro ty, kteří touží po italské kuchyni, je Pizzeria Da Pietro tím pravým místem. V restauraci Pizzeria Da Pietro si dáte úžasné předkrmy ve formě bruschetty nebo burraty a pak bude následovat to hlavní. – pravá neapolská pizza s křupavými okraji. Stačí se podívat na jídelní lístek a vybrat si tu, která vás okouzlí nejvíc. Není divu, že tuto restauraci zbožňují místní i turisté.

4) Restaurace Rango

Patříte mezi náročnější zákazníky? Pak můžete zvážit návštěvu Restaurace Rango, která nabízí pokrmy české i mezinárodní kuchyně na velmi vysoké úrovni. Na menu najdete lanýže, hovězí carpaccio, risoto, pizzu, těstoviny a další. V této restauraci si díky bohaté nabídce a vysoké kvalitě surovin vybere každý milovník jídla. Třešničkou na dortu je dechberoucí interiér a milá obsluha, která vám splní každé vaše přání.

5) Pivovar Purkmistr

Pivovar Purkmistr má kromě restaurace a pivovaru k dispozici také hotel, lázně a pro dostatek zábavy i bowling. Restaurace Purkmistr nabízí zejména tradiční české pokrmy, saláty a samozřejmě nabízí i sladkou tečku v podobě dezertů. Za vhodného počasí doporučuji využít venkovní zahradu.

V pivovaru si můžete zakoupit (ale i objednat online) pivo z jejich pivovaru, můžete se vydat na prohlídku pivovaru a dozvědět se tak něco nového o historii.

6) Restaurace a vinárna U Mansfelda

Restaurace a vinárna U Mansfelda je velmi dobře hodnocená zákazníky, kteří se sem rádi vracejí. Nachází se na adrese Dřevěná 9 v Plzni a i tato nabízí zejména české jídlo, které připravují v moderním stylu. Kromě hlavního jídla si vyberete i z mnoha chuťovek, které jsou vynikající k pivu či vínu.

7) Rodinná kavárna a pražírna Pappa Coffee

Pro milovníky dobré kávy jsem nesměla zapomenout také na kavárnu, a to Pappa Coffee. Tato kavárna je velmi dobře hodnocená a podle zákazníků vyniká díky své milé obsluze. V rodinné kavárně Pappa Coffee nabízí vynikající dezerty, po kterých se jen zapráší. Podnik si praží také vlastní kávu, kterou si lze zakoupit domů.

8) Kozlovna Doubravka

Mezi další z nejlepších restaurací v Plzni nemůže chybět Kozlovna Doubravka, která nabízí nejen Kozla, ale i další piva a něco tvrdšího k tomu – aby si vybral každý. V Kozlovně si můžete dát i autentické české jídlo, bez kterého by to zkrátka nebylo ono. Výhodou je to, že si můžete jídlo objednat online přes oficiální stránky Kozlovny a nebo si tam můžete rezervovat stůl.

9) Zapa Bar

Pokud patříte mezi ty, kdo neodmítnou dobrý drink, pak navštivte Zapa Bar nacházející se na adrese Bedřicha Smetany 6 v Plzni. Bar je stylový, má svou typickou atmosféru a často je tam poměrně plno – to jen dokazuje jeho oblíbenost. A co je na tomto baru nejlepší? Můžete se tam i najíst.

10) Restaurace Potrefená Husa

Restaurace Potrefená Husa je vynikající restaurace, která se nenachází pouze v Plzni, ale i v dalších městech České republiky. Jakmile si ji oblíbíte, můžete se do restaurace vydávat vždy při svých cestách po Česku. V jídelním lístku Potrefené Huse najdete nejrůznější pokrmy, které s jistotou uspokojí vaše chuťové buňky. Vybírat můžete z české i mezinárodní kuchyně.

Co dělat v Plzni?

Pokud od Plzně očekáváte trochu víc, můžete se trochu odvázat a nechat se pořádně rozmazlovat. Můžete si zde dopřát například degustaci světových rumů včetně dialogu s rumovým someliérem, vydat se do pivních lázní a spojit odpočinek s degustačním menu, kde si pochutnáte na tříchodovém menu v bio kvalitě, a nebo si užijte let balónem s výhledem na Plzeň. Níže jsem přidala ještě pár tipů navíc.

1) Prohlídka historického podzemí Plzně

Historii Plzně nejlépe poznáte v podzemí tohoto města. Nevěříte? Přesvědčte se sami. Vstupenka není drahá a uvidíte díky ní tajemné chodby, studny a sklepení, díky kterým nahlédnete do dávné minulosti. V těchto místech také vznikalo legendární plzeňské pivo, které je dnes tak oblíbené po celém světě. To ostatně dostanete na ochutnání zdarma při prohlídce.

2) Prohlídka areálu Bohemia Sektu s degustací

Pokud máte rádi známé šampaňské Bohemia Sekt, nenechte si ujít prohlídku areálu, kde vzniká. Nachází se ve Starém Plzenci, kde si kromě zajímavé prohlídky dopřejete také degustaci šesti vzorků sektů a domů si odnesete lahev Bohemia Sekt Prestige 36 s vlastnoručním podpisem sklepmistra.

3) Muzeum piva

Pro milovníky piva a historie by měla být jasnou volbou návštěva muzea piva, kde se dozvíte ty nejzajímavější informace. A co je na tom nejlepší? Během prohlídky si můžete dopřát točené pivo.

4) Prohlídka pivovaru

V Plzni je rovnou několik pivovarů a byla by škoda některé z nich nenavštívit. Zvažte návštěvu pivovaru Plzeňský Prazdroj, dále stojí za návštěvu pivovar Gambrinus, pivovar Proud a nebo si zajděte na zábavný kurz čepování piva Pilsner Urquell, který zahrnuje i prohlídku pivovaru.

Často kladené dotazy

❓Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Plzni?

Pokud se nacházíte v Plzni a nevíte kam vyrazit, zvažte například návštěvu Pivovaru Pilsner Urquell, v katedrále svatého Bartoloměje si užijete výhled na město a pro ty, kdo mají rádi historii a umění bude ideální návštěva Západočeského muzea. S dětmi i bez nich můžete vyrazit do plzeňské zoo a botanické zahrady.

❓Existují nějaké turistické stezky nebo přírodní parky v okolí Plzně?

Plzeň je obklopena nádhernou přírodou, kterou můžete poznávat i několik dní. Nedaleko Plzně se nachází například Přírodní park Horní Berounka, který je ideální pro turistiku, cykloturistiku a vodácké výlety. Můžete také navštívit Přírodní rezervaci Úslava, kde najdete řadu pěších stezek.

❓Které kulturní akce bych neměl v Plzni minout?

V Plzni to díky kulturním akcím ožije několikrát do roka. Jedním z největších je plzeňský Majáles, což je studentský festival konaný na jaře – ten se koná i v dalších městech. Plzeň také hostí mezinárodní filmový festival Finále Plzeň a mnoho dalších hudebních, divadelních a kulturních akcí.

4.9/5 - (39 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!