Publikováno 12. října 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Mariánských Lázních: 10 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Mariánských Lázních: 10 tipů na nejlepší restaurace

V Mariánských Lázních můžete navštívit minerální prameny a obdivovat krásnou architekturu, ale hlavně vyzkoušet ty nejlepší restaurace. Proto jsem napsala 10 tipů, kam na jídlo v Mariánských Lázních, které se vám při vaší cestě budou hodit.

Kam na jídlo v Mariánských Lázních: 10 tipů na nejlepší restaurace

Mariánské Lázně jsou známé svými minerálními prameny a krásnou přírodou, ale také nabízejí bohatou kulinářskou scénu. Město a jeho okolí jsou domovem mnoha restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat místní speciality i mezinárodní kuchyni. Pokud hledáte tipy, kam se vydat na dobré jídlo v Mariánských Lázních, mám pro vás několik skvělých nápadů.

1) Česká Hospůdka

Českou kuchyni si dopřejete v restauraci Česká Hospůdka, která se nachází na adrese Klíčová 179. Tato restaurací nabízí zejména tradiční české pokrmy jako je guláš, kachna se zelím či svíčková na smetaně, ale můžete si dát také rybu. Interiér restaurace je příjemný, posadit se můžete třeba u krbu.

2) U Zlaté Koule

Restaurace U Zlaté Koule se pyšní oceněním jedné z 200 nejlepších restaurací ve Střední Evropě. Jedná se o českou restauraci, která byla založena už v roce 1897. Restauraci najdete na adrese Nehrova 26 v Mariánských Lázních. Pochutnáte si zde například na grilovaném steaku z krkovice, na vepřové panence či na filátku z mořské štiky, dát si ale můžete i salát.

3) New York barcaffé

V restauraci New York barcaffé si pochutnáte zejména na novoamerických pokrmech jako jsou burgery, sendviče, ale výjimkou není ani zeleninový salát, krkovice se sázeným vejcem nebo zapečený kuřecí steak s hermelínem. Restaurace se nachází na adrese Hlavní Třída 233/94.

4) Bistro Café

Dobré jídlo, lahodné dezerty i skvělou kávu si dáte v Bistro Café, které nabízí od všeho něco. Můžete si sem zajít na snídani, dezert i oběd. Jen večeři si zde nedáte, protože Bistro Café zavírá každý den ve 14 hodin.

5) Kavárna Dolce Italia

V Dolce Italia si pochutnáte na kávě, domácích dezertech a dokonce i na domácí italské zmrzlině. Pokud potřebujete dobrou snídani či svačinu, dejte si panini. V kavárně mají dokonce i italskou kávu, která je dovážena ze soukromé pražírny v Miláně.

6) Rodinný pivovar Kronl

Kde jinde si dát pivo, než v rodinném pivovaru Kronl? V nabídce mají skutečně domácí pivo, které si sami vaří. K pivu si můžete dát i něco dobrého, nejspíš se však vyloženě nepřejíte. V nabídce je zejména utopenec, nakládaný hermelín, hranolky či párek s hořčicí.

7) La Bella Vita

V restauraci La Bella Vita si pochutnáte zejména na vynikající pizze a dalších italských pokrmech. Tento podnik je velmi dobře hodnocený a najdete jej na adrese Chebská 256/3 v Mariánských Lázních.

8) Restaurace Filip

V rodinné restauraci Filip, která se nachází na adrese Poštovní 96, si dáte klasiku jako je kuřecí řízek s bramborovou kaší či žebírka. I v tomto podniku si pochutnáte zejména na klasické české kuchyni, která nikdy nezklame.

9) Old School Cafe

Old School Café v Mariánských Lázních je krásná kavárna s galerií, ve které si dáte i skleničku dobrého vína. Jak už možná napovídá její název, tato kavárna vás zaujme zejména svým vzhledem, který vás přesune do minulosti.

10) Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot

Luxusní restauraci ve Ville Patriot doporučuji navštívit všem, kdo se cítí být poněkud náročnějšími zákazníky. Tato gurmánská restaurace se nachází na adrese Dusíkova 62/4. V této restauraci si můžete dát třeba ceviche z mušlí sv. Jakuba, uzené kachní prsíčko, carpaccio z hovězí svíčkové a další. Je třeva počítat s tím, že ceny v tomto podniku pochopitelně odpovídají kvalitě, tudíž jsou poměrně vysoké.

4.7/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.