Publikováno 25. září 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Liberci: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Liberci: 7 tipů na nejlepší restaurace

Míříte do Liberce a přemýšlíte, kam na jídlo? Ať už se chcete pořádně najíst a nebo si jen dát dobrou kávu či dezert, v tomto článku prozradím 7 tipů na nejlepší restaurace, kde si dát něco dobrého k snědku.

  • V Liberci si pochutnáte na tradičních irských pokrmech v restauraci Black Horse, užijete si jídlo v historických prostorách liberecké radnice v restauraci Radniční sklípek a nebo si pochutnáte na řecké kuchyni v restauraci Masa Buka.
  • Pokud dostanete chuť na pořádný burger, můžete si zajít třeba na pravý burger do americké restaurace Chicago Bar & Grill.
  • Sladkou tečku po obědě a k tomu dobrou kávu si užijete například v oblíbené kavárně Mikyna, která se nachází v centru města.

Kam na jídlo v Liberci: 7 tipů na nejlepší restaurace

Liberec, malebné město v severních Čechách, není jen známé svou krásnou přírodou a zajímavými památkami, ale také bohatou gastronomickou scénou. Pokud hledáte místo, kde si vychutnat skvělé jídlo, mám pro vás 7 tipů na nejlepší restaurace a kavárny, které stojí za návštěvu.

1) Black Horse

Restaurace Black Horse se nachází na adrese Nerudovo nám. 108/1. Jedná se o irskou restauraci s bohatou nabídkou steaků, ryb a dalších pokrmů, které jsou připravovány podle tradičních receptů. Restaurace Black Horse podává velmi výtečné pokrmy, počítejte však s vyššími cenami.

Kde se restaurace nachází: Nerudovo nám. 108/1

2) Radniční sklípek

Za příjemné ceny se najíte v restauraci Radniční sklípek, nacházející se v historických prostorách liberecké radnice. Radniční sklípek nabízí pokrmy české kuchyně, které jsou připravovány z tradičních českých surovin.

Kde se restaurace nachází: Nám. Dr. E. Beneše 1/1

3) Chicago Bar & Grill

Pokud máte chuť na něco opravdu pořádného, pak vyzkoušejte pravé americké burgery, stejky, sendviče a další dobroty, které nabízí restaurace Chicago Bar & Grill v Liberci.

Kde se restaurace nachází: Dr. Milady Horákové 391/1

4) Bílý Mlýn

Restaurace Bílý Mlýn se nachází v bývalém mlýně a nabízí moderní českou kuchyni, která je založena na čerstvých surovinách a kreativních kombinacích chutí, najdete zde však ale také italské těstoviny, mořské plody a další jídla, ze kterých si vybere každý.

Kde se restaurace nachází: Svobody 295/30

5) Kavárna Mikyna

Po dobrém jídle si můžete zajít ještě na skvělou kávu a dezert do kavárny Mikyna, která se nachází v centru města. Kromě kávy a dezertu si zde můžete dát také snídani a další lehká jídla.

Kde se kavárna nachází: 5. května 62/46

6) Masa Buka, Nikosova řecká taverna

Co byste řekli na výtečné, zdravé a lehké řecké jídlo? V restauraci MASA BUKA, kde Řek, šéfkuchař Nikos, připravuje ty nejlepší tradiční řecké pokrmy. Pochutnáte si na středomořské stravě, na kterou budete rádi vzpomínat a do restaurace se s chutí vracet.

Kde se restaurace nachází: Sokolská 168

7) Balada

Rodinná restaurace Balada nabízí českou a mezinárodní kuchyni, které jsou vhodné pro všechny příležitosti. Pochutnáte si zde na poctivém řízku i neodolatelném salátku.

Kde se restaurace nachází: Moskevská 22/13

Nejčastější otázky

❓Co dělat v Liberci?

V Liberci si projděte centrum, naplánujte si výšlap na Ještěd a pokud máte více času, prozkoumejte také Jizerské hory.

❓Kde si můžu nakoupit v Liberci?

Liberec nabízí poměrně širokou škálu obchodů, od malých obchůdků v centru města po nákupní centra jako Forum Liberec a Nisa Liberec.

❓Jak se dostat na Ještěd?

Na Ještěd se lze dostat lanovkou z Liberce, nebo si můžete vyjít pěšky po turistických stezkách. Jedná se také o oblíbené místo pro lyžování v zimním období.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.