Publikováno 12. října 2023

Kam na jídlo v Hradci Králové: 9 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Hradci Králové: 9 tipů na nejlepší restaurace

Výlet do Hradce Králové si žádá něco dobrého k jídlu na doplnění potřebné energie. Hledat je nemusíte, protože jsem připravila 9 tipů na nejlepší restaurace, kavárny i bistra v tomto městě.

Kam na jídlo v Hradci Králové: 9 tipů na nejlepší restaurace

Ať už vyrážíte do Hradce Králové na výlet, pracovně či za rodinou, nepochybně vám brzy vyhládne. Jenže kam na jídlo? To už řešit nemusíte, protože jsem připravila 9 tipů na ty nejlepší restaurace ve městě.

1) Restaurace U Děravýho kotle

V restauraci U Děravýho kotle si pochutnáte na nejrůznějších pokrmech, nejčastěji zde ale narazíte na českou klasiku. Restaurace se nachází na adrese Komenského 266/3 v Hradci Králové. Pokud bude hezké počasí, můžete užít i venkovní posezení.

2) Restaurace Duran

Restaurace Duran se soustředí na moderní mezinárodní kuchyně s důrazem na kvalitní suroviny. Specialitou restaurace je grilované maso, které se připravuje na otevřeném grilu. Samotná restaurace se nachází v obci Třebeš, asi 5 kilometrů od centra města na adrese Sekaninova 398/2. Její historie sahá až do roku 1992, v roce 2012 pak prošla rekonstrukcí.

3) Restaurace Aquarium

Restaurace Aquarium v Hradci Králové se nachází v Rybově ulici, v těsné blízkosti Obřího akvária. Restaurace nabízí středomořskou kuchyni a nabízí jedinečný zážitek z jídla v kulisách akvária, kde se můžete dívat na živé ryby a další obyvatele podmořského světa.

4) Hostinec u Dvora

Restaurace Hostinec u Dvora existující již od roku 1932 nabízí širokou škálu českých jídel, včetně polévek, hlavních jídel, moučníků a nápojů. Specialitou restaurace je vepřo knedlo zelo, které je připravováno podle tradiční receptury. Nachází se na adrese Hradecká 619, těšit se můžete na příjemné prostředí.

5) Hac Asia Sushi Fastfood

Restaurace Hac Asia Sushi Fastfood v Hradci Králové se nachází na ulici Smetanova, v centru města. Pokud máte chuť na asijské pokrmy, můžete vyzkoušet tuto velmi dobře hodnocenou restauraci. Hac Asia Sushi Fastfood nabízí asijskou kuchyni, včetně sushi, salátů, polévek a hlavních jídel.

6) La Casa de Pizza

Restaurace La Casa de Pizza se nachází přímo v centru města Hradec Králové na adrese Nám. Svobody 372. Nabízí širokou škálu pizz, včetně klasických, prémiových a exkluzivních. Pizza je připravována z čerstvých surovin a podle tradičních receptur.

7) Kampus Bistro 

Kampus Bistro je bistro, které se nachází v centru města Hradec Králové, v blízkosti univerzity. Nabízí širokou škálu jídel, včetně snídaní, svačin, lehkých obědů, kávy a drinků. Najdete jej na adrese Hradecká 1172/3.

8) Kavárna Lamcafé

Kavárna Lamcafé je rodinná pražírna a kavárna nacházející se v ulici Tomkova (188/1). Nabízí velký výběr kávových nápojů, včetně espressa, cappuccina, latte a dalších. Kávu praží přímo v kavárně z čerstvě upražených zrn, které si můžete také zakoupit do svého kávovaru.

9) Restaurace Šatlava

Restaurace Šatlava se nachází v historickém centru města Hradec Králové na adrese Dlouhá 101/13, v prostorách bývalé šatlavy (věznice). Nabízí moderní evropskou kuchyni, která je připravována z čerstvých a kvalitních surovin. Restaurace má nadprůměrné hodnocení.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!