Publikováno 4. prosince 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Drážďanech: 12 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Drážďanech: 12 tipů na nejlepší restaurace

Posvítila jsem si na nejlepší restaurace v Drážďanech, kam si můžete zajít na výborné jídlo. Ať už si chcete dát oběd, večeři, dezert a nebo čistě vegetariánské jídlo, věříme, že si z našich tipů si vyberete tu pravou restauraci.

Kam na jídlo v Drážďanech: 12 tipů na nejlepší restaurace

Jste na výletě v Drážďanech a nevíte, kde si dát chutný oběd nebo večeři? Připravila jsem 12 tipů na nejlepší a nejlépe hodnocené restaurace. Podniky, které jsem vybrala, patří mezi nejlepší restaurace, kam si můžete v Drážďanech zajít na jídlo.

1) Restaurant brennNessel Dresden

Restaurace nesoucí název brennNessel je v Drážďanech poměrně dost oblíbená. Nachází na předměstí Wilsdruffer, velmi blízko drážďanskému muzeu Zwinger.

Restaurace brennNessel je skvělou volbou pro všechny, kdo hledají chutné a zdravé vegetariánské nebo veganské jídlo. Restaurace nabízí velice zajímavé jídla, které si zamiluje i milovník masa. V menu najdete například polévku z hlívy ústřičné, neapolský zeleninový guláš, těstoviny s bazalkovým pestem nebo cannelloni s náplní ze sladkých brambor a cukety.

Adresa: Schützengasse 18, 01067 Dresden

2) lila Soße

Restaurace lila Soße byla otevřena v roce 2016 a nabízí moderní německou kuchyni s důrazem na sezónní a regionální produkty. Nabídka bývá pravidelně obměňována a restaurace nabízí i vegetariánské pokrmy. Dáte si zde například polévku z chřestu s bylinkovým pečivem, vepřovou panenku s bramborovou kaší nebo grilovaný losos s dušenou zeleninou. Stůl si můžete rezervovat i online.

Adresa: Alaunstraße 70, 01099 Dresden

3) Restaurant Praha

Česká restaurace v Německu? To není vůbec problém. Typicky českou kuchyni ochutnáte v Restaurant Praha, kde se podává řízek, smažený sýr, guláš i svíčková. V restauraci si dáte také vegetariánské jídlo a samozřejmostí je české pivo a destiláty.

Adresa: Moritzburger Weg 24, 01109 Dresden

4) Gänsedieb

Restaurace Gänsedieb byla otevřena v roce 1993 a od té doby se stala oblíbeným podnikem nabízející tradiční saskou kuchyni. Pochutnáte si například na pečené huse, saském knedlíku s houbami a slaninou, na pivní polévce nebo na tvarohových knedlících s ovocem. Prostor restaurace je autenticky zařízen v tradičním saském stylu s dřevěnými stoly a židlemi.

Adresa: Weiße Gasse 1, 01067 Dresden

5) Pulverturm

Restaurace Pulverturm se nachází v historickém centru Drážďan a i samotný interiér restaurace je laděn historicky a je rozdělen do několika částí, aby si každý našel místo, kde se bude cítit příjemně. Jídlo je připravováno z prvotřídních surovin a nejspíš i proto je restaurace tak oblíbená. Očekávat můžete zejména německou kuchyni.

Adresa: An d. Frauenkirche 12, 01067 Dresden

6) L’Osteria

Pokud dostanete chuť na výborné těstoviny nebo pizzu, navštivte italskou restauraci L’Osteria, která je oblíbená i u nás v Česku. V tomto podniku mají výborné taky saláty a dezerty.

Adresa: Wilsdruffer Str. 14-16, 01067 Dresden

7) Raskolnikoff

Restaurace Raskolnikoff, která má příjemnou atmosféru a útulný interiér, je pojmenována po hlavním hrdinovi románu Fjodora Michajloviče Dostojevského Zločin a trest. Menu restaurace se pravidelně obměňuje, takže si v každém ročním období můžete vychutnat něco jiného. Restaurace má velký výběr – nechybí plno lehkých jídel, předkrmů a polévek až po vydatné hlavní chody a dezerty.

Adresa: Böhmische Str. 34, 01099 Dresden

8) Little India Restaurant

Chuť na indickou kuchyni zaženete v restauraci Little India, kde si dáte tradiční indické pokrmy, mezi které patří butter chicken, tikka masala, vindaloo a další. Restaurace je podle hodnocení návštěvníků velmi oblíbená a patří mezi nejlepší indické restaurace v Drážďanech. Pokud chcete tuto restauraci navštívit, udělejte si předem rezervaci. To můžete udělat i online.

Adresa: Louisenstraße 48, 01099 Dresden

9) Acheron

Restaurace Acheron nabízí útulný interiér, ve kterém ochutnáte řeckou kuchyni, a to od tradičních řeckých pokrmů, jako jsou souvlaki, moussaka a tzatziki, až po modernější řeckou kuchyni. V roce 2022 získala restaurace cenu za nejlepší řeckou restauraci v Drážďanech. Můžete si tedy být jisti, že patří mezi ty nejlepší restaurace.

Adresa: Königstraße 5A, 01097 Dresden

10) Schmidt’s Restaurant & Catering

Pokud byste si rádi užili prvotřídní kvalitu a servis, pak dejte šanci podniku jménem Schmidt’s Restaurant & Catering, kde si dopřejete obojí. Restaurace získala v roce 2021 michelinskou hvězdu a kromě toho i další ocenění, které najdete na webu restaurace. Téměř perfektní hodnocení zákazníků dokazuje, že výběrem této restaurace nešlápnete vedle. Nezapomeňte si rezervovat stůl, což uděláte pohodlně i online.

Adresa: Moritzburger Weg 67, 01109 Dresden

11) Wenzel Dresden-Postplatz

Restaurace jménem Wenzel Dresden-Postplatz nabízí pokrmy z vysoce kvalitních potravin a zaměřuje se především na tradiční českou kuchyni a české pivo. Restaurace bývá často vytížená, proto se vyplatí udělat si předem rezervaci. Tu vyřídíte během chvilky i na jejich webu.

Adresa: Postpl. 2, 01067 Dresden

12) Schwindts Restaurant

V podniku Schwindts Restaurant si pochutnáte na rybách, na které se zde primárně zaměřují. Nechybí polévky z mořských plodů, rybí vývar nebo polévka s krevetami, dále pečené rybí filé (z nejrůznějších druhů ryb) nebo grilované krevety či losos. Restaurace je velice oblíbená u místních i turistů, kteří zbožňují ryby.

Adresa: Bodenbacher Str. 120, 01277 Dresden

Podobné články:

17 tipů, co vidět v Drážďanech: Památky, zábava i jídlo

5/5 - (8 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!