Publikováno 18. září 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Českém Krumlově: 8 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Českém Krumlově: 8 tipů na nejlepší restaurace

Český Krumlov je malé, ale kouzelné město v jižních Čechách, které je známé pro svou bohatou historii a malebnou architekturu. Kromě toho nabízí i skvělé možnosti po pochutnání si na dobrém jídle. Plánujete návštěvu Českého Krumlova, nebo se tam právě nacházíte a přemýšlíte, kam jít na jídlo? Podívejte se na 8 tipů na nejlepší restaurace v Českém Krumlově.

  • V Českém Krumlově si pochutnáte na jídle nejrůznějšího druhu, ale také tak navštívíte nádherné restaurace, které jsou nedílnou součástí historie tohoto města.
  • Navštivte českou restauraci Krčma Šatlava, asijskou restauraci Laibon nebo si zajděte na výborný dezert do Café Štrúdl.
  • V Českém Krumlově kromě jídla nevynechejte ani prohlídku zámku a v případě potřeby si zarezervujte levné ubytování.

Kam na jídlo v Českém Krumlově: 8 tipů na nejlepší restaurace

1) Restaurace Eggenberg

Restaurace Eggenberg se nachází na místě bývalém pivovaru v historickém centru Českého Krumlova a nabízí nejen lahodné pokrmy, ale i úchvatný výhled na hrad a zámek Český Krumlov. V nabídce restaurace Eggenberg najdete tradiční česká jídla, jako je vepřový řízek nebo guláš, stejně jako mnoho dalších specialit.

2) Restaurant & Café Jakub

Pro ty, kteří hledají mezinárodní kuchyni, je Jakub Restaurant & Café skvělou volbou. Mají rozmanitou nabídku pokrmů, včetně ryb, steaků a salátů, a také skvělé dezerty. Interiér restaurace si okamžitě zamilujete, protože se tam nachází nádherná renesanční výmalba a nábytek.

Tato restaurace je bohužel dočasně uzavřená. Znovu by se měla otevřít v roce 2024.

3) Krčma Šatlava

Chcete ochutnat tu pravou českou kuchyni? Restaurace Krčma Šatlava je správnou volbou. Tato tradiční hospůdka nabízí širokou škálu českých pokrmů, včetně tradičního svíčkového na smetaně a výborných domácích knedlíků. Příjemným bonusem je autentický vzhled restaurace, který vás přenese zpátky do minulosti.

4) Laibon

Pokud máte rádi asijskou kuchyni, nebojte se vydat do restaurace Laibon. Tato restaurace nabízí široký výběr sushi, wok pokrmů a dalších specialit z asijského regionu, které vás rozhodně nezklamou.

5) Café Štrúdl

Už jste se najedli dost, ale hledáte sladkou tečku? Pro milovníky dezertů a kávy je Café Štrúdl v Českém Krumlově ideálním místem. Nabízejí široký výběr vynikajících dortů, štrúdlů a čerstvé kávy.

6) Restaurace Krumlovský mlýn

Restaurace Krumlovský mlýn se nachází ve starém vodním mlýně a nabízí jedinečnou atmosféru. Jejich menu zahrnuje tradiční české pokrmy, ale také moderní kuchyni s důrazem na čerstvé suroviny.

Restaurace se skutečně nachází v budově s vodním mlýnem. Ten je dnes již zapsaná kulturní chráněná památka. Najíst se v této restauraci je skutečně příjemný zážitek.

7) Krumlovská Fontána

Rodinná restaurace Krumlovská Fontána je oblíbená zejména pro svou pohodovou atmosféru a chutné pokrmy. Nabízí tradiční české jídlo, ale také některé mezinárodní speciality. To znamená, že si vybere i skupina lidí s rozmanitými chutěmi.

8) Restaurace Papa’s Living

Pokud máte rádi pizzu a italskou kuchyni, nechte se unést v restauraci Papa’s Living. Nabízí zde vynikající pizzy a další italské pokrmy, které zachutnají každému.

Nezapomenutelné zážitky v Českém Krumlově

Pokud chcete od svého výletu do Českého Krumlova víc, nebojte si dopřát let balónem s dechberoucím výhledem na město, pobyt v centru v luxusním hotelu s privátní saunou a nebo si zajeďte na Lipno na glamping do tinyhouse, kde si užijete klid od rušného města.

1) Pobyt v hotelu Stará Škola s privátním wellness na Lipně

Pokud byste si svůj pobyt rádi prodloužili a nebo vám nevadí bydlet o něco dál, mrkněte se na hotel Stará Škola, která se nachází na Lipně. Tento hotel nabízí v ceně pobytu polopenzi, má k dispozici infrasaunu, privátní wellness a můžete si půjčit také kola, což je ideální způsob, jak prozkoumat celé Lipno.

2) Let balónem nad Českým Krumlovem

Jak si lépe prohlédnout krásy Českého Krumlova než tak, že se na něj podíváte z výšky? Let balónem nad Českým Krumlovem si nesmírně užijete i v případě, že toto město uvidíte už několikrát. Tento dechberoucí výhled si užijete jak vy, tak i vaši blízcí.

3) Pobyt v centru Českého Krumlova v luxusním hotelu s privátní saunou

Jestliže vyrážíte do Českého Krumlova na více dní, nechte se rozmazlovat v luxusním hotelu Bellevue. Ráno si pochutnáte na snídani formou bufetu a pak se můžete vydat prozkoumávat město s Krumlov Card, která zahrnuje vstupy do nejzajímavějších míst. Večer si pak vychutnáte lahev sektu v privátní sauně.

4) Glamping v tinyhouse

Kousek od Českého Krumlova se nachází takzvaný tinyhouse, ve kterém si užijete krásy přírody dosyta. Řeč je o glampingu, což je spojení klasického kempování v přírodě s komfortním apartmánem, ve kterém vám nebude nic chybět – elektřina, sprcha a ani pohodlná postel s výhledem na noční oblohu. K dispozici budete mít projektor v ložnici, dřevěnou venkovní saunu i gril na terase.

Často kladené dotazy

❓Kde se ubytovat v Českém Krumlově?

V Českém Krumlově je mnoho hotelů, penzionů a apartmánů pro různé rozpočty. Doporučuji se rezervovat ubytování v předstihu, zejména během turistické sezóny. Ubytování všech cenových kategorií naleznete na Booking.

❓Jak dlouho trvá prohlídka Krumlovského zámku?

Prohlídka Krumlovského zámku může trvat přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik částí zámku chcete vidět. Prohlídka zahrnuje návštěvu interiérů, zahrady a výhledy z věže.

❓Kde přesně se nachází Český Krumlov?

Český Krumlov se nachází v jižních Čechách v České republice, přibližně 25 kilometrů západně od města České Budějovice.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.