Publikováno 22. září 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Amsterdamu: 10 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Amsterdamu: 10 tipů na nejlepší restaurace

Amsterdam je jedno z nejkrásnějších míst Evropy a rozhodně má své vlastní kouzlo. Přemýšlíte, kam si zajít na jídlo? Připravila jsem 10 tipů na nejlepší restaurace.

  • V Amsterdamu si pochutná naprosto každý. Můžete se vydat po stopách místního jídla, nebo ochutnat asijskou či italskou kuchyň nebo si vychutnat výtečné mořské plody.
  • Pokud chcete vyzkoušet nizozemské jídlo, nenechte si ujít wafle, stamppot nebo patat met, což jsou hranolky s tradiční nizozemskou omáčkou.
  • Chuť na sladké zaženete třeba v oblíbené kavárně Coffee & Coconuts, kde si dáte i vynikající kávu.

Kam na jídlo v Amsterdamu: 10 tipů na nejlepší restaurace

V kouzelném hlavním městě Nizozemska narazíte na restauraci, bistro či kavárnu snad na každém kroku. Vybírat si můžete z tradičních waflí, hranolek s vyhlášenou omáčkou a nebo dobrých dezertů. Zajímá vás, kam na jídlo v Amsterdamu? Připravila jsem pro vás 10 tipů na ty nejlepší restaurace. A pokud už víte, kam se půjdete najíst, možná vás bude zajímat, co vidět a dělat v Amsterdamu.

1) De Silveren Spiegel

Pokud je vaším cílem ochutnat tradiční nizozemská jídla, jako je hovězí steak s omáčkou z goudy nebo nizozemský karbanátek, navštivte tento historický restaurační dům. Interiér restaurace De Silveren Spiegel je elegantní a romantický, což činí tuto restauraci ideálním místem pro romantickou večeři.

2) Albert Cuypmarkt

Kdo říká, že si nemůžete dobře pochutnat i na trhu? Trh Albert Cuypmarkt, který se nachází v De Pijp, je ideálním místem pro milovníky pouličního jídla. Najdete zde mnoho stánků nabízejících různé speciality, jako jsou hranolky s majonézou, syrové ryby a nebo třeba sladkosti.

3) Blue Pepper

Nizozemská historie je úzce spojena s Indonésií, a to se odráží i v kuchyni. V indonéské restauraci Blue Pepper si můžete vychutnat autentické indonéské pokrmy, jako je rendang nebo nasi goreng.

4) De Kas

Pokud jste vegetarián nebo veganské stravování je pro vás blízké srdci, určitě navštivte De Kas. Tato restaurace je známá svými pokrmy připravovanými z čerstvých sezónních surovin pěstovaných ve vlastní zahradě.

5) Coffee & Coconuts

Pokud máte rádi kávu a sladkosti, tato kavárna je pro vás. Nabízí rozsáhlý výběr kávových nápojů a lahodných dezertů v cool prostředí.

6) Osteria Moderna

Pokud máte rádi italskou kuchyni, pak je restaurace Osteria Moderna skvělou volbou. Nabízí lahodné těstoviny, pizzy a víno, které si můžete vychutnat v příjemném prostředí.

7) Chinatown

Amsterdam má také svůj vlastní Chinatown, kde můžete ochutnat autentické asijské pokrmy, jako jsou dim sum, ramen nebo korejské barbecue.

8) Greetje

Pokud máte chuť na tradiční nizozemská jídla s moderním nádechem, Greetje je skvělou volbou. Nabízí pokrmy připravené z místních surovin s důrazem na tradiční recepty.

9) The Seafood Bar

Amsterdam leží u moře, což znamená, že si zde můžete vychutnat čerstvé ryby a mořské plody. The Seafood Bar je místem, kde se můžete těšit na čerstvé ústřice, krevety a rybí pokrmy.

10) Trh Foodhallen

Foodhallen je moderní trh s jídlem, kde najdete pokrmy z celého světa. Je to skvělé místo pro ty, kteří si chtějí vychutnat různorodé chutě z různých kuchyní.

Nezapomeňte si s předstihem rezervovat stůl, protože některá z těchto oblíbených restaurací mohou být velmi vytížené. Ať už máte rádi tradiční nizozemskou kuchyni, exotická jídla nebo vegetariánskou stravu, Amsterdam má co nabídnout pro každého gurmána.

Nejčastější otázky

❓Jak se pohybovat po Amsterdamu veřejnou dopravou?

Amsterdam má efektivní síť tramvají, autobusů a metra. Můžete zakoupit jednorázové jízdenky nebo si koupit I Amsterdam Card, která zahrnuje neomezenou veřejnou dopravu a vstupy do některých muzeí.

❓Jaká měna je v Amsterdamu?

Místní měnou v Amsterdamu je euro (EUR). Většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá platební karty, ale je vždy dobré mít také hotovost.

❓Kolik dnů stačí na návštěvu Amsterdamu?

Doporučuji v Amsterdamu strávit alespoň tři dny, abyste stihli hlavní atrakce, ale pokud pojedete na delší dobu, určitě se nudit nebudete.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.