Publikováno 15. ledna 2024

6 užitečných tipů, jak se zbavit chlupů na černém oblečení

6 užitečných tipů, jak se zbavit chlupů na černém oblečení

Jak se zbavit chlupů na černém oblečení? Chlupy na oblečení nejsou nic příjemného, ale pokud víte jak na to, hravě to zvládnete. V tomto článku představím rovnou několik způsobů, jak na to.

Jak se zbavit chlupů na černém oblečení

Chlupy na černém oblečení jsou velmi nepříjemná věc a pokud neznáte všechny triky, tak se jich docela těžce zbavuje. Jak se tedy zbavit chlupů na černém oblečení? Pojďte se podívat na několik užitečných rad, které jsem sama otestovala.

1) Pořiďte si váleček na chlupy

Váleček na chlupy je pravděpodobně nejlepší a nejšikovnější vychytávka, díky které se zbavíte chlupů na černém oblečení okamžitě, úplně a téměř bez námahy. Existuje i cestovní verze válečku, kterou si můžete hodit do tašky a být připraveni na všechny možné chlupaté situace. Proto si jich pořiďte do zásoby ideálně několik.

Tip: Pokud zrovna nemáte po ruce váleček na chlupy, podobně vám poslouží i lepicí páska. Jen to nebude tak jednoduché, jako s válečkem.

2) Chlupy odstraníte i s pomocí houbičky

Pokud nemáte váleček a ani lepicí pásku, pravděpodobně doma máte houbičku na nádobí. Pokud s ní budete drsnější stranou jemně přejíždět po oblečení, chlupy se na ni budou zachytávat. Jedná se skutečně o jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit chlupů na oblečení.

3) Vyperte prádlo s alobalem v pračce

Vezměte si kus alobalu a zmuchlejte jej do koule, kterou následně vhodíte spolu s prádlem do bubnu pračky. Alobal sníží statickou elektřinu na oblečení, takže se na ně chlupy nebudou tolik lepit. Nemusíte se bát, alobal pračku nijak neponičí.

4) Používejte aviváž

Aviváž má víc funkcí než jen příjemně provonět vaše oblečení. Pomáhá totiž, stejně jako v předchozím případě, snižovat statickou elektřinu. Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že tento tip je spíše doplňkový – určitě nespoléhejte na to, že vás pouze aviváž zcela zbaví chlupů.

5) V domácnosti se zvířaty denně vysávejte

Pokud máte doma zvířata, je nutné zabránit tomu, aby chlupy různě poletovaly a usazovaly se na všechny povrchy. Toho docílíte nejlépe tak, že budete každý den vysávat – a ne, jednou ani dvakrát týdně to rozhodně nestačí. To je skutečně základ pro minimalizaci chlupů. Pokud je to pro vás časově příliš náročné, zvažte pořízení robotického vysavače, který většinu práce udělá za vás. Pokud vysáváte klasickým vysavačem, měl by být vhodný do domácnosti se zvířaty a alergiky. Pro časté vysávání pak můžete zvolit tyčový vysavač, který se sám nabíjí v nabíjecí stanici a je vždy připravený pro okamžité vysávání.

Tip: Nezapomeňte vysávat i další povrchy, mezi které patří postel, sedačka či závěsy. Ručním vysavačem nebo klasickým vysavačem s příslušným nástavcem můžete vysávat i nábytek a další povrchy.

6) Předejděte línání domácích mazlíčků

Pokud máte domácího mazlíčka, snažte se minimalizovat možné línání. Pravidelně jej vyčesávejte a pokud máte psa, tak jej přibližně každé dva až tři měsíce vykoupejte. Tato část je poněkud otravná a během vyčesávání vám budou všude poletovat zvířecí chlupy, takže doporučuji mazlíčka (nebo kartáč) jemně navlhčit, abyste tomuto problému předešli.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!