Publikováno 15. prosince 2023 | Aktualizováno 11. března 2024

E-knihy zdarma ke stažení: 10 webů, kde za ně neplatíte

E-knihy zdarma ke stažení: 10 webů, kde za ně neplatíte

Sháníte zajímavé e-knihy zdarma ke stažení? Připravila jsem článek s tipy na 10 webů, kde za e-knihy v českém i anglickém jazyce nebudete platit.

  • E-knihy jsou ideálním způsobem, jak ušetřit za čtení knih, které můžete nosit neustále u sebe. Na spoustě webů za jejich stažení či přečtení totiž nebudete platit.
  • Mnoho bezplatných e-knih je k dispozici v češtině, ještě větší množství pak najdete v angličtině.
  • V článku jsem se zaměřila na 10 webů, kde si můžete e-knihy stáhnout nebo online přečíst a neplatit za ně ani korunu.
  • Nezapomeňte se podívat na nejlépe hodnocené čtečky knih, které si můžete v letošním roce pořídit.

E-knihy zdarma ke stažení: 10 webů, kde za ně nezaplatíte ani korunu

E-knihy jsou mezi lidmi čím dál oblíbenější, a není se čemu divit. Do telefonu či čtečky si můžete stáhnout klidně desítky knížek, které si s sebou vezmete kamkoliv – bez nutnosti tahat s sebou těžké bichle. Jenže věděli jste, že existují i e-knihy zdarma ke stažení? Pojďte se semnou podívat na 10 webů, kde za ně nezaplatíte ani korunu.

1) Městská knihovna v Praze

Městská knihovna v Praze umožňuje bezplatné stahování e-knih nejrůznějších žánrů, včetně těch pro děti. Knihovna nabízí stovky e-knih, které si můžete stáhnout ve formátech EPUB, PRC nebo PDF. E-knihy je možné také prohlížet online bez nutnosti stahování.

Pro stažení knih z webu Městské knihovny v Praze nemusíte být členem knihovny, přihlásit se, ani platit žádné poplatky.

2) Databook

Na portálu Databook najdete několik málo e-knih zdarma, které si můžete stáhnout. Aktuálně jich však není mnoho, takže doufejme, že postupem času nějaké přibudou. K dispozici jsou i placené e-knihy, které jsou oproti těm papírovým pochopitelně o dost levnější.

3) Google Play

V sekci Bezplatné knihy na Google Play najdete spoustu zajímavých knih, ve kterých se nachází beletrie a sem tam i odborná literatura. Ačkoliv jsou tyto knihy určené zejména pro zařízení s Androidem, systém vás pustí přečíst i v případě, že máte například iOs. E-knihy jsou zde k dispozici v českém i anglickém jazyce.

4) Databáze knih

Databáze knih nabízí širokou škálu knih, které jsou k dispozici ke stažení zdarma. Na výběr jsou zejména starší knihy typu Petr a Lucie, Velký Gatsby nebo Tisíc a jedna noc. Tyto e-knihy ocení také studenti, protože se zde nachází velké množství knih využívaných pro maturitní četbu.

5) Kosmas

E-knihy pro děti i dospělé nabízí internetové knihkupectví Kosmas, které nabízí knihy od českých i zahraničních autorů a najdete zde starší i novější tituly. Kromě těch bezplatných Kosmas nabízí také příjemné slevy na novější tituly.

6) Eknihyzdarma.cz

Jak už název tohoto webu napovídá, najdete zde mnoho bezplatných e-knih různých žánrů. Nechybí klasická beletrie, detektivky, naučné knihy či knihy pro děti a další.

7) Amazon

Spoustu zajímavých knih v anglickém jazyce najdete na webu Amazon. Tam se skrývají bezplatné knihy zejména pro majitele čtečky Kindle, kteří si mohou knihy stahovat bezplatně. Pokud rádi čtete v angličtině, můžete si zde najít spoustu knih zdarma nebo za velmi nízkou cenu, která se pohybuje okolo jednoho dolaru.

8) eKnihovna

eKnihovna je portál přímo zaměřený na čtení knih online. Nabízí kategorii e-knihy zdarma, kde si vyberete z beletrie, odborných knih i poezie a dalších. Knihy lze stahovat ve formátu PDF, ePUB či Mobi.

9) Kobo

Velký výběr zahraničních titulů, které jsou v anglickém jazyce, stáhnete na portálu Kobo. Ačkoliv na tomto webu e-knihy prodávají, seženete i stovky takových, které jsou zcela zdarma.

10) Knihovny.cz

Poslední tip míří na Knihovny.cz, což je portál, který indexuje stovky tisíc e-knih v češtině i jiných jazycích, které si můžete vyhledat a stáhnout, případně stáhnout ve vybrané knihovně. Tento web spravuje Moravská zemská knihovna.

4.6/5 - (9 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!