Publikováno 17. července 2023 | Aktualizováno 27. září 2023

Allegro recenze: Výhodné ceny, doprava zdarma a zkušenosti zákazníků

Allegro recenze: Výhodné ceny, doprava zdarma a zkušenosti zákazníků

Allegro oficiálně vstoupilo na český trh, aby tuzemským zákazníkům umožnil nakupovat výhodněji než kdekoliv jinde na internetu. Jedná se o online tržiště, které je velmi populární v Polsku. Nyní už je však konečně i u nás a já jsem se na něj zaměřila podrobně. V tomto článku si můžete přečíst všechny důležité informace o Allegro a také recenze a zkušenosti zákazníků.

  • Allegro vstoupilo na český trh v květnu 2023. Od té doby už si získalo mnoho spokojených zákazníků
  • Na Allegro lze skutečně nakoupit levněji než v Česku, musí se však platit poměrně vysoký poplatek za dopravu
  • Allegro nabízí placenou službu Allegro Smart!, díky které může mít zákazník u zboží dopravu a vrácení zdarma – to se však nevztahuje na všechno zboží.

Základní informace o Allegro

Jak jsem napsala už v úvodu článku, Allegro je obrovské online tržiště, na kterém si můžete zboží pořídit za mnohem výhodnější ceny – tedy to alespoň tato společnost slibuje. Vybírat můžete skutečně z mnoha druhů zboží – od elektroniky, přes věci pro děti a domácí mazlíčky, až po kosmetiku a zdravotnické pomůcky.

allegro cz
Hlavní stránka Alegro

Jak funguje Allegro

Allegro není klasický e-shop, ale je zde nabízeno zboží od mnoha prodejců. Funguje tedy podobně jako Amazon, Ebay nebo Aliexpress. Největší výhodou Allegra mají být nízké ceny, které mají odpovídat polským cenám.

To, u jakého prodejce zboží nakonec koupíte, si můžete vybírat třeba podle recenzí zákazníků nebo podle toho, který prodejce nabízí nejvýhodnější cenu. Pokud nakoupíte od jednoho prodejce více zboží, budete platit pouze jednu dopravu. Jestliže uděláte větší objednávku od několika prodejců, pak budete u každého prodejce platit poštovné zvlášť – a to může být poněkud nevýhodné.

Jak nakupovat na Allegro

Váš nákup na Allegro by měl začít registrací. Pak můžete začít hledat produkty. To můžete nejlépe udělat tak, že zboží budete hledat buď prostřednictvím nabízených kategorií, nebo hledané zboží vepíšete do kolonky určené k vyhledávání. Ta se nachází v horní části webu. Můžete si nastavit také filtry: filtrovat můžete například podle dopravy zdarma či podle ceny do určité maximální výše.

Doprava zdarma s Allegro Smart!

Allegro nabízí věrným zákazníkům možnost, jak nakupovat častěji a s dopravou zdarma. S placenou službou Allegro Smart! se tomu můžete přiblížit. Cena je poměrně nízká – na rok zaplatíte 299 Kč za dopravu a vrácení zdarma. Pokud se vám nechce službu předplácet na celý rok, pak můžete platit měsíčně 59 Kč. Ale pozor: Allegro Smart! se nevztahuje na všechno zboží, ale pouze na to, které je označené jako Smart!.

Platba: Jak zaplatit na Allegro

Na Allegro můžete zaplatit rovnou několika způsoby, většinou však musíte zaplatit předem. Z nabízených možností platby si můžete vybrat platbu online bankovním převodem, pak platbu přes PayPal, Google Pay či Apple Pay a Twisto. U některých obchodníků můžete nakoupit i na dobírku, ta je však zpoplatněna – zaplatíte 29-40 Kč navíc.

Slevový kupón na Allegro a výhodné nabídky

Allegro zákazníkům každý týden nabízí „Skvělé nabídky“, které se zobrazují přímo na hlavní stránce Allegro.cz.

Allegro nabízí svým zákazníkům také slevové kupóny, které najdou ve svém účtu po přihlášení. Ty jsou individuální a stejně tak mohou mít různí prodejci odlišné podmínky pro uplatnění.

Výhodné ceny na Allegro.cz

Recenze a zkušenosti zákazníků na Allegro.cz

Zaměřila jsem se na reálné recenze a zkušenosti zákazníků Allegro, kteří své poznatky sdíleli na portálu Heureka. Zde má Allegro celkem 77 recenzí. Zákazníci si pochvalovali rychlosti doručení, nižší ceny, odpovídající kvalitu zboží a také komunikaci s prodejci.

Několik zákazníků si stěžovalo na neochotu některých prodejců řešit reklamace. Uživatelka si postěžovala také na to, že v rámci reklamace musela zboží odeslat do Polska na vlastní náklady, které činily zhruba 300 korun.

Často kladené dotazy

❓Jaká je výše dopravy na Allegro?

Cena dopravy může být u různých prodejců rozdílná. Začíná na 49 korunách při dodání do výdejních míst a boxů, při doručení kurýrem domů zaplatíte od 99 Kč.

❓Můžu si zboží z Allegro objednat přes Zásilkovnu?

Ano, Zásilkovna umožňuje objednat si zboží z Allegro do výdejních míst či boxů Zásilkovny, nebo kurýrem na adresu.

❓Je možné zboží z Allegro reklamovat?

Ano, samozřejmě můžete zboží v případě nespokojenosti reklamovat. Náklady na dopravu si však musíte hradit sami (pokud nemáte předplacenou službu Allegro Smart!), což se vám může nepříjemně prodražit.

3.4/5 - (5 votes)
Autor článku

Klára Roubová

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!