Publikováno 17. července 2023 | Aktualizováno 3. května 2024

Allegro recenze: Výhodný nákup, nebo jen nekvalitní zboží za nízkou cenu?

Allegro recenze: Výhodný nákup, nebo jen nekvalitní zboží za nízkou cenu?

Allegro vstoupilo na český trh, aby tuzemským zákazníkům umožnil nakupovat výhodněji než kdekoliv jinde na internetu. Jedná se o online tržiště, které je velmi populární v Polsku. Už nějakou je konečně i u nás a já jsem se na něj zaměřila podrobně. V tomto článku si můžete přečíst všechny důležité informace o Allegro a také recenze a zkušenosti zákazníků.

  • Allegro je online tržiště (marketplace), které vstoupilo na český trh v květnu 2023. Od té doby už si získalo mnoho spokojených, ale i nespokojených zákazníků.
  • Na Allegro lze skutečně nakoupit levněji než v Česku, musí se však platit poměrně vysoký poplatek za dopravu. Podle některých je daň za nižší ceny nižší kvalita zboží.
  • Allegro nabízí placenou službu Allegro Smart!, díky které může mít zákazník u zboží dopravu a vrácení zdarma – to se však nevztahuje na všechno zboží.
  • Na Allegro prodávají tisíce až statisíce prodejců nejen z Polska, ale i z Česka a mnoha dalších zemí.

Allegro recenze: Výhodný nákup, nebo jen nekvalitní zboží za nízkou cenu?

Základní informace o Allegro

Jak jsem napsala v úvodu článku, Allegro je obrovské online tržiště původem z Polska, na kterém si můžete zboží pořídit za mnohem výhodnější ceny než na českých e-shopech – tedy to alespoň tato společnost slibuje. Vybírat můžete skutečně z mnoha druhů zboží – od elektroniky, přes věci pro děti a domácí mazlíčky, až po kosmetiku a zdravotnické pomůcky. Společnost vlastnící Allegro vlastní také Mall.cz a CZC.cz, takže je velmi důvěryhodná.

Allegro už je nyní na trhu poměrně dlouho na to, aby si na něj zákazníci udělali vlastní názor. Ačkoliv je drtivá většina z nich s nákupem spokojená, najdou se i nespokojení zákazníci, kteří už se k dalšímu nákupu na Allegro příliš nehrnou.

allegro cz
Hlavní stránka Alegro

Jak Allegro funguje

Allegro není klasický e-shop, ale je zde nabízeno zboží od mnoha prodejců, jedná se tedy o tzv. online tržiště (marketplace). Funguje tedy podobně jako Amazon, Ebay nebo Aliexpress. Největší výhodou Allegra mají být nízké ceny, které mají odpovídat polským cenám.

To, u jakého prodejce zboží nakonec koupíte, si můžete vybírat třeba podle recenzí zákazníků nebo podle toho, který prodejce nabízí nejvýhodnější cenu. Pokud nakoupíte od jednoho prodejce více zboží, budete platit pouze jednu dopravu. Jestliže uděláte větší objednávku od několika prodejců, pak budete u každého prodejce platit poštovné zvlášť – a to může být poněkud nevýhodné.

Jak nakupovat na Allegro

Váš nákup na Allegro by měl začít registrací. Pak můžete začít hledat produkty. To můžete nejlépe udělat tak, že zboží budete hledat buď prostřednictvím nabízených kategorií, nebo hledané zboží vepíšete do kolonky určené k vyhledávání. Ta se nachází v horní části webu. Můžete si nastavit také filtry: filtrovat můžete například podle dopravy zdarma či podle ceny do určité maximální výše.

Doprava zdarma s Allegro Smart!

Allegro nabízí věrným zákazníkům možnost, jak nakupovat častěji a s dopravou zdarma. S placenou službou Allegro Smart! se tomu můžete přiblížit. Cena je poměrně nízká – na rok zaplatíte 299 Kč za dopravu a vrácení zdarma. Pokud se vám nechce službu předplácet na celý rok, pak můžete platit měsíčně 59 Kč. Ale pozor: Allegro Smart! se nevztahuje na všechno zboží, ale pouze na to, které je označené jako Smart!. Celou recenzi na Allegro Smart! si můžete přečíst tady.

Platba: Jak zaplatit na Allegro

Na Allegro můžete zaplatit rovnou několika způsoby, většinou však musíte zaplatit předem. Z nabízených možností platby si můžete vybrat platbu online bankovním převodem, pak platbu přes PayPal, Google Pay či Apple Pay a Twisto. U některých obchodníků můžete nakoupit i na dobírku, ta je však zpoplatněna – zaplatíte 29-40 Kč navíc.

Slevový kupón na Allegro a výhodné nabídky

Allegro zákazníkům každý týden nabízí „Skvělé nabídky“, které se zobrazují přímo na hlavní stránce Allegro.cz.

Allegro nabízí svým zákazníkům také slevové kupóny, které najdou ve svém účtu po přihlášení. Ty jsou individuální a stejně tak mohou mít různí prodejci odlišné podmínky pro uplatnění.

Výhodné ceny na Allegro.cz

Recenze a zkušenosti zákazníků na Allegro

Zaměřila jsem se na reálné recenze a zkušenosti zákazníků Allegro, kteří své poznatky sdíleli na portálu Heureka a Zboží.cz. Zákazníci si pochvalovali rychlosti doručení, nižší ceny, odpovídající kvalitu zboží a také komunikaci s prodejci. Zároveň ale přibývá nespokojených zákazníků, kteří si postěžovali na nekvalitní zboží a špatnou komunikaci, která probíhá zejména v polštině. Zákaznický servis a případné reklamace se tedy často nesetkávají s úspěchem. Nelze ale říct, že by někdo ze zákazníků o peníze přišel, protože Allegro peníze v případě komplikací vrací. Jedna uživatelka si postěžovala také na to, že v rámci reklamace musela zboží odeslat do Polska na vlastní náklady, které činily zhruba 300 korun.

Zde jsou ukázky některých recenzí:

Pozitivní:

  • „Na Allegru jsem našla mobilní telefon za super cenu, o dost levnější než v českých obchodech. Dodání proběhlo rychle a bez problémů.“
  • „Velký výběr produktů, i těch, které se u nás jinde těžko shání.“
  • „S nákupem na Allegru jsem spokojená. Vše proběhlo hladce a bez komplikací.“

Negativní:

  • „Komunikace s prodejcem byla katastrofa, musel jsem psát v polštině a odpovědi jsem se dočkal až po několika dnech.“
  • „Vrátil jsem poškozené zboží, ale peníze mi dosud nebyly vráceny.“
  • „Někteří prodejci na Allegru podvádí, dávejte si pozor na nepravdivé popisy produktů a přehnaně kladné recenze.“

Allegro je ověřená platforma a rozhodně se nejedná o žádný podvod. Zákazník si před nákupem musí (stejně jako v jakémkoliv jiném internetovém obchodě) důkladně přečíst popis zboží a podívat se na fotografie. Nekvalitní zboží jde často poznat už pouhým prozkoumáním fotografií a recenzí. Příliš nízká cena taky hodně vypovídá o kvalitě. To znamená, že pokud najdete nějaké zboží o 60 % a více levnější než jste zvyklí, pravděpodobně bude nekvalitní. S tím se ale dá počítat a myslím si, že právě tato nepozornost zákazníků pak vede k mnoha negativním recenzím.

Allegro má na Heurece tisíce ověřených recenzí, z nichž je více než 80 % pozitivních. Osobně můžu nákup na této platformě s klidem doporučit.

Často kladené dotazy

❓Jaká je výše dopravy na Allegro?

Cena dopravy může být u různých prodejců rozdílná. Začíná na 49 korunách při dodání do výdejních míst a boxů, při doručení kurýrem domů zaplatíte od 99 Kč.

❓Můžu si zboží z Allegro objednat přes Zásilkovnu?

Ano, Zásilkovna umožňuje objednat si zboží z Allegro do výdejních míst či boxů Zásilkovny, nebo kurýrem na adresu.

❓Je možné zboží z Allegro reklamovat?

Ano, samozřejmě můžete zboží v případě nespokojenosti reklamovat. Náklady na dopravu si však musíte hradit sami (pokud nemáte předplacenou službu Allegro Smart!), což se vám může nepříjemně prodražit.

4.2/5 - (10 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.