Publikováno 10. ledna 2023 | Aktualizováno 29. června 2023

Jak vydělávat peníze na internetu? 11 tipů na nejlepší práce z domova

Jak vydělávat peníze na internetu? 11 tipů na nejlepší práce z domova

Práce z domova je ideálním způsobem, jak se stát pánem svého času a vydělat si nějakou tu korunu navíc. Může to však být klidně jen brigáda. Je vaším snem flexibilní práce, kterou můžete dělat z gauče, kavárny nebo knihovny, ale nevíte, kde začít? V následujících řádcích vám odhalím 11 tipů, jak vydělávat peníze na internetu, díky kterým se váš sen může stát skutečností.

  • Vydělávat peníze na internetu a tím pádem práce z domova vyžaduje značné úsilí, zejména se člověk musí dokázat donutit k soustředění
  • Existuje spousta možností, jak vydělávat peníze na internetu z domova, ale na většinu z těchto profesí je nutné mít znalosti, vzdělání nebo kurz
  • Mezi nejoblíbenější práce z domova patří copywriting (psaní článků), práce programátorů a celý online marketing

Jak vydělávat peníze na internetu?

Ještě předtím, než se danou činností začnete živit, je potřeba své znalosti oprášit nebo se vše pořádně naučit. Práce z domova je v Česku stále ještě luxusem, který si člověk musí zasloužit. Jakmile toho docílíte, pak už budete nejspíš potřebovat jen výkonný notebook, který bude vaším nejlepším přítelem, a k tomu velkou dávku trpělivosti. 

11 tipů na nejlepší práce z domova

1) Copywriter

Pokud máte nadání pro psaní různých textů, jste ochotni se to naučit a nebo jednoduše víte, že by vás to bavilo, pak není důvod, abyste to nezkusili. Pokud budete dobří, můžete si z psaní vybudovat hlavní příjem. Jenže kde začít? Vyzkoušejte třeba portál Copywriting.cz, který je pro začátečníky jako dělaný. Můžete se přihlašovat na zakázky a nebo nabízet vlastní články a určovat si jejich cenu. Na tento portál se musíte přihlašovat minimálně jednou týdně, jinak bude váš účet dočasně pozastaven a vaše nabízené články nikdo neuvidí. Jakmile získáte trochu praxe a sebevědomí, můžete se ucházet o práce či brigády jako externí redaktor nebo externí copywriter.

2) Telemarketing

Jestliže jste extrovert (nebo vám nevadí telefonování), pak můžete vyzkoušet telemarketing. Už dávno není nutné při tomto typu práce sedět v call centru se sluchátky přilepenými k uchu. Teď už tuto práci často můžete dělat z pohodlí domova.

3) Překládání 

Jste dobří v angličtině, španělštině nebo skvěle ovládáte japonštinu? Pak je možná na čase svůj jazyk trochu oživit a vyzkoušet si přivydělávat překladem textů. Na internetu narazíte na spoustu firem, které potřebují přeložit nejrůznější druhy textů, a samozřejmě jsou ochotni vám za to dobře zaplatit.

4) Programování

Bez počítače nedáte ani ránu? Zkuste se naučit programovat. Do začátků budete potřebovat velkou dávku trpělivosti a hlavně cílevědomost. Hodit se vám bude také určitá znalost anglického jazyka, neboť spousta kurzů je právě v angličtině dostupná zdarma. Pokud se programovat skutečně naučíte, můžete se těšit na dobrý plat. A kdo ví, třeba se z toho stane práce na plný úvazek. Ať už si vyberete cestu podnikání nebo zaměstnání, určitě máte velkou šanci dělat tuto práci z domova. 

5) Copyediting

Psaní vám až tolik nejde, ale za to ovládáte český jazyk na vysoké úrovni? V tom případě můžete zkusit štěstí jako copyeditor. Ten má za úkol kontrolu již napsaných textů a má za úkol opravit všechny stylistické a gramatické chyby. Může to znít jako jednoduchá práce, ale ve skutečnosti je to pořádná výzva. 

6) Doučování

Existuje předmět, ve kterém jste ve škole byli nejlepší, nebo jej ještě líp máte vystudovaný? Jste dobří v matematice, v cizím jazyce nebo v čemkoliv jiném, a třeba už nemáte možnost tyto znalosti využít? To možná není tak úplně pravda. Tyto znalosti můžete využít tak, že budete doučovat. V dnešní době je naprosto normální, že doučování probíhá online formou a tak jej můžete dělat odkudkoliv. 

7) Online marketing

Láká vás práce v marketingu? Právě online marketing je velice obsáhlý, může se jednat o prodej produktů (multilevel marketing), spravování sociálních sítí nebo třeba affiliate reklama na vašem blogu či webu, díky které vyděláte. Zaměřte se na online marketing a možná najdete to pravé pro vás.

8) Redaktor

Práce redaktora je podobná práci copywritera, ale obecně se dá považovat za jednodušší. Nemusíte si totiž lámat hlavu s reklamními slogany, ale pouze píšete zajímavé obsahové články. V tomto případě je vhodné mít bezchybnou češtinu a také byste předtím, než pošlete první životopis do firmy, měli mít psaní již natrénováno – zkoušet si doma psát různé články jen tak pro sebe, nebo si založit vlastní blog, který můžete poté využít jako vlastní portfolio.

9) Blogování

Tím se dostáváme k další online práci z domova, a tím je blogování. Výhodou této práce je to, že je to vlastně koníček. Můžete psát o čemkoliv – o cestování, módě, kosmetice, a také kdykoliv – při práci, při studiu, každý večer, o víkendech. Jakmile získáte určitou návštěvnost, můžete si na web přidat reklamy nebo affiliate odkazy či bannery a začít vydělávat.

10) UX/UI designer

V posledních letech čím dál víc lidí zajímá práce UX/UI designera. Proč? Protože tato práce je zábavná, kreativní a můžete ji dělat odkudkoliv (remote). Nepotřebujete ani přímo vzdělání v oboru IT, ale rozhodně se neobejdete bez vzdělávacího kurzu, díky kterému se všechno naučíte.

11) Affiliate

Affiliate je skvělý způsob, jak se živit z domova a nemít přitom žádné zvláštní povinnosti. Vaším úkolem by v tomto případě bylo propagování určitých produktů, zboží či služeb na svém webu, sociálních sítích nebo na blogu. Za každý prodej, který zrealizujete, dostanete provizi. Tímto způsobem si můžete vytvořit také pasivní příjem.

Často kladené dotazy

❓Můžu pracovat z domova i když nemám IČO?

Určitě ano. Pokud budete externě pracovat z domova pro nějakou firmu, můžete se domluvit na spolupráci formou DPP nebo DPČ.

❓Je těžké získat práci z domova?

To je individuální. Dost záleží na tom, o jakou práci se ucházíte a nebo jestli chcete začít podnikat. Pokud máte požadované vědomosti k dané práci, pak s trochou snahy práci z domova určitě najdete.

❓Jaké jsou výhody a nevýhody práce z domova?

Mezi výhody patří třeba to, že ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili dojížděním do práce. Nevýhodou pro někoho může být zase to, že budete trávit spoustu času sami a můžete se po nějaké době začít cítit osaměle.

5/5 - (18 votes)
Autor článku

Klára Roubová

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!