Publikováno 29. září 2023 | Aktualizováno 7. května 2024

PODA recenze – KVĚTEN 2024: Je internet opravdu rychlý?

PODA recenze – KVĚTEN 2024: Je internet opravdu rychlý?

PODA je služba, která slibuje rychlý internet do bytu a domu za výhodnou cenu. Kromě internetu pak nabízí ještě volání a televizi. Zajímá vás, jak služb od firmy PODA reálně fungují a jaké jsou recenze a zkušenosti zákazníků? Na to se zaměřím na následujících řádcích.

 • PODA nabízí kromě internetu také televizi s více než 160 kanály a výhodný mobilní tarif. Své služby si můžete sestavit na míru tak, aby vám maximálně vyhovovaly.
 • Internet poskytuje PODA v desítkách městech, ale přesto nenabízí připojení všem. Jestli PODA nabízí služby i ve vašem místě bydliště zjistíte jednoduše na jejich webové stránce zadáním své adresy.
 • PODA jako jediná služba aktuálně poskytuje technologii 5E, která zajišťuje velmi svižné fungování internetu. Pokud potřebujete co nejrychlejší internet pro práci nebo jiné projekty, pak to pro vás bude nejvhodnější možnost.

Představení služby PODA: Rychlý a levný internet

Firma PODA je na trhu již od roku 1996 a od té doby se jí podařilo získat víc než 110 000 stálých zákazníků. PODA a. s. je služba poskytující rychlý, levný a spolehlivý internet do bytu i domu s rychlostí až 2 GB/s. Připojení je buď optické, nebo bezdrátové. PODA nabízí technologii 5E, která má být několikanásobně rychlejší než jiné technologie. Kromě internetu nabízí televizi s více než 160 kanály a možnost pořídit si i mobilní tarif. Každý zákazník si může sestavit tarif na míru.

Nevýhodou je to, že PODA neposkytuje služby po celé republice (působí ale v desítkách měst), takže je nutné nejdříve na webu nezávazně zadat svou adresu, abyste zjistili, jestli vám vůbec mohou své služby poskytnout. Výhodou je pak to, že za připojení internetu technikem v bytě či domě nezaplatíte žádný poplatek.

PODA recenze a zkušenosti zákazníků

PODA má mnoho klientů, kteří se veřejně podělili o své recenze a zkušenosti s touto službou, takže nemusíte kupovat zajíce v pytli. Recenze jsem si přečetla za vás, takže si pojďme udělat shrnutí.

Jak Google recenze napovídají, zákazníci jsou velmi spokojeni s přístupem zaměstnanců a jejich ochotou vyřešit jakýkoliv vzniklý problém. Množství zákazníků spokojených s komunikací firmy PODA bylo docela velké a jde vidět, že se poučili ze svých minulých chyb a začali si na komunikaci zakládat. Přece jen chování zaměstnance (např. po telefonu) velmi ovlivňuje to, jestli se zákazník vůbec rozhodně využívat služby dané firmy.

Co se týče rychlosti internetu, zkušenosti zákazníků jsou rozdílné. V několika recenzích se píše o bezproblémovému připojení, které trvá už pět let, ve druhém si zákaznice na portálu Mapy.cz stěžuje na vypadávání internetu každou chvíli. Pravděpodobně tedy záleží na více faktorech – třeba na tom, kde přesně bydlíte. Obecně jsou však zákazníci spíše spokojení, jelikož firma je ochotná řešit vzniklé potíže.

PODA internet (recenze)

Můžete si pořídit optický internet do bytu, bezdrátový internet do domu a PODA poskytuje také internet pro firmy.

Optický internet do bytu

Jestliže máte zájem o optický internet do bytu, PODA slibuje při internetovém připojení svižnost a rychlost díky technologii GPON. PODA nabízí akční tarif pro nové zákazníky na 12 měsíců bez závazku, stačí si vybrat, jestli máte zájem pouze o internet, nebo i o televizi.

PODA nabízí až 7 služeb podle toho, jaká rychlost pro vás bude optimální. Nejnižší najdete u služby Speed, která nabízí rychlost 15000/1500 kbps za 350 Kč měsíčně. V tomto případě se platí poplatek 500 Kč za aktivaci služby. Nejrychlejší je pak Rychlý Fiber GPON s rychlostí 250/80 Mbps za 500 Kč měsíčně. Aktivace je v tomto případě zdarma. PODA nabízí i internet Senior s rychlostí 10/1 Mbps za 250 Kč měsíčně (+ poplatek 500 Kč za aktivaci).

Bezdrátový internet do domu

Bezdrátové připojení do domu od PODY se chlubí téměř dvojnásobnou rychlostí oproti ostatním bezdrátovým technologiím, stabilitou a možností řešení vzniklých problémů vzdáleně.

PODA internet recenze
PODA internet

Cena připojení od PODA se odvíjí od typu připojení, rychlosti připojení a délky smlouvy.

Příklad cen:

 • Bezdrátové připojení 30 Mbit/s, 12 měsíců, bez závazků: 399 Kč/měsíc
 • Kabelové připojení 100 Mbit/s, 24 měsíců, s závazkem: 599 Kč/měsíc
 • Optické připojení 2 Gb/s, 24 měsíců, s závazkem: 1 199 Kč/měsíc

Noví zákazníci ale mají nárok na výhodnější ceny.

PODA TV: Televize a televizní kanály

PODA.cz nabízí digitální televizi s nabídkou až 160 programů. Kromě běžných televizních kanálů společnost nabízí také řadu tematických kanálů, jako jsou například kanály pro děti, sport nebo kulturu. PODA také nabízí řadu doplňkových služeb, jako je například zpětné zhlédnutí, nahrávání programů nebo přehrávání televize na mobilních zařízeních.

Zákaznická podpora

V případě nejasností nebo potíží se můžete obrátit na zaměstnance PODA, kteří vám poradí na telefonním čísle +420 730 430 430 nebo na e-mailu info@poda.cz nebo podpora@poda.cz. Zákaznická podpora pro případné dotazy funguje ve všední dny od 7:00 do 19:30 hod, technické potíže můžete řešit na podpoře i o víkendu ve stejný čas.

Výhody a nevýhody služby PODA

Výhody:

 • Za připojení internetu do bytu či domu technikem nezaplatíte žádný poplatek
 • Velmi dobrá komunikace firmy se zákazníkem
 • Ceny jsou opravdu nízké

Nevýhody:

 • Internetové připojení může někdy být nestabilní
 • Neposkytují své služby po celém Česku

Nejčastější otázky

❓Co je technologie 5E?

5E technologie zajišťuje, aby internet fungoval až na 80 MB/s. Tuto technologii aktuálně nabízí pouze PODA.

❓Kolik stojí mobilní tarif u PODA?

Základní tarif s internetem PODA aktuálně nabízí za cenu od 255 Kč, výsledná cena se ale bude odvíjet od toho, jak moc voláte, píšete SMS a využíváte internet.

❓Kolik stojí internetová televize u PODA?

Za internetovou televizi (IPTV) u PODA zaplatíte 199 Kč měsíčně. V této ceně je například 100 televizních stanic a chytré funkce ve formě zpětného přehrávání.

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.