Publikováno 28. března 2024

TOP 5: Nejlepší toustovač 2024 – TEST & Recenze

TOP 5: Nejlepší toustovač 2024 – TEST & Recenze

Toustovač je skvělý pomocník do každé domácnosti. Oceníte jej nejen pro rychlou přípravu chutných pokrmů, ale také pro jeho všestrannost — spousta z dostupných modelů totiž nabízí vyměnitelné plotýnky, díky kterým je toustovač mnohem víc, než jen spotřebičem na přípravu toustů. V tomto článku představím 5 nejlepších toustovačů, které si můžete v roce 2024 pořídit.

  • Nejlepším toustovačem do rodiny s dětmi je výkonný ETA 5151 90000, který nabízí šest vyměnitelných plotýnek včetně těch s dětskými motivy.
  • Všestranný Siguro SM-D131 je ideální pro každého, kdo chce výkonný toustovač, který nabízí díky třem vyměnitelným plotýnkám kromě toustů možnost přípravy vaflí, panini či grilovaných pokrmů.
  • Pro nenáročné je vhodný cenově přijatelný toustovač Tristar SA 3060, který neobsahuje žádné vyměnitelné plotýnky a je tedy určen zejména k přípravě toustů.

Jak vybrat toustovač

Zajímá vás, jak vybrat toustovač, aby byl co možná nejlepší? Před pořízením toustovače (či sendvičovače) byste měli zvážit několik věcí. Tou první jsou pravděpodobně plotýnky. Pokud si chcete připravovat pouze tousty, bude vám stačit jednodušší toustovač s jednou plotýnkou a nižším výkonem, který bývá docela levný. Existují však i takové, které mají výměnné plotýnky — ty lze využít na přípravu vaflí, panini či na grilování. Tyto už by měly mít vyšší výkon (přibližně 800 W a více). Nezapomeňte, že čím vyšší bude výkon, tím rychleji bude spotřebič připravovat pokrmy. Vybírat můžete také podle velikosti, hmotnosti a délky kabelu, abyste měli jistotu, že vám bude toustovač v kuchyni vyhovovat a nebude překážet. Zaměřit se můžete také na tvar toustů: některé toustovače připravují trojúhelníkové tousty, jiné zase čtvercové.

Pokud chcete, aby vám toustovač vydržel co možná nejdéle, vyhýbejte se takovým, jejichž cena se pohybuje okolo pouhých 300-500 Kč. Takový spotřebič vám sice chvíli poslouží, jeho výkon i bezpečnost však budou mizerné a jeho životnost nejspíš nebude mít dlouhého trvání. Místo toho se porozhlédněte po toustovači s cenovkou přibližně 800 Kč a více, u těch nejvýkonnějších počítejte s cenou nad 2 000 Kč.

Nejlepší toustovač 2024: TEST & Recenze

Na trhu je velké množství značek a modelů toustovačů, které se tváří jako ty nejlepší, které si můžete pořídit. Realita je ale často jiná, takže není na škodu se porozhlédnout po recenzích a zkušenostech zákazníků a specifikacích jako je třeba výkon. To jsem všechno udělala za vás a proto vám na následujících řádcích představím 5 nejlepších toustovačů roku 2024.

1) ETA 5151 90000

Toustovač ETA 5151 90000 s příkonem 900 W je ideální do rodiny s dětmi, protože vám ušetří spoustu času i práce. V tomto sendvičovači totiž kromě toustů připravíte i lívance, koláčky s dětskými motivy, vafle, panini i maso. To vše díky šesti šikovným plotýnkám, které lze podle potřeby během vteřinky nacvaknout. Výhodou je i značná úspora místa, neboť jeden spotřebič zvládá práci za několik z nich. Všestranný toustovač ETA je vybaven tepelnou pojistkou, která zajistí vaše bezpečí i v případě, když byste jej během rána zapomněli vypnout ze zásuvky.

Uživatelé si u spotřebiče chválí nejen snadnou výměnu plotýnek, ale i čištění a rychlou přípravu snídaní, svačin či večeří. Podle některých zákazníků by toustovač mohl mít vyšší výkon, někteří by zase uvítali tlačítko pro zapnutí a vypnutí.

ETA 5151 90000 Orientační cena: 2 299 Kč Podívat se na web →

2) Siguro SM-D131

Toustovač Siguro SM-D131 má příkon 1000 W. Je vybaven třemi plotýnkami — připravíte si tousty, vafle či panini s tím, že plotýnku na panini lze využít i na grilování. Výrobce uvádí, že jsou plotýnky vybaveny nepřilnavým teflonovým povrchem. Navíc obsahuje bezpečnostní pojistku proti přehřátí, má tepelně izolované rukojeti a protiskluzové nožičky. Plotýnka na tousty je velká, takže se vám do ní pohodlně vejdou i větší tousty. Toustovač je při nahřívání plotýnek mírně hlasitý — není to nic hrozného, ale zkrátka není úplně tichý.

Zákazníci si pochvalují snadnou údržbu plotýnek, velikost (je poměrně velký a má velké plotýnky) a také design, který je podle nic povedený. Na druhou stranu někteří uživatelé uváděli, že má poměrně nekvalitní zpracování svítících kontrolek.

Siguro SM-D131 Orientační cena: 1 299 Kč Podívat se na web →

3) Tefal SW 342 D 38

Toustovač Tefal SW 342 D 38 patří mezi skvěle hodnocené toustovače, je vybaven třemi plotýnkami pro přípravu trojúhelníkových toustů, panini i vaflí. Obsahuje zámkovou západku, díky které budete mít jistotu, že se tousty upečou do křupava. Manipulace s toustovačem je velmi snadná a bezpečná, potěší vás také možnost umýt plotýnky v myčce. Toustovač má nižší výkon, a to 700 W.

Uživatelé jsou s toustovačem Tefal podle recenzí nadmíru spokojeni. Pochvalují si design, ale i masivní zpracování, díky kterému se pokrmy dobře upečou (vyšší hmotnost vrchní části). Toustovač má vysokou tepelnou setrvačnost, tousty i vafle se opečou rovnoměrně.

Tefal SW 342 D 38 Orientační cena: 1 799 Kč Podívat se na web →

4) Tescoma PRESIDENT 3 v 1

Ani toustovač Tescoma PRESIDENT 3 v 1 nezůstává pozadu a nabízí tři vyměnitelné plotýnky, díky kterým si můžete užít tousty, vafle, panini i šetrné grilování masa, zeleniny či ryb. Jedná se o docela sendvičovač s jednoduchým designem, rozhodně vás ale nezklame. Plotýnky toustovače Tescoma lze snadno mýt i pod tekoucí vodou, potěší vás také antiadhezní povrch. Výkon je 800 W, což by mělo být vzhledem k jeho velikosti dostačující.

Uživatelé si toustovač převážně pochvalují. Našla jsem mnoho pozitivních ohlasů směřující k funkčnosti, snadné obsluze a čištění a rovnoměrné pečení, plusem je také rychlé nahřátí plotýnek. Podle některých uživatelů má toustovač krátký kabel a nepříliš kvalitní provedení.

Tescoma PRESIDENT 3 v 1 Orientační cena: 1 249 Kč Podívat se na web →

5) Tristar SA 3060

Toustovač Tristar SA 3060 potěší nízkou cenou a také příkonem 900 W, který v tomto případě pro přípravu toustů rozhodně postačí. Je vhodný pro každého, kdo chce toustovač bez dalších výměnných plotýnek. Spotřebiči nechybí protiskluzové nožky, světelné kontrolky, bezpečnostní zámek i pojistka proti přehřátí. Sendviče po upečení nejsou trojúhelníkové, ale čtvercové. Oceníte také snadnou údržbu — plotýnky stačí po použití přetřít vlhkým hadříkem či kuchyňskými utěrkami.

Toustovač má velmi dobré recenze od zákazníků, kteří oceňují například to, že připravuje velké a nadýchané tousty, do kterých lze dát více surovin bez toho, aniž by vypadly. Uživatelům se líbí také nepřilnavý povrch, snadné čištění a povedený design. Podle některých má toustovač krátký kabel a mohl by obsahovat síťový vypínač.

Tristar SA 3060 Orientační cena: 789 Kč Podívat se na web →
5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!