Publikováno 27. dubna 2024

Nejlepší parní čističe 2024: Recenze & Zkušenosti

Nejlepší parní čističe 2024: Recenze & Zkušenosti

Pokud si plánujete pořídit parní čistič, pak jste tu správně. Společně se zaměříme na nejlepší a zákazníky nejoblíbenější parní čističe a mrkneme se i na recenze a zkušenosti těch, kteří si přístroj už pořídili.

  • Nejoblíbenější parní čističe jsou nepochybně ty od značky Kärcher. Jeden ze skvělých modelů je Kärcher SC 4 EasyFix, který nabízí za přívětivou cenu spoustu funkcí.
  • Pokud sháníte ruční parní čistič, mohl by se vám líbit ETA Aquabelo, který je vhodný pro kratší úklid menších povrchů.
  • V článku ukážu 5 nejlepších parních čističů v roce 2024 a poradím, jak vybrat parní čistič tak, aby vám v domácnosti vyhovoval co nejvíce.

Jak vybrat parní čistič

Ještě předtím, než se naplno ponoříte do hledání toho nejlepšího parního čističe vám ukážu, jak jej vybrat tak, aby vám doma sloužil co možná nejlépe a nejdéle.

Typ parního čističe: Při výběru nezapomeňte, že existuje více druhů čističů. Pokud hledáte lehkého a kompaktního pomocníka, kterého můžete používat na těžko dostupná místa a menší úkoly, pak se zaměřte na ruční parní čistič. Jsou vhodné pro čištění kuchyní, koupelen, oken a třeba i čalounění. Pokud se potřebujete pustit do důkladného úklidu, podlah a velkých míst, mrkněte se na podlahový parní čistič. Ten má větší nádrž na vodu, takže déle vydrží chrlit páru, navíc má i delší trubici, díky čemuž jsou vhodné třeba pro čištění větších podlah. Nakonec existuje ještě parní vysavač, který kombinuje čištění s vysáváním, takže jsou ideální pro čištění podlah.

Tlak páry: Zaměřit se můžete i na tlak páry, který by měl být pochopitelně co nejvyšší. Pro běžný úklid vám postačí tlak 3 bary, pro odolné nečistoty se zaměřte na 4 bary a více.

Objem nádržky na vodu: Čím větší bude nádržka na vodu, tím déle budete moct čistit bez doplňování vody, které je zdlouhavé (nejdříve je nutné počkat na zchlazení). Pro menší domácnost postačí objem nádržky 0,25 litru, pro větší pak alespoň 0,5 litru.

Doba zahřátí: Zajímat by vás měla také doba zahřátí, která se pohybuje od 3 a 10 minutami. Záleží pouze na vás, jestli vám vadí nebo nevadí čekat.

Příslušenství a funkce: K parním čističům náleží různá příslušenství, jako jsou kartáče, hubice a různé hadříky. Před nákupem se zamyslete nad tím, co budete převážně čistit a jaké příslušenství oceníte. Zaměřte se také na funkce, kterými mohou čističe disponovat — jedná se například o regulaci páry, odvodňovací systém, integrované osvětlení či aromaterapie.

Nejlepší parní čističe 2024: Recenze & Zkušenosti

Parní čistič je nenahraditelný pomocník, který dokáže vyčistit i tu nejhorší špínu. Nepotřebuje k tomu chemické a ani žádné jiné přípravky, jeho kouzlo spočívá jen a pouze v páře, která dokáže divy. Pokud hledáte ten nejlepší parní čistič, na následujících řádcích vám jich ukážu rovnou pět.

1) Kärcher SC 4 EasyFix 1.512-450.0

Parní čistič Kärcher EasyFix je právem jeden z nejoblíbenějších přístrojů, jaké si můžete pořídit. Oceníte zejména spoustu kvalitních příslušenství, díky kterým pohodlně vydezinfikujete každý kout vaší domácnosti. Nástavce umožňují mýt klidně i kuchyňskou linku, díky sadě na čištění podlah s flexibilním kloubem bez námahy vyčistíte i silně znečištěné podlahy. Příslušenství se ukládá do přihrádky ve spotřebiči, takže nehrozí jejich ztráta. Parní mop má dvojstupňovou regulaci páry i dětskou pojistku. Topný výkon čističe je 2000 W a velikost nádržky je 0,8 litru.

Uživatelé si v recenzích pochvalují jednoduchou obsluhu přístroje, výkon zcela dostačující pro domácí použití a samozřejmě perfektní schopnost čistit povrchy i spáry. Jako menší nevýhodu zákazníci označovali to, že přístroj nemá samonavíjecí kabel, tudíž může při práci překážet.

Kärcher EasyFix Orientační cena: 6 190 Kč Podívat se na parní čistič →

2) Polti Vaporetto SV450 Double

Parní mop a ruční parní čistič v jednom od značky Polti je ideální pro časté používání, jelikož se s ním pracuje velmi snadno. Je lehký, kompaktní a obsahuje flexibilní nástavce. Je perfektní pro čištění podlah zcela bez námahy, je ale vhodný pro čištění až 15 různých povrchů. Topný výkon je dostačujících 1500 W, nádržka by ale mohla být o něco větší — objem činí pouhých 300 ml. Největší výhodou tohoto mopu je skutečnost, že se nemusíte vůbec ohýbat, a to ani při výměně návleků. Ten totiž stačí pouze umístit pod mop a jemným zatlačením jej pomocí plastových úchytů nasadit. Návlek pak sundáte sešlápnutím pedálu na spodní straně mopu. Je tedy vhodný třeba i pro jedince s bolavými zády. Pára spolehlivě zničí 99,9 % bakterií, virů i plísní, mop má navíc zabudovaný filtr na vodní kámen, takže můžete používat i kohoutkovou vodu bez rizika snížení životnosti parního mopu (filtr je však nutné pravidelně měnit).

Uživatelům se líbí nízká hmotnost, dobrý výkon a velmi snadné použití, díky kterému je práce rychlejší než u jiných parních čističů. Přístroj nemá téměř žádné negativní recenze, jen někteří zákazníci by uvítali delší kabel.

Polti Vaporetto Double Orientační cena: 2 989 Kč Podívat se na parní čistič →

3) ETA 1264 90000 Aquabelo

Ruční parní čistič ETA Aquabelo je užitečný pomocník, který váš úklid udělá rychlým a snadným. Je lehký, takže oceníte snadnou manipulaci, navíc ani nezabírá mnoho místa. Přístroj je vzhledově velmi povedený, uzpůsobený tak, aby se dobře držel v ruce. Je vhodný do domácnosti, kde se nachází alergici, děti či astmatici. Parní čistič se nahřeje už za dvě minuty a za tuto dobu si nastřádá zásobu páry na celých 10 minut. Topný výkon je 1000 W a tlak páry 3 bar. Velikost nádržky pak vystačí na 220 ml vody. Ačkoliv je parní čistič ETA Aquabelo malý, nenechte se zmást — jeho schopnost odstraňovat nečistoty je silná.

Podle zákazníků je přístroj ideální na čištění menších míst — například kuchyňské linky. V opačném případě vám bude často docházet voda a čištění by se prodloužilo. S tím však lze podle mnohých vzhledem k nízké ceně počítat. Uživatelům se nelíbí tmavá nádobka na vodu, do které nejde vidět a tudíž nelze sledovat, kolik vody v ní ještě zbývá. Naopak se jim líbí dlouhý kabel (5 metrů).

ETA Aquabelo Orientační cena: 1 299 Kč Podívat se na parní čistič →

4) Ariete Xvapor Deluxe 4146

Parní čistič Ariete Xvapor Deluxe je vyhlášený tím, že zvládne vyčistit opravdu mnoho. S výkonem 1500 W a tlakem páry 5 bar vyčistí i letitou špínu, o které jste netušili, že se jí ještě vůbec někdy zbavíte. Obsahuje spoustu šikovných příslušenství, díky kterým se dostanete i do těch nejmenších škvír, nechybí mi ani nástavec na podlahy a koberce.

Podle zákazníků je tento parní čistič výkonný, spolehlivý, lze s ním uklidit celou domácnost a obsahuje spoustu příslušenství, která se ukládají přímo do přístroje. Zákazníci v recenzích pozitivně hodnotí také to, že lze páru regulovat.

Ariete Xvapor Deluxe 4146 Orientační cena: 2 699 Kč Podívat se na parní čistič →

5) Hoover CA2IN1D 011

Hoover CA2IN1D 011 je oblíbený tyčový parní čistič, který oceníte zejména pokud chcete rychle a účinně čistit podlahy bez čisticích přípravků. Přístroj je vybaven odnímatelnou nádobkou na vodu, díky čemuž nemusíte přístroj vypínat, ale po doplnění můžete hned pokračovat v práci. Parní čistič Hoover má úzkou hubici, tudíž se dostanete i pod nábytek a do dalších těžce dostupných míst. Přístroj nabízí skvělý výkon 1700 W a tlak 2,5 bar. Voda v nádržce se nahřeje za pouhé čtvrt minuty.

Zákazníci si pochvalují rychlost a účinnost úklidu, naopak z nevýhod se v recenzích objevovala vyšší váha (4 kg), na některých površích se čistič údajně hůř pohybuje.

HOOVER CA2IN1D 011 Orientační cena: 2 379 Kč Podívat se na parní čistič →
5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová