Publikováno 16. dubna 2024 | Aktualizováno 19. dubna 2024

Nejlepší kontaktní grily 2024 – Test & Recenze

Nejlepší kontaktní grily 2024 – Test & Recenze

Chtěli byste si pořídit gril, ale nevíte, který je ze všech nejlepší? Připravila jsem 5 tipů na nejlepší kontaktní grily, které si můžete vybrat podle ceny i požadovaných funkcí a programů.

  • Nejlépe v našem srovnání dopadl kontaktní gril Sage BGR820BSS, který nabízí naprostý komfort — rychlé nahřátí, nastavitelnou teplotu i časovač a spoustu funkcí, které vám pomohou připravit pokrmy jako od šéfkuchaře.
  • Pokud se chcete vydat zlatou střední cestou, pak se zaměřte na kontaktní gril Tefal Optigrill, který nabízí všechny důležité funkce pro pohodlné grilování a nechybí mu ani prostorné grilovací plotýnky.
  • Malý a spolehlivý kontaktní gril Sencor SBG 2070SS je levný a vhodný pro nenáročné jedince. Potěší nízkou cenou, která se pohybuje okolo 800 Kč.

Jak vybrat kontaktní gril

Sháníte elektrický kontaktní gril, ale nevíte, jak vybrat ten správný? Poradím vám, jak jej vybrat. Nejdříve se zamyslete nad tím, pro kolik lidí plánujete připravovat jídlo, kolik do kontaktního grilu můžete investovat peněz a také to, jaké funkce byste chtěli využívat — záleží zejména na tom, co na něm budete připravovat. Vysoce výkonný gril může mít příkon i vyšší než 2000 W, díky čemuž se rychle nahřeje a bude připraven k práci. Dále sledujte rozměry plotýnek, které mohou být velmi velké (například 37×23 cm), ale existují i takové, které se velikostí podobají toustovači (23×14,5 cm). Důležité jsou funkce — levnější grily se pouze zapínají do zásuvky a po nahřátí jsou připraveny k přípravě pokrmů, na těch kvalitnějších si můžete zvolit režim, který nabízí přesnou teplotu, časovač a další funkce pro daný pokrm.

Nejlepší kontaktní grily 2024

Rádi si dopřáváte grilované maso, ryby nebo zeleninu, ale stále nemáte svůj kontaktní gril? Na nic nečekejte a ponořte se do zkoumání těch nejlepších, díky kterým si budete moct připravovat grilované pokrmy jak doma, tak i třeba na zahradě. Na následujících řádcích se zaměřím na 5 grilů, které jsou nejprodávanější a jsou zákazníky velmi dobře hodnocené.

1) Kontaktní gril Sage BGR820BSS

Kontaktní gril a BBQ (2 v 1) značky Sage vás potěší prémiovým zpracováním a kvalitou na každém detailu. Tento gril disponuje funkcí detekce poklesu teploty v dané oblasti, což znamená, že pokud položíte pokrm na gril, začne se v tomto místě zvyšovat teplota. To zajistí nejen perfektní grilování, ale také urychlení přípravy jídla a úsporu energie. Potěší vás vysoký příkon 2400 W. Gril má plochou spodní grilovací desku a žebrovanou horní, oceníte i nastavitelnou výšku a sklon desek. Teplotu si nastavíte jednoduše na LCD podsvíceném displeji, a to v rozsahu 160-230 °C, stejně tak si můžete zvolit požadovaný režim — LOW, PANINI či SEAR, a časovač až na 30 minut.

Povrch grilu je nepřilnavý díky technologii Quantanium™, takže vám bude na přípravu pokrmů stačit jen kapka oleje. Přebytečný olej se pak odvede do odkapávající misky. Grilovací desky lze pohodlně vyjmout a umýt v myčce

Uživatelé si v recenzích pochvalují velmi rychlé nahřátí grilovacích desek, dostatečně velkou grilovací plochu i snadné mytí. Zákazníci vyzdvihli také pěkný design, nadprůměrnou kvalitu povrchu desek a přesnou regulaci teploty. Jako jedinou nevýhodu někteří uváděli cenu.

Sage BGR820BSS Orientační cena: 7 490 Kč Podívat se na gril →

2) Kontaktní gril DeLonghi CGH 1020D

Kontaktní gril DeLonghi CGH 1020D 3 v 1 je užitečný a všestranný pomocník nejen při grilování. Má dostatečný příkon 2000 W a disponuje také funkcemi jako je panini, grilovací trouba a SEAR, což je funkce, kterou ocení zejména milovníci masa. Gril můžete využít jako kontaktní, i jako otevřený. Delonghi je velmi oblíbená italská značka, která zákazníky jen tak nezklame, což dokazují i její recenze. Gril se ovládá zejména pomocí koleček, kde si nastavíte regulaci teploty, samozřejmostí je i nastavení výšky horního víka. Ani v tomto případě grilu nechybí odkapávací miska, která zajistí, že nebudete mít v jídle přebytečný tuk. Grilovací plotýnka z nepřilnavého povrchu má velký rozměr 37×23 cm a při rozložení grilu je rozměr až dvojnásobný (37×46 cm), takže můžete jídlo připravovat klidně pro celou rodinu, a navíc je lze mýt v myčce. Gril obsahuje dva nezávislé knoflíky pro oddělení teplot na plotýnkách, což znamená, že můžete na v jednu chvíli každé plotýnce připravovat odlišný pokrm s odlišnou teplotou. Ke grilu náleží mobilní aplikace, ve které najdete recepty přizpůsobené přímo pro tento gril.

Uživatelé si v recenzích pochvalují snadné ovládání grilu, který neobsahuje zbytečné funkce a tlačítka, rychlou přípravu pokrmů, velikost plotýnek i jednoduché čištění.

DeLonghi CGH 1020D Orientační cena: 5 990 Kč Podívat se na gril →

3) Kontaktní gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Kontaktní gril Tefal Optigrill potěší nejen cenou, ale i nadupanými funkcemi, které ocení každá domácnost. Přímo na grilu se nachází přehledná tlačítka programů, která vyobrazují daný pokrm. Celkem je jich 9 (Burger, Červená masa, Sendvič, Klobása, Ryby, Drůbež, Plody moře, Slanina, Vepřové). Jedním stisknutím se nastaví požadovaná teplota a vy můžete bez starostí začít grilovat. Gril má příkon 2000 W a je vybaven automatickým senzorem, který rozpozná tloušťku i počet porcí na grilu — a podle toho pak upravuje teplotu a čas grilování, díky čemuž budete mít o starost míň a nebude hrozit, že se vám pokrm připálí. Gril disponuje také programem pro rozmrazování a barvami, podle kterých jednoduše poznáte fázi přípravy: fialová barva značí předehřev, modrá a poté zelená pro začátek grilování, žlutá značí krvavé maso (rare), oranžová středně propečené (medium) a červená dobře propečené (well-done). Grilovací plotýnky s nepřilnavým povrchem jsou vyrobeny z litého hliníku a lze je mýt i v myčce. Rozměry grilovací plochy jsou 40×20 cm.

Co se týče recenzí, Tefal Optigrill vychází ze všech grilů nejlépe. Zákazníci si pochvalují snadnou a rychlou přípravu pokrmů, podle mnohých je gril přesně podle jejich představ. Gril je kvalitní a zpracování je bytelné.

Tefal Optigrill Orientační cena: 3 520 Kč Podívat se na gril →

4) Kontaktní gril ECG KG 300 Deluxe

Pokud hledáte kontaktní gril, který vám nabídne vysoký výkon za nízkou cenu, pak se vám bude líbit ECG KG 300 Deluxe s příkonem 2000 W. Tento gril sice nemá to nejkvalitnější zpracování (některé části jsou z na pohled levnějšího plastu), má však dostatečně velké plotýnky (šířka je 27.5 cm), masivní rukojeti a další části z nerezové oceli a nechybí mu ani vyjímatelná odkapávací miska. Plotýnky můžete vyjmout a umýt. Gril nabízí tři programy – pro zapékání, grilování a dokonce i BBQ. Teplotu si sami nastavíte díky posuvnému termostatu.

Uživatelé v recenzích uvádí, že jsou spokojeni s funkcí grilu, který se díky vysokému příkonu rychle nahřeje, chybí jim však číselné značení teploty — v grilu je pouze nastavení teploty od MIN do MAX, a časovač.

ECG KG 300 Deluxe Orientační cena: 1 590 Kč Podívat se na gril →

5) Kontaktní gril Sencor SBG 2070SS

Kontaktní gril Sencor SBG 2070SS je levný, malý a skladný a nabízí příkon 1000 W, díky kterému si pohodlně připravíte pokrmy na grilovací plotýnce o rozměrech 23×14,5 cm. Gril žádné speciální funkce nenabízí, má automatickou regulaci teploty, zapnete jej jednoduše zapojením do zásuvky a poté už můžete grilovat. Grilovací desky nejsou vyjímatelné, ale snadno se čistí (například papírovou utěrkou). Rukojeť na grilu má tepelně izolovaný povrch, jeho použití je tedy zcela bezpečné.

Podle recenzí zákazníků je gril naprosto dostačující pro domácí grilování či zapékání (funguje dobře i jako toustovač). Vzhledem k nízké ceně mu není co vytknout.

Sencor SBG 2070SS Orientační cena: 759 Kč Podívat se na gril →
5/5 - (3 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová