Publikováno 24. července 2023 | Aktualizováno 27. září 2023

Megaknihy recenze: Levné knihy, reklamace, zkušenosti

Megaknihy recenze: Levné knihy, reklamace, zkušenosti

Internetový obchod Megaknihy nabízí levné knihy, které jsou oproti klasickým knihkupectvím za velmi výhodnou cenu. V tomto článku popíšu e-shop Megaknihy, zaměřím se na sortiment a také se podíváme na reálné recenze zákazníků.

  • Megaknihy nabízí oproti konkurenci mnohem levnější knihy, díky čemuž mají spoustu spokojených zákazníků
  • Svou objednávku si můžete vyzvednout na pobočkách Megaknihy, nebo si ji za poplatek nechat doručit domů
  • Doručení objednávky z Megaknihy může trvat delší dobu, zákazník si při každé objednávce musí zaplatit navíc 39 Kč za balné.

Megaknihy recenze: Levné knihy

V internetovém obchodě Megaknihy koupíte knihy nejrůznějších žánrů. Patří mezi ně například beletrie, knihy pro děti či young adult, kuchařky a seberozvojové knihy. Nabízí ale také široký sortiment zboží, mezi které kupodivu nepatří jen knihy, ale například také hračky, parfémy, kosmetika a dokonce i zahradní zboží.

Megaknihy jsou oblíbené zejména pro své nízké ceny, jenž nemají konkurenci. Sleva se oproti klasickému knihkupectví může vyšplhat na 35 % a více. Navíc můžete vychytat také další slevy a slevové akce, mezi které patří třeba MEGA výprodej, Vše do 49 Kč nebo akce Výborné ceny.

Dodání a doprava

Megaknihy slibují, že bude objednávka doručena zákazníkovi za zhruba 3-5 dní, někdy však i později. Záleží zejména na tom, jestli zrovna mají dané zboží na skladě.

Co se týče dopravy, můžete si vybírat z několika dopravců. Jedná se například o tyto:

  • Česká Pošta (od 69 Kč)
  • DPD (od 79 Kč)
  • PPL (od 79 Kč)
  • Zásilkovna (od 59 Kč)

Objednávku si můžete nechat doručit také do výdejních míst Megaknihy, za což zaplatíte poplatek 29 Kč. Ale pozor, Megaknihy si účtují také za balné, a to 39 Kč.

Reklamace a vrácení zboží

Pokud nejste se svou objednávkou spokojeni, můžete ji samozřejmě reklamovat nebo vrátit. Na stránkách Megaknihy si nejdříve stáhnete a vyplníte reklamační formulář, který později přibalíte do zásilky.

Zabalenou zásilku pošlete na tuto adresu:

Megaknihy.cz
Internet-Handel s.r.o.
Na Zvonku 788/39
460 15 Liberec – Starý Harcov

E-shop Megaknihy uvádí, že zásilka nesmí být odeslána na dobírku, kterou nepřebírají. Po obdržení zboží e-shopem bude posouzeno, jestli vám bude reklamace uznána. Peníze e-shop pošle zákazníkovi zpět na účet nejdéle do 14 dnů po dokončení reklamace, a to včetně vašich nákladů na dopravu.

V případě jakýchkoli dotazů e-shop Megaknihy uvádí, že je můžete kontaktovat na e-mailu info@megaknihy.cz.

Megaknihy recenze a zkušenosti zákazníků

Online obchod Megaknihy má statisíce spokojených zákazníků, kteří objednávají opakovaně. Na portálu Zboží.cz má e-shop skvělé hodnocení s desítkami tisíc recenzí, z nichž 98 % zákazníků bylo s nákupem spokojeno. Na webu Heureka pak 81 % zákazníků za posledních 90 dnů nákup na Megaknihy doporučuje. Recenzí je zde ohromných 269 000.

Najdou se však i takoví, kteří měli se svou objednávkou potíže. Stěžovali si hlavně na příliš dlouhou dobu doručení, která byla často mnohem delší než ta slíbená. Některým zákazníkům se nelíbil také poplatek za balné ve výši 39 Kč, kvůli kterému pak cena dopravy působí jako příliš vysoká.

Shrnutí

E-shop Megaknihy můžu z vlastní zkušenosti doporučit. S objednávkou jsem nikdy neměla nějaký větší problém, je však pravda, že se doba doručení občas protáhne, což pro někoho může být nepříjemné. Celkově se však jedná o spolehlivý obchod, na kterém lze nákupem knih ušetřit klidně i několik set korun.

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.