Publikováno 29. ledna 2024 | Aktualizováno 30. ledna 2024

TOP 5: Nejlepší lednice 2024 – recenze a zkušenosti

TOP 5: Nejlepší lednice 2024 – recenze a zkušenosti

Vaše stará lednice už dosluhuje a vy hledáte novou? Pak jste tu správně. Zaměřila jsem se na nejlepší lednice, které si můžete v roce 2024 pořídit a vybrala jsem 5 z nich, které jsou nejlépe hodnocené. V článku najdete jak ty nejchytřejší, tak i ty nejlevnější, které jsou velmi kvalitní.

Jak vybrat lednici

Lednice je důležitý spotřebič, který používáme každý den a život bez ní bychom si dnes mohli už jen těžko představovat. Lednice by nám měla vydržet ideálně spoustu let, takže bychom ji měli vybírat obzvlášť pečlivě. Na co je důležité při výběru myslet? Zohledněte tyto faktory:

  • Typ lednice: Nejběžnějším typem je kombinovaná lednice (lednice a mrazák v jednom spotřebiči), popř. americká lednice, což je velká lednice s dvěma dvířky a s mrazákem ve spodní části. Dále existují ještě malé lednice, které jsou vhodné pro jednoho člověka nebo třeba na chatu.
  • Energetická třída: Čím vyšší má lednice energetickou třídu, tím je úspornější. Nezapomeňte ale zohlednit také cenu, protože některé lednice sice spotřebovávají málo energie, ale mohou být natolik drahé, že ve finále vůbec neušetříte.
  • Funkce: Novější modely lednic toho umí spoustu. Mezi oblíbené funkce patří například ‚No Frost‘, tedy systém, který zabraňuje tvorbě námrazy v mrazáku, nebo funkce ‚Fresh Zone‘, která udržuje potraviny čerstvé po delší dobu.
  • Hlučnost: Při výběru lednice by vás měla zajímat také hlučnost, protože některé lednice umí být pořádně hlučné. Ideální hlučnost lednice by měla být okolo 35-40 dB.

TOP 5: Nejlepší lednice 2024 – recenze a zkušenosti

Lednice je jedna z nejdůležitějších věcí nacházejících se v kuchyni. Často ji otevíráme a zavíráme a proto je potřeba, aby byla úsporná, uměla si poradit s výkyvy teplot a také by měla udržet potraviny dlouho čerstvé. Zaměřila jsem se na lednice, které jsou mezi zákazníky úplně nejoblíbenější – vyberete si v případě, že hledáte tu nejlepší a nejmodernější lednici, ale i tehdy, pokud hledáte spíše nějakou levnější, tichou a kvalitní. Tak se na ně pojďte podívat.

1) LG GBP62PZNBC

Na první místo jsem umístila lednici LG GBP62PZNBC, která má energetický štítek B, za který se stydět rozhodně nemusí. Lednice je s objemem 419 litrů dostatečně prostorná pro celou domácnost a její hlučnost je pouhých 35 dB. Tato lednice s mrazákem dole obsahuje dvě police z tvrzeného skla, dvě zásuvky, jednu sklopnou polici a nechybí jí ani držák na vajíčka a víno. V mrazáku jsou pak dvě zásuvky a jedna police z tvrzeného skla. Lednice od LG má několik chytrých funkcí, mezi které patří expresní chlazení i mražení, prázdninový režim, manuální regulace teploty, dětský zámek i antibakteriální těsnění. Lednice je šikovná zejména pro svou schopnost udržet ovoce a zeleninu a celkově potraviny dlouho čerstvé díky přesné regulaci teploty. Potraviny chladí rovnoměrně díky technologii DoorCooling+.

Lednice má velmi dobré recenze (96 %). Jako největší výhody zákazníci označují její tichý chod, velikost i nízkou spotřebu energie. Velkým plusem je i to, že vás lednice při delším otevření dveří upozorní zvukovým signálem. V neposlední řadě se objevily pozitivní ohlasy na schopnost lednice udržet potraviny dostatečně dlouho perfektně čerstvé, a také luxusní design lednice.

LG GBP62PZNBC Orientační cena: 17 850 Kč Prohlédnout si lednici →

2) Gorenje NRK62CAW4

Lednice Gorenje NRK62CAW4energetický štítek C a je to lednice s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Je vybavena inventorovým kompresorem, díky čemuž je tichá a spotřebovává nižší množství energie. Lednice zajišťuje, že vnitřní teplota nebude kolísat, a to ani při častém otevírání dvířek – zkrátka se rychleji přizpůsobí. Lednice navíc sleduje to, jak často ji otevíráte a díky tomu zabraňuje zvýšení teploty. Její objem je 255 litrů, objem mrazáku je 106 litrů. Lednice disponuje chytrou funkcí rychlého zmrazení (FastFreeze), při kterém je u potravin zachována jejich kvalita. Hlučnost lednice je pouhých 35 dB, což by se dalo přirovnat k hlasitosti lidského šepotu.

Uživatelé lednice Gorenje NRK62CAW4 si chválí tichý chod a úspornost lednice, navíc výborně chladí potraviny. Zákazníkům se líbí také moderní vzhled lednice.

Gorenje NRK62CAW4 Orientační cena: 12 929 Kč Prohlédnout si lednici →

3) Beko CSA270M31WM

Beko CSA270M31WM je nejlepší lednice pro malé prostory a zároveň nejlevnější lednice, kterou si můžete pořídit a přesto být spokojeni. Lednice má energetický štítek F a patří mezi ty nejlevnější lednice, je ale výkonná a funguje velmi dobře. Má velmi praktická držadla, které lze umístit na levou i pravou stranu. Lednice Beko má funkci MinFrost, která zajišťuje omezení tvorby námrazy v mrazáku. To vede k nižší spotřebě eletřiny. Hlučnost je příjemných 38 dB. Nemá však mnoho chytrých funkcí, které mají dražší modely.

Lednice má vzhledem ke své nízké ceně velmi pozitivní recenze, což dokazuje 93% spokojenost zákazníků. Podle uživatelů je lednice nenáročná, bezhlučná, kvalitní a také designově velmi pěkná.

Beko CSA270M31WM Orientační cena: 6 489 Kč Prohlédnout si lednici →

4) Samsung RB38C607AS9

Pokud je vaším cílem pořízení lednice s nejnovějšími technologiemi, pak jste ji právě našli. Lednice od Samsungu. Samsung RB38C607AS9 má plno chytrých funkcí zabraňujících námraze, udržení čerstvosti potravin a také dokáže díky umělé inteligenci šetřit energii. Automaticky spuštěný úsporný režim tak ušetří až 15 % energie. Vše můžete přehledně sledovat v aplikaci, která je s lednicí propojena. Co jistě oceníte je funkce Twin Cooling, která uchovává čerstvost a chuť i aroma potravin, a navíc nehrozí mísení pachů, jak to v ledničce často bývá. Potraviny budou až dvakrát déle čerstvé. Lednice nabízí také možnost přizpůsobit si teplotu podle potřebu, díky čemuž si nastavíte teplotu klidně i v jednotlivých přihrádkách podle toho, co tam zrovna máte uloženo. Lednice má nízkou hlučnost 35 dB. Její provoz je tichý, výkonný a úsporný. Samsung si natolik stojí za kvalitou invertorového kompresoru zabudovaného v lednici, že na něj nabízí 20letou záruku.

Uživatelé si chválí prostor v lednici, který je skutečně využit na maximum. Oceňují aplikaci, díky které můžete nejdůležitější věci spravovat a sledovat ze svého chytrého telefonu.

Samsung RB38C607AS9 Orientační cena: 21 990 Kč Prohlédnout si lednici →

5) Candy CCG1S 518EW

Lednice Candy CCG1S 518EW patří mezi ty nejlevnější. Je ideální v případě, pokud vám stará lednice dosloužila a vy hledáte nejlepší možnost za nejnižší cenu. Lednice Candy má energetický štítek E, je tedy ještě o něco úspornější než výše zmíněná lednice Beko, která stojí podobné peníze. Objem lednice je 188 litrů, objem mrazáku 64 litrů, v lednici má 4 police, v mrazáku 3 přihrádky. Ačkoliv tato lednice nedisponuje chytrými funkcemi, je kvalitní a velmi dobře zpracovaná.

Zákazníci se v recenzích podělili o své zkušenosti – mnozí z nich byli překvapeni, že je lednice velmi kvalitní vzhledem k nízké ceně. Hlučnost je 41 dB, což je nejvíc ze všech lednic, které jsem v článku zmínila, i tak si ale mnozí uživatelé pochvalují její tichý chod.

Candy CCG1S 518EW Orientační cena: 6 989 Kč Prohlédnout si lednici →
5/5 - (5 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!