Publikováno 5. ledna 2024 | Aktualizováno 29. února 2024

Nejlepší kurzy angličtiny online 2024: Recenze + jak vybrat

Nejlepší kurzy angličtiny online 2024: Recenze + jak vybrat

Rozhodli jste se opřít do učení angličtiny a hledáte ty nejlepší kurzy online v roce 2024? V tomto článku vám pomůžu vybrat ten správný. Zaměřím se na kurzy pro začátečníky i pokročilé a společně najdeme kurz jako šitý na míru pro vás.

Angličtina online má spoustu výhod. Můžete studovat kdykoliv vám to čas dovolí (klidně i v noci) a můžete se učit samostatně bez jakéhokoliv rušení. Na první místo jsem umístila kurz OnlineJazyky.cz, který je velmi dobře propracovaný. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé a je ideální v případě, kdy to se svým studiem angličtiny myslíte opravdu vážně. Učení vám půjde od ruky a s trochou snahy se brzy domluvíte i v zahraničí.

Nejlepší kurzy angličtiny online + jak vybrat

Znalost angličtiny je v dnešní době důležitá. Pokud rádi cestujete, komunikujete se zahraničním obchodním týmem a nebo zkrátka chcete anglicky umět co možná nejlépe, skvělou možností jsou kurzy angličtiny online. Proč? To je jednoduché. Můžete se učit svým vlastním tempem, opakovat lekce kolikrát potřebujete a navíc se učíte rychle díky zábavným programům kurzů.

1) OnlineJazyky.cz

Kurz OnlineJazyky.cz je nejlepší volba pro každého, kdo hledá opravdu kvalitní studium angličtiny, ze kterého si odnese spoustu vědomostí a poznatků. Ještě před samotným začátkem kurzu si vyberete jeho obtížnost (A1-C2), můžete se ale zaměřit i přímo na jednotlivá témata – například maturita nebo cestování.

Kurz je propracovaný a je sestaven tak, aby vás učení bavilo a motivovalo. Je přehledně rozdělen do několika lekcí, které se dále větví do jednotlivých úkolů, procvičování, nových slovíček a závěrečného testu, který byste již měli hravě zvládnout. Kurzem vás budou doprovázet i videa, kde lektor důkladně vysvětluje probírané téma.

Výhodou je okamžitá zpětná vazba, díky které můžete hned pracovat na tom, co vám až tolik nejde. Díky procvičování je rychlé zlepšování zaručeno. Pokud budete studovat pravidelně, brzy se dostaví vytoužené výsledky. A vědomosti vám už nikdy nikdo nevezme.

Zkušenosti a recenze na kurz OnlineJazyky.cz jsou podle zákazníků velmi pozitivní. Na portálu Firmy a Heureka jsem si přečetla několik z nich – kurzy jsou podle studentů zábavné, nezahlcující, obsahují vhodnou slovní zásobu a v neposlední řadě je velkou výhodou možnost studovat kdykoliv a odkudkoliv.

OnlineJazyky.cz recenze a zkušenosti
Kurz angličtiny OnlineJazyky.cz

Výhody a nevýhody kurzu OnlineJazyky.cz

Výhody:

 • Propracovaný kurz, díky kterému se angličtinu naučíte rychleji
 • Sami si určíte vlastní tempo učení
 • Ke kurzu máte doživotní přístup
 • Studovat můžete i v mobilní aplikaci

Nevýhody:

 • Vysoká cena

2) Easy Lingo

Easy Lingo je online kurz zaměřený na čtení, psaní, gramatiku, slovíčka i poslech a je dalším skvělým kurzem, který vás nezklame. Pomůže vám získávat znalosti zábavnou formou a v tomto případě vás bude motivovat k dalšímu studiu. Kurz Easy Lingo je založen na interaktivním přístupu, který kombinuje výklad gramatiky, slovní zásoby a poslech s praktickými cvičeními. Studovat můžete jak na webu, tak i v mobilní aplikaci EasyLingo.

Kurz Easy Lingo můžete platit měsíčně, půlročně či ročně a kromě 50 základních kurzů si můžete zvolit předplatné PRO, kde se skrývají ještě odborné kurzy zaměřené na obchod, finance či vedení lidí. Základní kurz koupíte už od 289 Kč měsíčně (při roční platbě).

Kurz angličiny EasyLingo.cz

Výhody a nevýhody kurzu Easy Lingo

Výhody:

 • Zábavný kurz založen na interaktivním přístupu
 • Kurz lze platit měsíčně
 • EasyLingo má i mobilní aplikaci

Nevýhody:

 • Žádné jsem nenašla

3) Duolingo

Duolingo je dobrý pomocník v případě, kdy jste úplný začátečník. Pomůže vám se postupně naučit základní slovíčka a fráze, příliš do hloubky však nejde. Sama jsem Duolingo používala spoustu let, ale nemůžu říct, že by mi jakožto pokročilému studentovi příliš pomohlo. Kromě bezplatné verze jsem rok využívala i tu placenou, ta je však téměř stejná – v placené verzi máte zejména klid od reklam, neomezené možnosti procvičování (nemusíte čekat, až se vám znovu dobijí srdíčka) a k dispozici máte o něco víc přehledů. Duolingo doporučuji spíše v případě, kdy se chcete naučit nějaký jazyk úplně od nuly – na základy je fajn, pak vyhledejte spíše kurz jako jsou OnlineJazyky.cz nebo Easy Lingo.

Duolingo recenze a zkušenosti
Kurz angličtiny Duolingo

Výhody a nevýhody kurzu Duolingo

Výhody:

 • Ideální pro úplné začátečníky
 • Je dostupný i zdarma

Nevýhody:

 • Není příliš vhodný pro pokročilé studenty

4) Angličtina bez biflování

Kurz Angličtina bez biflování funguje na principu metody Imitum, která využívá logickou paměť. Učit se budete formou anglických frází a vět – kurz využívá podobný způsob učení jako když se učí malé dítě naučit svůj mateřský jazyk: posloucháním a napodobováním. V kurzu vás tedy čeká zejména spousta poslechu, procvičování a rozšiřování slovní zásoby.

Kurz je přehledný, na začátku si vytvoříte balíček na míru podle toho, co vše se potřebujete naučit. Na základě testu vám bude přiřazena úroveň, kterou již v angličtině ovládáte a poté můžete začít studovat. Menší nevýhodou je to, že si svou úroveň nemůžete určit sami.

Angličtina bez biflování
Kurz Angličtina bez biflování

Výhody a nevýhody kurzu Angličtina bez biflování

Výhody:

 • Rychlé rozšiřování slovní zásoby
 • Spousta poslechu a procvičování
 • Možnost spojit se s lektorem

Nevýhody:

 • Nemůžete si sami určit svou úroveň angličtiny
 • Kurz nemá mobilní aplikaci

5) Umíme anglicky

Online kurz Umíme anglicky je určen pro studenty základních a středních škol, využívat jej ale může samozřejmě i ten, kdo už nestuduje. Učit se anglicky lze pohodlně online a zdarma, nebo si lze za poplatek 350 Kč/rok užívat neomezeně veškeré funkce.

Kurz Umíme anglicky je tvořen hravou formou, najdete zde tedy kromě klasického studia (poslechu, staveb vět, poslechu) i křížovky, pexeso či přesmyčky. Dokonce můžete hrát i hry a přesto se učit anglicky. Jak vám ale nejspíš dochází, kurz je skutečně vhodný spíše pro mladší studenty.

Kurz online angličtiny Umíme anglicky
Kurz Umíme anglicky

Výhody a nevýhody kurzu Umíme anglicky

Výhody:

 • Kurz lze využívat zdarma
 • Studium zábavnou formou

Nevýhody:

 • Je vhodný spíše pro mladší studenty

Jak vybrat online kurz angličtiny

Možná se vám ze všech těch kurzů angličtiny motá hlava. Který a jak si vybrat, aby vám opravdu vyhovoval? Vybírat kurz online angličtiny byste měli podle několika faktorů:

1) Podle toho, kolik toho už umíte

Pokud zatím anglicky neumíte ani ťuk, pravděpodobně si vystačíte s kurzem angličtiny zdarma. Můžete vyzkoušet Duolingo, které je celosvětově nejoblíbenější. V bezplatné verzi musíte jen přetrpět občasné reklamy. Naopak pokud se potřebujete anglicky naučit co nejrychleji, zvolte ten nejlepší kurz, se kterým půjde učení jako po másle.

2) Podle toho, jak rychle se chcete naučit anglicky

Jestliže se chcete naučit anglicky co nejrychleji, bude se vám hodit propracovaný a kvalitní kurz, za který si sice zaplatíte, výsledky ale přijdou velice brzy. A pokud se naopak chcete naučit jen pár frází a na výsledky nijak nespěcháte, vystačíte si i s bezplatným kurzem.

3) Podle ceny kurzu

Za kvalitní online kurzy angličtiny se platí. A vy byste si měli předem určit, kolik peněz chcete za kurz (za)platit. Pokud to myslíte se studiem vážně, nedoporučuji vám na kurzu příliš šetřit. Investice do vzdělání se totiž vždy vyplatí.

4) Podle toho, jak vám kurz vyhovuje (zkušební lekce)

Spousta kurzů angličtiny má dostupnou zkušební lekci nebo zkušební období zdarma, díky čemuž nebudete kupovat zajíce v pytli. Vyzkoušíte si tak nejen způsob učení, ale taky uvidíte, jestli vám vyhovuje kurz tak nějak celkově.

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!