Publikováno 3. dubna 2024

TOP 5: Nejlepší kuchyňský robot 2024 – Test & Recenze

TOP 5: Nejlepší kuchyňský robot 2024 – Test & Recenze

Poohlížíte se po novém pomocníkovi, který by vám výrazně ušetřil čas i práci v kuchyni? Pak jste tu správně. Zaměřila jsem se na 5 nejlepších kuchyňských robotů, a to od těch nejkvalitnějších až po ty levnější. Pojďte prozkoumat nejlepší kuchyňské roboty, se kterými bude pečení a vaření legrace.

  • Jako nejlepší v testu dopadl kuchyňský robot Sencor Paul 3, který nabízí naprosto vše, co pro ulehčení práce při pečení a vaření potřebujete. Hravě nastrouhá zeleninu nebo namele maso.
  • Sencor STM 3780GG je cenově přijatelnější a nabízí nespočet možností využití — připravíte v něm i smoothie, těstoviny nebo polévky.
  • Nejlevnější kuchyňský robot, který má skvělé recenze, je ten od značky Silvercrest. Za nízkou cenu nabízí parádní výkon, díky kterému zpracujete třeba i hutnější těsto.

Jak vybrat kuchyňský robot

Kuchyňský robot nemusí být úplně levnou záležitostí — tedy za předpokladu, že chcete využívat všechny chytré funkce, které nabízí, mezi které patří mletí masa, příprava smoothies, plnění klobásek i příprava těstovin. Takový kuchyňský robot by měl být zejména výkonný a kvalitně zpracovaný. Ty nejvýkonnější nabízí příkon až do cca 1800 W. Jejich cena se pohybuje od přibližně 5000 Kč do 20 000 Kč a více. V opačném případě vám pravděpodobně postačí levnější, který zvládne základní věci jako je mixování, šlehání či hnětení těsta. Výhoda těchto spotřebičů bývá nižší cena (seženete je už od 1500 Kč), s tím se váže i nižší výkon. Pokud je kuchyňský robot menší, pak je nižší výkon (například 900 W) ještě v pořádku.

Nejlepší kuchyňský robot v roce 2024: Test & Recenze pěti spotřebičů

Kuchyňský robot má v kuchyni mnoho využití, hlavně vám ale ušetří čas i práci, kterou byste jinak strávili například ručním hnětením těsta. Ať už hledáte výkonný a klidně i dražší, nebo jen základní kuchyňský robot, na následujících řádcích najdete ty nejlepší z každé kategorie. Pojďte se na ně podívat.

1) Sencor STM 8970 Paul 3

Sencor STM 8970 Paul 3 je nejlepší multifunkční kuchyňský robot s nerezovým příslušenstvím, který zvládne kromě míchání, šlehání a hnětení také mixovat, strouhat, krájet a klidně i mlít maso. Příkon motoru je 1800 W, takže si poradí i s náročnější prací. Spotřebič se jednoduše ovládá prvky na dotykovém panelu, kde si zvolíte požadovaný program — obsahuje LED podsvícený displej, který velmi dobře reaguje na dotyk. Můžete si podle libosti měnit nástavce, které jsou samozřejmě v balení spolu s kuchyňským robotem. Potěší vás také snadné vyklápění s pojistkou, kapacita na 1,5 kg mouky či automatická optimalizace otáček podle zvoleného programu. Sencor Paul 3 nabízí několik stupňů rychlostí: mechanickou, 8 rychlostí a funkci Pulse pro zajištění maximálního výkonu.

Kuchyňský robot Sencor Paul 3 umí velmi šikovně zpracovávat ingredience, a to otáčením nástavce kolem vlastní osy i kolem obvodu mísy, díky čemuž máte jistotu, že vždy perfektně zpracujete všechny suroviny. Míchací nádoba má objem 6,7 litru a je podsvícená LED světlem.

Příslušenství: Hlavní nádoba, mixovací skleněná nádoba (1,5 l), flexi šlehač s metlou, strouhač a kráječ se 4 nerezovými kužely, nástavec pro plnění uzenin, tvořítko na cukroví.

Uživatelé si pochvalují vysoký výkon, díky kterému zpracují spoustu surovin za mnohem méně času než kdy dřív. Pozitivní recenze směřovaly také k masivnímu zpracování spotřebiče, který obsahuje spoustu nádob a nástavců. Kromě moderního designu si zákazníci pochvalují také jednoduché mytí, tichý chod a dlouhou životnost.

Sencor STM 8970 Paul 3 Orientační cena: 14 990 Kč Podívat se na web →

2) ETA Gratus Max III 0028 90061

Kuchyňský robot ETA Gratus Max III nabízí spoustu muziky za přijatelné peníze. Perfektní krém, nadýchaná šlehačka ani příprava mletého masa je pro něj hračka. Jeho zpracování je celokovové a vydrží doslova věčně. Příkon je 1200 W, poradí si tedy i s tuhým těstem či mraženou zeleninou. Míchání a mixování těsta se obejde bez hrudek, nechybí mu ani planetární systém míchání, který zajistí, že budou vždy zpracovány všechny suroviny.

Kucyňský robot Eta Gratus Max III je vhodný i k mletí masa, vybrat si můžete ze čtyřech hrubostí mletí, lze také plnit klobásky či vyrábět masové šišky. Spotřebič má velmi pěkný design, je vhodný pro každodenní používání a výhodou je i to, že se snadno myje. Nabízí 8 rychlostních stupňů i funkci Pulse pro maximální výkon.

Příslušenství: Hnětací hák, šlehací a flexi metla, mísicí metla, skleněný mixér (1,4 l), nástavce na strouhání, krájení a krouhání.

Uživatelé si pochvalují konstrukci spotřebiče, jeho tichý chod, ideální výkon i bohaté příslušenství, které lze snadno měnit. Pozitivní recenze směřovaly také k míse, která je dostatečně velká.

ETA Gratus Max III 0028 90061 Orientační cena: 11 390 Kč Podívat se na web →

3) Sencor STM 3780GG

Levnější, ale stále parádní multifunkční kuchyňský robot je nepochybně Sencor STM 3780GG. Nechybí mu žádná z vychytávek, jako je LED osvětlení, planetární mixování a spousta nástavců (dokonce i na výrobu těstovin). Spotřebič má 6 rychlostních stupňů, které pohání výkonný motor o příkonu 1200 W. Líbí se mi, že tento kuchyňský robot hravě zastane práci za několik spotřebičů — vzhledem k tomu bych řekla, že je jeho cena víc než přijatelná. Připravíte si v něm totiž klidně i smoothie, krémové polévky i rychlé dezerty.

Příslušenství: Flexi šlehač s metlou, nástavce pro hnětení a šlehání, mixér se skleněnou nádobou (1,5 l), nutri mixér s hrnkem na pití, mlýnek na maso (jemné i hrubé), nástavec na přípravu těstovin, nástavec na plnění střívek, kráječ/struhadlo se čtyřmi výměnnými nástavci, tvořítko na cukroví, magnetická víka.

Kuchnský robot Sencor STM 3780GG má desítky pozitivních recenzí od zákazníků, podle kterých je spotřebič výkonný, kvalitní (důležité součásti jsou kovové), má bohatou výbavu a ani není hlučný.

Sencor STM 3780GG Orientační cena: 4 999 Kč Podívat se na web →

4) Bosch MUM S2VM00

Kuchyňský robot Bosch MUM S2VM00 zaujme především svým designem, který se bude v kuchyni pěkně vyjímat. Je o něco menší než předchozí spotřebiče, stále se však pyšní nádobou o objemu 3,8 litru, příkonem 900 W a těmi nejdůležitějšími vychytávkami, jako je planetární mixování (kopíruje přirozený pohyb ruky při míchání či hnětení) a 7 rychlostních stupňů včetně pulsní funkce. Kuchyňské roboty Bosch díky své vysoké kvalitě a životnosti patří mezi nejoblíbenější už desítky let.

Příslušenství: Míchací metla, šlehací metla, hnětací hák. Další příslušenství (mlýnek na maso atp.) lze ke spotřebiči dokoupit.

Uživatelé si pochvalují, že je spotřebič malý a skladný, ale i přesto výkonný. Značku Bosch označují za spolehlivou, nákup je tak sázka na jistotu. Díky nízké hlučnosti vás podle zákazníků nebude rušit.

Bosch MUM S2VM00 Orientační cena: 2 899 Kč Podívat se na web →

5) Silvercrest SKM 600 C2

Kuchyňský robot Silvercrest SKM 600 C2 je velmi levný, za svůj výkon se ale vzhledem ke své ceně stydět určitě nemusí. Příkon spotřebiče je 600 W a nabízí míchání, šlehání a hnětení, veškeré příslušenství lze navíc pohodlně mýt v myčce. Nabízí 8 rychlostních stupňů, které se ovládají jednoduše otočným kolečkem.

Příslušenství: Hnětací hák, metla na šlehání, metla na míchání, mísa na míchání o objemu 5 litrů.

Zákazníci si pochvalují poměr výkon/cena, stylový design, nízkou hmotnost a hlučnost i to, že zvládne zpracovat větší množství těsta. Podle některých uživatelů je škoda, že spotřebič nemá více funkcí.

Silvercrest SKM 600 C2 Orientační cena: 1 499 Kč Podívat se na web →

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!