Publikováno 4. března 2024

Nejlepší kamera do auta 2024: Jak vybrat, test, recenze

Nejlepší kamera do auta 2024: Jak vybrat, test, recenze

Cítíte se na silnicích nejistí a místo pocitu bezpečí se cítíte spíš naopak? Pak je na čase, aby vás začala chránit ta nejlepší kamera do auta, která sbírá důkazy pro případnou nehodu a pečlivě sleduje každý pohyb na cestách. V tomto článku se zaměřím na autokamery, které jsou v 2024 nejoblíbenější.

  • Nejlepší kamera v poměru ceny a kvality na trhu je LAMAX T10. Ta vám za přijatelnou cenu nabídne vše, co potřebujete – sleduje situaci nejen za jízdy, ale i v době, kdy máte auto zaparkované na parkovišti. Navíc si lze za pár stovek dokoupit zadní kameru a mít přehled o dění okolo celého auta.
  • Pokud hledáte levnou, ale stále dobrou kameru do auta, zaměřte se na 70mai Dash Cam 1S, která je malá (lze jednoduše schovat za zpětné zrcátko) a pořádně šikovná.
  • V článku se zaměřím na celkem 5 kamer, které jsou dlouhodobě hodnoceny jako nejlepší na trhu.

Jak vybrat kameru do auta

Lámete si hlavu nad tím, jak vybrat kameru do auta? Nemusíte se bát, není na tom nic těžkého. Měl by vás zajímat zejména typ kamery, která může být klasická (nahrává pouze dění před autem), kamera se zadním záběrem (nahrává i dění za autem), nebo 360° kamera, která nahrává celé dění okolo vašeho auta. Jakmile budete mít vybraný typ kamery, zaměřte se na její rozlišení. Můžete vybrat to nejzákladnější HD (1280×720), pokud jste běžný řidič, pak můžete zvážit Full HD (1920×1080) a pro nejnáročnější řidiče je vhodné rozlišení 4K (3840×2160). Kromě rozlišení je důležitá také snímková frekvence, která ovlivňuje plynulost videa. Vybírat můžete mezi 30 fps (standandní plynulost) nebo 60 fps (lepší plynulost). Jakmile budete mít všechno tohle vybrané, zbývá ještě pozorovací úhel – tedy jak široký záběr z kamery bude. Vybrat můžete 120° (standardní), 140° (širší úhel, který zachytí více dění okolo vozu) nebo 170°, což je velmi široký úhel záběru (pozor, v tomto případě může docházet k deformaci obrazu). Pak už zbývá vybrat některé další funkce, mezi které patří GPS (pro zaznamenání polohy a rychlosti auta), G-senzor (chrání záznamy v případě bourání), noční vidění a parkovací mód (kamera nahrává i v případě, že je auto zaparkované).

Nejlepší kamera do auta 2024

Bezpečí a jistota by měly být v autě na prvním místě, proto je ideálním způsobem, jak si je zajistit, pořízení kamery do auta. Ta bude sledovat dění okolo vozu a v případě nepříjemné nehody všechno zaznamená, abyste měli dostatek důkazů. Některé kamery vás chrání i na parkovišti, což je ideální způsob, jak si posvítit na řidiče, kteří ujíždějí od nehody. Zajistěte si naprostý klid za volantem a pojďte se podívat na nejlepší kamery do auta v roce 2024.

1) LAMAX T10

Už na první pohled velmi kvalitní kamera do auta LAMAX T10 má všechno, co od kamery jakožto běžný řidič potřebujete. Nechybí jí GPS, 4K snímání s 30ti snímky za vteřinu a úhel snímání 170°, v případě potřeby si lze nastavit i FullHD v 60ti snímcích za sekundu. Kromě toho kamera nabízí pravidelně aktualizovanou databázi radarů, takže vám nemusí díky jejím postřehům už nikdy přijít pokuta za rychlost. LAMAX T10 je nejlepší kamera do auta v poměru kvality a ceny. Kamera zvládne natáčet i za šera a díky technologii WDR si poradí i s odlesky a oslněním. Kamera má velký displej, potěší vás i ovládání, které je snadné a kompletně v češtině. V případě potřeby můžete kameru ovládat i z telefonu. Ke kameře si lze dokoupit zadní kameru, abyste měli přehled (a plný arzenál důkazů v případě nehody) i nad tím, co se děje za vámi.

Uživatelé jsou podle dostupných recenzí s kamerou nadmíru spokojeni. Spousta pozitivních ohlasů směřuje ke kvalitě obrazu, bohatému příslušenství a k databázi radarů. Zákazníci si také chválí možnost přepnout si na vyšší rozlišení. Podle mého průzkumu je kamera do auta LAMAX T10 úplně nejlepší možnost – skvěle plní svou funkci a nabízí za přijatelnou cenu to, co nabízí i dražší kamery.

LAMAX T10 Orientační cena: 2 990 Kč Podívat se na web →

2) Eltrinex LS600 GPS

Kamera do auta Eltrinex LS600 GPS je vhodná pro náročné uživatele, kteří potřebují výkonnou kameru do auta s kvalitním nahráváním, jenž si poradí s každou situací. Kamera Eltrinex má mimořádně vysokou kvalitu nahrávání, a to i v případě, kdy například jedete tmavým tunelem. Obsahuje polarizační filtr, je odolná vůči teplotním výkyvům a kvalitně nahrává také zvuk. Výhodou této kamery s GPS je snadná manipulace. Jednoduše ji umístíte do držáku a už s ní nemusíte nijak manipulovat, jelikož se v tomto držáku i pravidelně nabíjí. Kamera do auta Eltrinex má plno užitečných funkcí, které oceníte. Jedná se například o snadnou archivaci záznamů, funkci detekci otřesů či vyhledávání záznamů a ochrana důležitých videí proti přepsání.

Zákazníci, kteří si tuto kameru do auta pořídili uvádí, že ačkoliv je kamera dražší, tak cena zcela odpovídá funkcím a kvalitě. Uživatelé si chválí také kvalitní obraz ve dne i v noci a perfektně čitelné registrační značky vozidel.

Eltrinex LS600 GPS Orientační cena: 4 903 Kč Podívat se na web →

3) 70mai Dash Cam 1S

Jednou z nejlepších autokamer je nepochybně i 70mai Dash Cam 1S, která potěší svou nízkou cenou i funkcemi, které zajistí větší bezpečí při jízdě. V případě nehody kamera ochrání záznam před smazáním (přepsáním), v případě potřeby ji lze během jízdy ovládat hlasem a lze ji spárovat s chytrým telefonem. Kamera má FullHD obraz (30 snímků za sekundu), pozorovací úhel 130° a funkci detekce pohybu (G senzor). Výhodou je také podpora až 64 GB paměťové karty. Kamera je malá a nemá displej, je tedy spíše základní a vhodná pro nenáročné uživatele.

Podle zákazníků je kamera do auta 70mai Dash Cam 1S pro běžné použití naprosto dostačující, plusem je to, že si lze záznamy prohlédnout během chvilky v telefonu. Uživatelé si pochvalují také malou velikost kamery, která lze jednoduše schovat za zpětné zrcátko.

70mai Dash Cam 1S Orientační cena: 1 076 Kč Podívat se na web →

4) LAMAX C9 GPS

Kamera do auta LAMAX C9 GPS nahraje obraz ve 2K kvalitě (30 FPS), s pozorovacím úhlem 150° budete mít perfektní přehled o tom, co se děje ve vašem i protijedoucím pruhu a uvidíte i na chodník. Samozřejmostí je i automatické zapnutí při detekci pohybu třeba na parkovišti. Díky GPS a široké databázi radarů budete vždy vědět, kolik máte jet. A to nejen v Česku, ale celkem v 37 zemích Evropy. LAMAX C9 je nejen šikovná, ale i kvalitně zpracovaná kamera, která se ovládá jednoduše a na jedno cvaknutí ji dáte do držáku během chviličky, navíc se nemusíte bát, že by vám někdy došla paměť – záběry se samy třídí a tak je stále dostatek místa na nové. Nemusíte se ale bát, důležité záběry si můžete jednoduše uložit a ochránit je před smazáním. Pokud často cestujete, kamera vám dá vědět, kdy byste si měli odpočinout a dokáže vám pohlídat i to, abyste zůstali v pruhu. Zkrátka ideální pomocník na cesty.

Uživatelé kameru LAMAX C9 i její funkce hodnotí velmi pozitivně, velká část s ní nemá vůbec žádné potíže. Někteří zákazníci uvádí, že se kamera občas restartuje i za jízdy. V takovém případě doporučuje výrobce pravidelně formátovat paměťovou kartu.

LAMAX C9 GPS Orientační cena: 2 389 Kč Podívat se na web →

5) TrueCam H7 GPS 2.5K

Malá kamera TrueCam H7 je snadno přehlédnutelná, ona sama ale jen tak něco nepřehlédne. Nemá displej a ovládá se v aplikaci, odkud si můžete vzniklé záběry jednoduše přetáhnout do telefonu. Hlasem (v češtině) vás bude upozorňovat na radary, což vám ušetří výdaje za případné pokuty. Místo klasické baterie obsahuje kondenzátor, díky čemuž se zvyšuje životnost i odolnost kamery. Pro pocit maximálního bezpečí si lze dokoupit zadní kameru.

Uživatelům se líbí nenápadnost kamery, která je stále připravena k akci. Je neustále připojena, takže nehrozí její vybití. Časté pozitivní ohlasy směřovaly také ke kvalitě nočního nahrávání, napájení kondenzátorem a možnost rozšíření o zadní kameru, která stojí pár stovek.

TrueCam H7 GPS 2.5K Orientační cena: 2 490 Kč Podívat se na web →
5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!