Publikováno 28. února 2024

TOP 5: Nejlepší elektrický zubní kartáček 2024

TOP 5: Nejlepší elektrický zubní kartáček 2024

Zajímá vás, jaký je nejlepší elektrický zubní kartáček v roce 2024? Zaměřila jsem se na ty nejprodávanější a podle zákazníků nejoblíbenější, a posvítila jsem si na ně v tomto článku. Které vyšly v testu nejlépe?

  • Jako úplně nejlepší elektrický zubní kartáček v testu dopadl Philips Sonicare ProtectiveClean, jenž nabízí v poměru ceny a kvality nejlepší funkce.
  • Nejprodávanější levný elektrický zubní kartáček je ten od značky Nevadent. Pořídíte jej za 600 korun a potěší vás přítomnost téměř všech funkcí, které mají i dražší kartáčky.
  • Elektrický kartáček TrueLife SonicBrush UV zase potěší svou přijatelnou cenou, za kterou nabízí také UV sterilizátor, díky kterému budou hlavice vašeho kartáčku zcela bez bakterií.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Vybrat ten nejlepší elektrický zubní kartáček se může zdát jako velmi náročné, a to zejména v případě, kdy si vybíráte svůj úplně první elektrický kartáček. Poradím vám, jak jej vybrat a uvidíte, že na tom není nic složitého. Čím začít? Nejdříve byste si měli určit, jakou chcete hlavici kartáčku – vybrat můžete rotační, sonický nebo ultrazvukový elektrický kartáček. Já osobně doporučuji sonický kartáček, protože je jemný, vhodný pro citlivé zuby a není možné se s ním poranit nebo čistit zuby vyloženě špatně (třeba jako v případě rotačního kartáčku, který zubaři v Česku příliš nedoporučují). Pokud si nevíte rady, požádejte o doporučení svého zubního lékaře.

Jakmile si vyberete hlavici kartáčku, zaměřte se na jeho funkce. Elektrický zubní kartáček by měl mít několik čisticích programů (nejčastěji nějaký základní (běžný), sensitive (pro citlivé zuby), intense (intenzivní čištění) a třeba režim na bělení. Záleží na vás, které budete chtít využívat. Důležité je také to, kolik má elektrický kartáček otáček za minutu. Nejčastěji je to kolem 30 000 otáček/min, pro citlivé zuby lze i méně. Čím více otáček kartáček má, tím efektivnější čištění bude. Kartáček by měl mít i další funkce, mezi které patří tlakový senzor (upozorní vás, když bude na kartáček příliš tlačit), typ hlavice (čím je hlavice menší, tím lepší bude čištění – dostane se do hůř dostupných míst) a výdrž baterie. Nakonec už zbývá jen cena – stanovte si svůj rozpočet a podle toho vybírejte kartáčky a jeho funkce.

TOP 5: Nejlepší elektrický zubní kartáček 2024

Elektrický zubní kartáček má oproti tomu manuálnímu plno výhod. Tak například jejich schopnost čištění se nedá vůbec porovnávat, protože elektrický kartáček zvládne i desítky tisíc kmitů za minutu, což s manuálním kartáčkem pochopitelně není možné. Elektrický kartáček je vhodný úplně pro každého – i v případě, že máte citlivé zuby, nosíte rovnátka a nebo máte zubní náhradu. Stačí se zaměřit na jeho režimy a vybrat si ty nejvhodnější pro vás. Pojďte se podívat na nejlepší elektrické zubní kartáčky, které si lze v roce 2024 pořídit.

1) Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

Elektrický kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean je považován za nejlepší sonický kartáček, jenž s oblibou doporučují i zubní lékaři. Je jemný a tím pádem velmi šetrný k dásním, takže je vhodný i pro citlivé zuby. Nabízí tři režimy – každodenní režim, bílé zuby a péče o dásně. Je vybaven několika chytrými funkcemi, a to například tlakovým senzorem, který vás upozorní, když budete na kartáček příliš tlačit, dá vám vědět, když bude potřeba vyměnit hlavici a také obsahuje časovač, který motivuje k čištění po dobu 2 minut, které jsou potřebné pro dosažení perfektně čistých zubů. Kartáček se po 2 minutách automaticky vypne.

Uživatelé si chválí schopnost kartáčku perfektně čistit zuby (velmi brzy se dostaví první výsledky), inteligentní funkce a snadné nabíjení. V balení jsou obsaženy dvě hlavice navíc, ke kartáčku náleží také praktické cestovní pouzdro.

Philips Sonicare ProtectiveClean Orientační cena: 2 405 Kč Podívat se na kartáček →

2) Nevadent NSZB3.7C4

Kvalitní elektrický kartáček za skvělou cenu je Nevadent NSZB3.7C4, který patří mezi ty nejoblíbenější v nižší cenové kategorii. Tento kartáček vám pomůže během 2 minut rovnoměrně vyčistit zuby díky režimům Normal, Sensitiv, White a Hluboké čištění. Počet otáček za minutu dosahuje až 40 000, což je velmi dobrý výkon. Kartáček obsahuje i 4 náhradní hlavice, a to včetně mezizubního kartáčku a mezizubní nitě v nástavci, díky čemuž budete mít zuby vždy naprosto čisté, bez nutnosti pořizovat si další kartáčky zvlášť. Pokud s elektrickým kartáčkem budete teprve začínat, oceníte funkci Clever-Start pro pomalé zvykání si na tento způsob čištění.

Elektrický kartáček Nevadent je u uživatelů velmi oblíbený pro svou nízkou cenu, která je vzhledem ke kvalitě naprosto skvělá. Kartáček je totiž kvalitní a dosahuje podobného výkonu jako několikanásobně dražší kartáčky.

Nevadent NSZB3.7C4 Orientační cena: 600 Kč Podívat se na kartáček →

3) Magnitudal Quake

Velmi častou volbou u zákazníků je elektrický kartáček Magnitudal Quake, který se chlubí pěti režimy čištění (Basic, Whiten, Intense, Pulse, Sensitive) a dlouhou výdrží baterie, která zvládne fungovat až měsíc na jedno nabití. Tento sonický kartáček nabízí až 48 000 vibrací za minutu v režimu Intense a je voděodolný, takže se nemusíte bát, že by se zničil. Kartáček Magnitudal Quake se nabíjí velmi jednoduše v malé nabíjecí stanici a díky cestovnímu obalu si jej můžete brát klidně i na cesty.

Elektrický zubní kartáček Magnitudal Quake má stovky pozitivních recenzí a zákazníci své zkušenosti popisují velmi pozitivně. Pochvalují si jednoduché ovládání a design, jemné štětinky vhodné pro citlivé zuby a také velmi dobré držení v ruce.

Magnitudal Quake Orientační cena: 3 965 Kč Podívat se na kartáček →

4) Sencor SOC 4211GD

Sonický elektrický kartáček Sencor SOC 4211GD má zajímavý design, který pořídíte buď ve zlaté, nebo i v tmavě modré barvě. Kartáček zvládne až ohromných 80 000 otáček za minutu, díky čemuž mu neunikne žádný plak či zbytek jídla na zubech. Nabízí také 4 čisticí programy. Kartáček obsahuje pěknou skleničku na odkládání kartáčku, která funguje zároveň jako nabíjecí stanice, cestovní balení a náhradní hlavice (základní hlavice a hlavice na bělení zubů).

Uživatelé kartáček označují za výborný a uvádí, že je rozdíl oproti manuálnímu kartáčku velice znát. Chválí si také funkci bělení, cestovní pouzdro s UV sterilizátorem a také jeho kvalitní zpracování.

Sencor SOC 4211GD Orientační cena: 2 999 Kč Podívat se na kartáček →

5) TrueLife SonicBrush UV

TrueLife SonicBrush UV je sonický elektrický kartáček s UV sterilizátorem, který hlavici kartáčku spolehlivě zbaví všech bakterií. Pro čištění nabízí 4 programy a 40 000 otáček za minutu. Nechybí mu program na bělení zubů ani masáž dásní. Kromě základny s UV sterilizátorem se ke kartáčku dodává i cestovní pouzdro, díky kterému si nemusíte brát celou základnu s sebou. Kartáček TrueLife si zapamatuje vaše poslední nastavení a příště se automaticky zapne ve stejném režimu.

Uživatelé si tento elektrický zubní kartáček velmi chválí, zejména jeho schopnost perfektně čistit díky sonické technologii. Plusem je také nízká cena a UV sterilizátor, díky kterému se nemnoží bakterie v hlavici. Výdrž baterie na jedno nabití je přibližně 19 dní, což je podle zákazníků dostačující. Menší nevýhodou je doba potřebná na plné nabití, která dosahuje 24 hodin.

TrueLife SonicBrush UV Orientační cena: 1 299 Kč Podívat se na kartáček →
5/5 - (4 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!