Publikováno 3. května 2024

Driveto recenze a zkušenosti 2024 – operativní leasing

Driveto recenze a zkušenosti 2024 – operativní leasing

Chtěli byste auto, ale děsí vás všechny ty starosti s ním spojené? Pak by se vám mohl líbit flexibilní operativní leasing od Driveto. Jenže je tato firma spolehlivá a prověřená? To si povíme v článku, kde se zaměřím i na recenze a zkušenosti zákazníků s touto společností.

  • Výhoda operativního leasingu od Driveto spočívá v tom, že se o auto nemusíte téměč vůbec starat. V případě nehody nebo potíží kontaktujete Driveto, odvezete auto do servisu a dál už se nestaráte.
  • Driveto nabízí flexibilní operativní leasing, díky kterému můžete auto vrátit nebo vyměnit klidně i po 3 měsících, lze si zvolit také krátkodobý pronájem do 3 měsíců.
  • Můžete si vybírat z bohaté nabídky vozů, ve kterých najdete malá auta, ale i rodinná, luxusní či SUV. Z nabídky si nejspíš vybere úplně každý.

Driveto recenze a zkušenosti 2024 – operativní leasing

Driveto je na trhu od roku 2017 a ačkoliv byl původně jejich záměr vozy prodávat, nakonec se v roce 2018 rozhodli nabízet leasingové služby. Jelikož si společnost vždy zakládala na spokojenosti svých zákazníků, už v roce 2020 zaznamenala výrazný růst, který nezastavila ani covidová pandemie.

Operativní leasing od Driveto je dnes skvělou možností, jak si pořídit auto bez starostí, které jsou s ním jinak neodmyslitelně spojené. Jak je to možné? Driveto totiž všechno jednoduše vyřeší za vás — a to jak případné nehody, u některých vozů i přezutí a uskladnění pneumatik. Pravděpodobně největší předností Driveto je jejich flexibilita. Auto můžete mít v pronájmu třeba jen 3 měsíce a můžete jej kdykoliv vrátit nebo vyměnit za jiné. V nabídce jsou i vozy určené pro krátkodobý pronájem, tedy do 3 měsíců. S autem můžete jezdit dlouho jak chcete, nejdéle však do datumu, které budete mít uvedené ve smlouvě. Pak si můžete u Driveto klidně vybrat jiné auto.

Co je operativní leasing

Operativní leasing je ve zkratce dlouhodobý pronájem vozidla, které nevlastníte, ale můžete jej užívat za předem určenou částku na dobu určitou. Doba pronájmu u ‚operáku‘ činí nejčastěji 2-5 let. Obrovská výhoda spočívá v tom, že se díky operativnímu leasingu vyhnete nepříjemným starostem spojeným s vlastnictvím auta a oceníte také transparentnost — měsíčně platíte pouze jednu částku, kdežto pokud byste automobil vlastnili, platili byste více společnostem zvlášť, což může být mnohdy chaotické a vést k zapomínání včasného placení faktur.

Jak to celé funguje

Pokud se rozhodnete, že si chcete pořídit auto na leasing od Driveto, čeká vás nejdříve ta nejzábavnější část — výběr auta! To si vyberete pohodlně třeba z gauče na webu, kde se nachází kompletní nabídka dostupných vozů. Ty si můžete různě filtrovat podle toho, co vám nejvíc vyhovuje. Třeba automatická převodovka nebo minimální roční nájezd.

Jakmile si vyberete své vysněné auto, kliknutím na „Nezávazně poptat“ vyplníte formulář, kde uvedete své kontaktní údaje, a jeden ze zaměstnanců Driveto se vám co nevidět telefonicky ozve. Všechno se řeší jednoduše online, a to včetně podpisu smlouvy. Jakmile vám bude potvrzen datum předání, zaplatíte u flexibilního operativního leasingu startovací poplatek a v den vyzvednutí se vydáte do pražské pobočky v OC Butovice, kde si své auto převezmete.

Co si zákazník musí hradit sám a co naopak řešit nemusí?

V ceně měsíčního pronájmu je povinné ručení, havarijní pojištění s 5% spoluúčastí, dálniční známka a také garanční servisní prohlídka. U některých aut je součástí částky i druhá sada pneumatik včetně jejich přezutí i uskladnění.

Některé věci si ale přece jen budete muset platit sami (pokud by to byla potřeba). Jedná se o gumičky do stěračů, provozní kapaliny, brzy a defekty. Zjednodušeně řečeno byste platili zejména maličkosti, které se obvykle pohybují v řádu stokorun.

Recenze, diskuze a zkušenosti zákazníků s Driveto

Driveto si za dobu jeho existence vyzkoušelo už přes 3000 zákazníků, kteří mají velmi pozitivní zkušenosti. Líbí se jim, že se jedná o flexibilní operativní leasing a závazky jsou minimální, tudíž si lze auto vyměnit nebo vrátit i po několika měsících. Lidé jsou spokojeni také s jednoduchým procesem uzavření smlouvy a s komunikací s firmou. Pochopitelně se našly i negativní recenze, nejčastěji se však jednalo o zákazníky, kteří si předem nedostatečně prozkoumali smlouvu.

Výhody

Nevýhody

Přehledný web s velkou nabídkou různých vozů

Zákazník má předem jasno v tom, kolik bude platit

Vše se řeší online, včetně podpisu smlouvy

Auto budete mít k dispozici do tří týdnů

Na webu chybí online chat

Nejlevnější vůz vyjde na 10 tisíc korun

Driveto nemá mobilní aplikaci

Nejčastější otázky

❓Kdo může autem od Driveto jezdit?

Driveto poskytuje operativní leasing soukromým osobám, firmám i OSVČ. Autem mohou jezdit ti lidé, kterým to nájemce auta umožní. V případě firem jsou to pak lidé uvedení ve smlouvě.

❓Může si pronajmout auto u Driveto každý?

Driveto umožňuje využít operativní leasing osobám nad 25 let i cizincům, kteří mají přechodné nebo trvalé bydliště v ČR. Pronájem Driveto neumožňuje lidem, kteří jsou v exekuci či insolvenci.

5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.