Publikováno 4. ledna 2024

Kam na dovolenou k moři v lednu: 6 tipů na nejlevnější destinace

Kam na dovolenou k moři v lednu: 6 tipů na nejlevnější destinace

Přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou k moři v lednu? Nejlepší a nejlevnější možností je Egypt, který vám můžu rozhodně doporučit. Připravila jsem 6 tipů na nejlepší tipy na exotickou dovolenou, a to od nejlevnějších destinací až po ty dražší.

Kam na exotickou dovolenou v lednu: 6 tipů na nejlevnější destinace

Leden je dlouhý měsíc, kdy se toho moc neděje, venku často mrzne či prší a nejlepší možností je jednoduše odjet za teplem a čekání na jaro si tak trochu zkrátit. Levné zájezdy pořídíte u cestovních kanceláří Blue Style, Exim Tours, Fischer nebo Čedok.

1) Egypt

Nejlepší a nejlevnější možností, kam letět v lednu za teplem je rozhodně Egypt. Teplo je zde prakticky celoročně a dovolenou můžete sehnat (formou last minute) i za méně než 10 tisíc korun za osobu. Navíc můžete letět i s dítětem. V lednu se teploty pohybují okolo 23-26 °C. Doporučuji vyrazit na jih (Marsa Alam), kde jsou teploty o něco příjemnější.

2) Kapverdské ostrovy

Kapverdy jsou vhodná destinace v případě, kdy se chcete trochu více rozmazlovat. Na Kapverdách jsou nádherné pláže i příroda a jedná se o ideální místo pro odpočinek. Teploty se pohybují od 26 do 30 °C a nemusíte se bát, že by vás zastihly deště. Občas se vyskytnou lehké mraky a vítr, to je ale vzhledem ke zdejšímu počasí spíše vítané. Tato dovolená už je ale dražší, za osobu zaplatíte přibližně 20 tisíc korun.

3) Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete prozkoumávat zajímavá místa, kterých je zde hned několik. Vyrazit můžete na Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria, La Palma a další. Teplota se zde v lednu pohybuje okolo 20 °C, což je ideální třeba pro turistiku a další výlety. Dovolenou na Kanárské ostrovy koupíte přibližně od 15 tisíc korun na osobu.

4) Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou celoročně velmi oblíbenou destinací. Lidé nejčastěji zavítají do Dubaje nebo Abú Dhabí, kde si užijete jak odpočinkovou dovolenou v krásných hotelech, tak i aktivní dovolenou, kdy můžete podnikat výlety a v Dubaji se mrknout třeba na vrchol mrakodrapu Burj Khalifa. Teploty se v lednu pohybují okolo 25 °C, zima vám tedy určitě nebude. A pokud se ptáte na cenu, tak jednu osobu vyjde dovolená ve Spojených arabských emirátech (v programu All inclusive) na přibližně 25 tisíc korun. Zájezdy, kde je v ceně například pouze snídaně, pořídíte i už od 17 tisíc korun.

5) Thajsko

V lednu je v Thajsku klidně i přes 30 °C, je to nádherná exotická dovolená, za kterou si však připlatíte. Dovolená vás vyjde na minimálně 25 tisíc, vyšplhat se může klidně i na 40 a více tisíc korun za osobu. Cena však odpovídá kvalitě – užijete si pobyt v krásných resortech a za zmínku stojí i dechberoucí příroda připomínající džungli. Pokud vás láká exotická dovolená v lednu, zvažte Thajsko.

6) Dominikánská republika

Dovolená v Dominikánské republice je jedna z dražších variant, která vám ale dá všechno, co potřebujete k perfektnímu odpočinku. Vyrazit sem v lednu je ideální, protože je zde hlavní sezona. V tuto dobu je v Dominikánské republice přes 30 °C a je tak ideální, pokud se chcete pořádně prohřát. Cena dovolené se liší v závislosti na hotelu a programu, počítejte však s rozpočtem alespoň 35 tisíc korun na osobu.

Existuje spousta dalších míst, kam můžete v lednu vyrazit na exotickou dovolenou k moři, u těch však mohou být ceny vysoké. Pokud ale vychytáte například last minute zájezd, můžete ušetřit dost peněz. Z dalších takových destinací stojí za zmínku Bali, Zanzibar, Kuba, Mexiko, Maledivy či Mauricius.

Pokud se vám nechce jezdit s cestovní kanceláří a raději byste se na dovolenou k moři v lednu vydali na vlastní pěst, stačí prozkoumat letenky třeba na portálu Pelikán a zarezervovat ubytování na Booking, popř. vyřešit vše na portálu Invia. Pak už nezbývá nic jiného než se těšit na svou vysněnou dovolenou.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!