Publikováno 15. září 2023

9 tipů, co vidět v Berlíně: Památky, zábava a dobré jídlo

9 tipů, co vidět v Berlíně: Památky, zábava a dobré jídlo

Berlín je fascinující město plné historie, kultury a zajímavých míst. Chystáte se do Berlína a zajímá vás, co byste v tomto městě měli vidět a dělat? Pak si pojďte přečíst, která místa byste rozhodně neměli vynechat.

  • Berlín přímo vybízí k procházkám, během kterých narazíte na ty nejdůležitější památky, parky a další místa, které by měl každý návštěvník vidět na vlastní oči. Pokud toho tedy chcete v Berlíně vidět co nejvíce, choďte pěšky.
  • Mezi nejoblíbenější berlínská místa patří park Tiergarten, berlínská zeď nebo Braniborská jezera.
  • Pro prozkoumání Berlína vám budou stačit zhruba 2-3 dny, můžete si tedy naplánovat cestu třeba na víkend.

Co vidět v Berlíně: Památky, zábava i dobré jídlo

Hlavní město Německa je ideální místo na výlet v kterémkoliv ročním období. Pokud se do Berlína chystáte a stále si nejste jisti, která místa byste neměli minout, pak se zaměřte na následujících 9 tipů, co vidět v Berlíně.

1) Jen tak se projděte po centru Berlína

Nejlepší způsob, jak do detailu poznat jakékoliv město, ve kterém se nacházíte, je si jednoduše projít město pěšky, dívat se na památky a nasávat atmosféru cizího města. V Berlíně si můžete také zaplatit turistickou prohlídku města s průvodcem.

2) Park Tiergarten

Buďte jako Berlíňané a protáhněte si nohy při procházce, běhu nebo projížďce na kole nejznámějším městským parkem, který je na jaře a v létě nesmírně oblíbený. Ať už vyhledáváte zajímavé památky, pivo a klobásu, nebo místo, kde se můžete opalovat, je to pro vás to správné místo. Tento pětikilometrový okruh vás zhruba do hodiny vrátí do výchozího bodu pro další dobrodružství. Pokud zabloudíte – park je plný map.

3) Braniborská jezera

Braniborsko, severovýchodní spolková země v okolí Berlína, je známé jako země 3 000 jezer. Některá jsou vhodnější ke koupání a jiná k opalování, ale pokud sem vyrazíte, určitě si najdete to pravé pro sebe. Takové idylické scenérie jsou dokonalým protipólem po nočních večírcích nebo náročném celodenním běhání po památkách v centru.

4) Berlínská zeď

Berlínská zeď byla dlouho symbolickým dělením města během studené války. Dnes z ní zůstaly jen úlomky, ale stále je možné vidět některé části zachovalého zdi, zejména East Side Gallery, kde umělci vytvořili nádherné graffiti a umělecká díla.

5) Ostrov muzeí

Ostrov muzeí (Museumsinsel) se nachází na Museuminsel (Muzejním ostrově) na řece Sprévě a je domovem několika vynikajících muzeí, včetně Pergamonovského muzea, které uchovává úžasné starověké artefakty, včetně slavné brány z Babylonu. Řekla bych, že pro milovníky umění a historie je to rozhodně místo, které stojí za návštěvu.

6) Restaurace House of Small Wonder v Mitte

V posledních letech se mnoho Berlíňanů rozloučilo s tradiční německou snídaní v podobě uzenin a housek a přivítalo zástup špičkových restaurací se zajímavými kulinářskými specialitami. I když se v Berlíně rozmohly brunche (snídaně spojená s obědem), které umožnily vyléčit kocovinu, neznamená to, že každá kavárna, kde se podává avokádový toast, stojí za to. Vyzkoušejte restauraci House of Small Wonder v Mitte, kde si dáte nádhernou snídani s japonským nádechem, nebo se zastavte v některé ze šesti provozoven Brammibal’s Vegan Donuts ve městě a zjistěte, o čem je tolik povyku. Mezi další oblíbené restaurace patří Isla, Sorrel a Sfera.

7) Muzeum židovské historie

Muzeum židovské historie (Jüdisches Museum) je významným muzeem věnovaným židovskému dědictví v Německu. Expozice vám přiblíží historii německých Židů, včetně jejich tragického osudu během holocaustu. Muzeum nabízí také mnoho interaktivních prvků a uměleckých děl.

8) Trh v Hackescher Markt

Trh v Hackescher Markt je skvělým místem pro nákupy, objevování místní kultury a ochutnávání tradiční německé kuchyně. Tento živý trh je obklopen kavárnami, restauracemi a butiky a je ideálním místem pro procházku a nakupování suvenýrů. Máte rádi objevování jídla z různých zemí? Pak toto místo rozhodně nevynechejte.

9) Budova Říšského sněmu v Berlíně

Tato novobarokní budova, v níž sídlí německý Spolkový sněm, přežila války, nacisty, požáry, bombardování i rozdělení země, aby se vrátila jako symbol nové éry německé politiky. Výlet do horní části tohoto otevřeného, hravého a vyzývavě demokratického prostoru, který navrhl Sir Norman Foster, je nutností, ale upozorňuji, že už tam nemůžete jen tak přijít: nyní je nutné se předem objednat vyplněním online formuláře na visite.bundestag.de, a to nejméně tři pracovní dny předem.

Často kladené dotazy

❓Jak se dostat k Berlínskému dómu?

Berlínský dóm se nachází na náměstí Lustgarten v centru města. Můžete se tam dostat metrem, tramvají nebo pěšky z blízkých částí města.

❓Kolik dnů stačí na návštěvu Berlína?

Ideálně byste měli strávit alespoň 2-3 dny, abyste mohli vidět hlavní atrakce a prozkoumat město.

❓Jak se dostat z letiště do centra Berlína?

Z letiště Tegel můžete použít autobus, taxi nebo Airport Express, který vás dovede přímo do centra města. Z letiště Schönefeld se dostanete metrem (S-Bahn) nebo regionálními vlaky S9 a S45.

Užitečné odkazy:

Co vidět a navštívit v Berlíně – cestujlevne.com

Nejzajímavější místa v Berlíně – westwing.cz

Populární místa v Berlíně [EN] – tripadvisor.com

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!