Publikováno 21. února 2024

Atlas VPN recenze 2024: Jedná se o bezpečnou privátní síť?

Atlas VPN recenze 2024: Jedná se o bezpečnou privátní síť?

Atlas VPN je virtuální privátní síť, která vás ochrání tehdy, když surfujete po internetu. Jaké má Atlas VPN recenze, jedná se o bezpečnou síť a lze ji využívat i zdarma? Na to si posvítím v tomto článku.

 • Atlas VPN patří mezi freemium software, takže jej můžete využívat i zdarma. Funkce v bezplatné verzi jsou výrazně omezené, i tak se ale jedná o nejlepší VPN zdarma, které můžete s klidem používat.
 • Instalace Atlas VPN je velmi snadná, v aplikaci si vše potřebné nastavíte jen na pár kliků, bez nutnosti něco složitě hledat a instalovat.
 • V bezplatné verzi Atlas VPN jsou k dispozici pouze 3 lokality, v placené verzi je jich 45.

Co je VPN?

VPN (Virtual Private Network) je technologie, která zajišťuje vaši bezpečnost na internetu tím, že vytváří zabezpečené a šifrované spojení mezi zařízením (telefon, počítač, tablet) a internetem. Díky tomu se vaše aktivita na internetu stane neviditelnou. VPN skryje vaši IP adresu a také šifruje veškerá data, která přijímáte a odesíláte (zprávy, internetové bankovnictví, hesla atd.). VPN můžete využívat například i na streamovacích platformách, kde se vám díky vybraným lokalitám naskytne možnost sledovat více filmů (například na Netflixu, HBO Max atd.), které u nás nejsou dostupné.

Atlas VPN recenze 2024: Jedná se o bezpečnou privátní síť?

Atlas VPN je poměrně nová VPN služba, která byla spuštěna v roce 2019. Od té doby stihla oslovit několik milionů uživatelů, kteří ji aktivně používají. Co to vlastně Atlas VPN je, co umí, kde sídlí a za jakých podmínek je tato VPN zdarma?

Atlas VPN lze používat v bezplatné i placené verzi, ta placená má pochopitelně větší výhody. Bezplatná verze nabízí pouze tři lokality, placená verze 45 lokalit. Ačkoliv je Atlas VPN ve verzi zdarma značně omezená, stále nabízí možnost surfovat po internetu bezpečně, a máte možnost si službu dostatečně otestovat před zakoupením plné verze. Ta nabízí zejména vyšší bezpečnost, již zmíněný široký výběr lokalit a blokace reklam. Menší nevýhodou je to, že má Atlas VPN sídlo v USA, což může samo o sobě znamenat menší soukromí – Spojené státy mohou sdílet data o svých uživatelích s dalšími vládami, americká vláda má také pravomoc sledovat online aktivity uživatelů VPN. Pokud vám tedy toto dělá problém, bude pro vás vhodnější se poohlédnout po jiné VPN.

Pokud si službu Atlas VPN předplatíte na delší dobu, budete mít výraznou slevu. Například měsíční platba je 11,99 dolarů, což není vůbec málo, ale při platbě na 2 roky dostanete 6 měsíců zdarma a zaplatíte pouze 1,64 dolaru měsíčně, což už se vyplatí mnohem víc. Pokud tedy hledáte placenou verzi, předplaťte si ideálně alespoň dva roky. Atlas VPN rozhodně patří mezi nejlepší placené VPN, takže se nemusíte dlouze rozmýšlet.

Za sebe můžu doporučit jak verzi zdarma, tak i tu placenou. Atlas VPN patří pod společnost Nord Security, která je známá jako virtuální síť NordVPN. Společně patří mezi nejlepší VPN. O bezpečnosti této VPN tedy nemusíte pochybovat.

Aplikace Atlas VPN

Mobilní aplikace Atlas VPN je vytvořená velmi dobře, díky čemuž se snadno používá. Na hlavní stránce najdete mapu světa s vyznačenými servery, které si můžete vybrat podle funkce, země či města. V aplikaci téměř vše nastavíte jen na pár kliků. K VPN serveru se připojíte pouhým jedním kliknutím, lze také rychle přepínat servery v různých zemích a je možné si nastavit automatické připojení VPN ve chvíli, kdy se připojíte k nezabezpečené Wi-Fi. Mezi další užitečné funkce zde patří Kill Switch, tedy vypnutí internetového připojení v případě, kdy by se VPN odpojila, blokování reklam a trackerů a tzv. Split tunelling, tedy že si můžete vybrat, které aplikace budou procházet VPN a které ne.

Výhody a nevýhody Atlas VPN

Výhody:

 • Nízká cena
 • Bezplatná verze
 • Neomezený počet zařízení
 • Vynikající šifrování
 • Servery pro 4K streamování
 • Snadná instalace

Nevýhody:

 • Sídlo v USA
 • U bezplatného tarifu jsou pouze 3 serverové lokality
5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.