Publikováno 8. prosince 2023

20 tipů, co vidět v New Yorku: Nejlepší památky i zábava

20 tipů, co vidět v New Yorku: Nejlepší památky i zábava

Nevíte, co vidět a dělat v New Yorku? V tomto článku vám poradím ty nejlepší místa, které byste měli v tomto kouzelném městě navštívit.

20 tipů, co vidět v New Yorku: Nejlepší památky i zábava

Pokud se plánujete vydat do New Yorku a už si pomalu zapisujete, co v tomto městě vidět, pak si pojďte přečíst tento článek. Ať už vás zajímá, co vidět v New Yorku za 3 dny nebo za 5 dnů, v tomto seznamu jsem připravila jedny z nejzajímavějších míst.

1) Socha svobody

Pokud jste v New Yorku poprvé, pak zkrátka musíte vidět Sochu svobody. Tato měděná socha, která byla darem Francie Spojeným státům v roce 1886, vítala na konci 19. století a na začátku 20. století miliony přistěhovalců.

Tuto sochu navrhl Frédéric Auguste Bartholdi a zajímavostí je, že kovovou konstrukci postavil Gustave Eiffel. Socha znázorňuje Libertas, římskou bohyni svobody.

2) Central Park

Procházka ikonickým Central Parkem je jednou z nejlepších věcí v New Yorku, které byste měli podniknout. Po procházce v rušných ulicích si v parku užijete trochu klidu a odpočinku. Central Park je jednou z nejnavštěvovanějších turistických akcí v New Yorku.

3) Empire State Building

Do roku 1970 byl Empire State Building nejvyšší budovou světa. Byl postaven v roce 1931 a je uveden jako jeden ze sedmi divů moderního světa. Tuto budovu nepochybně znáte z mnoha filmů, kde se často objevuje.

Návštěva této 102patrové budovy však skrývá víc než jen nádherný pohled na město. Navštívíte také historickou památku a jednu z nejznámějších budov na světě.

4) 5th Avenue

Fifth Avenue je jednou z nejdražších nákupních ulic na světě. Neříkám, že si zde nutně musíte něco koupit, její návštěvu ale určitě zvažte. Vede z Washington Square Park v Greenwich Village do Harlemu.

5) Katedrála svatého Patrika

Katedrála svatého Patrika je katolická katedrála, která se nachází na Fifth Avenue v centru Manhattanu naproti Rockefellerovu centru. Její stavba začala v roce 1858 a byla dokončena v roce 1878 (za občanské války byla ve výstavbě pauza). Nyní je uveden v Národním registru historických míst.

6) Metropolitní muzeum umění

Pro milovníky umění (a nejen pro ně) může být návštěva Metropolitního muzea umění na prvním místě seznamu nejzajímavějších aktivit v New Yorku. Jedná se o největší muzeum ve Spojených státech a obsahuje více než dva miliony stálých sbírek. Najdete zde umění ze starověkého Egypta, Evropy, Afriky, Středního východu a Oceánie. Dospělý za vstup zaplatí přibližně 30 $, děti do 12 let mají vstup zdarma.

7) Times Square

Times Square je jednou z nejznámějších křižovatek na světě. To, že se jedná o naprosto povinnou zastávku v New Yorku, vám nejspíš ani nemusím připomínat. Tato křižovatka, kde se Broadway setkává se Sedmou Avenue, přitahuje ročně 50 milionů lidí, což z ní dělá jednu z nejoblíbenějších světových turistických atrakcí.

8) Greenwich Village

Greenwich Village je skvělé místo zejména pro návštěvu fanoušků seriálů Přátelé a Sex ve městě. Najdete zde totiž byt Přátel, i Carrie Bradshaw.

Mezi věci, které můžete v Greenwich Village dělat, patří návštěva Washington Square Parku, procházka po Bleeker Street, nakupování vintage oblečení a ochutnávka pizzy v podniku Bleeker Street Pizza.

9) Brooklynský most

Nezapomeňte se projít po brooklynském mostě, který patří mezi nejlepší věci, které můžete v New Yorku vidět. Ve své době, když byl postaven (1883), byl nejdelším visutým mostem na světě. Brooklynský most se klene nad East River a spojuje Brooklyn s Dolním Manhattanem a je z něj krásný výhled na panorama Manhattanu.

10) Čtvrť Williamsburg, Brooklyn

Williamsburg je čtvrť v Brooklynu, která patří mezi ty zajímavější. Na konci 90. let prošel Williamsburg velkým množstvím renovací. Budovy byly obnoveny a podél řeky East River byly postaveny zcela nové stylové výškové budovy. Spolu s těmito změnami přišel příliv umělců, hudebníků a pulzující noční život.

11) Zoo Bronx

Zoologická zahrada Bronx byla otevřena v roce 1899 a je jednou z největších zoologických zahrad ve Spojených státech. Od svého otevření hraje důležitou roli v ochraně zvířat, chovu bizonů a nosorožců sumaterských za účelem zvýšení jejich populace a ochrany dalších zvířat na pokraji vyhynutí. Pokud máte rádi zvířata (a zoologické zahrady obecně), určitě si sem naplánujte výlet. Nachází se zde více než 8000 zvířat. Ať už půjdete s dětmi nebo bez nich, zábavy si užijete kopec!

12) Národní památník a muzeum 11. září

Národní památník 11. září je místo, kde kdysi stály mrakodrapy Světového obchodního centra. Základy dvojčat byly přeměněny na zrcadlící bazény se jmény lidí, kteří kvůli nechutnému teroristickému útoku zemřelo. Okolí je nyní hájem stromů. Návštěva památníků i muzea určitě doporučuji navštívit, počítejte však s tím, že je to emočně velmi silná záležitost.

13) Veřejná knihovna

Newyorská veřejná knihovna se nachází na východní straně Bryant Parku. Je to krásná budova, která se objevila v mnoha filmech či seriálech.

14) Little Italy

Little Italy je čtvrť obývaná skutečně především Italy. Během let ji však mnoho z nich opustilo a dnes se jedná hlavně o turistickou destinaci, kam si můžete udělat výlet. Nachází se se podél tří bloků Mulberry Street.

15) China Town

Kromě Little Italy stojí za zmínku také China Town, což je další zajímavá čtvrť. Čínská čtvrť s téměř 100 000 obyvateli je domovem největší čínské populace mimo Čínu. Jedná se o nejlepší místo, kde můžete ochutnat čínskou kuchyni.

16) Coney Island

Coney Island je skvělé místo pro návštěvu, pokud cestujete s dětmi. Coney Island se nachází v Brooklynu a najdete zde například pláž a lunapark. Tam se nachází také slavná Ride the Cyclone, dřevěná horská dráha, která je téměř 100 let stará (byla postavena v roce 1927, ale několikrát byla renovována) a nyní je zapsána v národním registru historických míst.

17) Představení na Broadway

Návštěva divadla Broadway je typickým newyorským zážitkem. Vydejte se třeba na jeden ze slavných muzikálů a užijte si úžasný kulturní večer. Vybrat si ale můžete i z dlouhotrvajících klasik, jako je Lví král, Fantom opery a Chicago, nebo z novějších, ale velmi oblíbených show jako Hamilton a Wicked.

18) Americké přírodovědné muzeum

Americké přírodovědné muzeum je obrovské. Ve skutečnosti je to největší přírodovědné muzeum na světě – a to se zkrátka vyplatí vidět. Ve 26 propojených budovách je umístěno 44 stálých výstavních sálů. Vystaveny jsou vzorky rostlin, zvířat, meteoritů, fosílií, lidských pozůstatků a lidských kulturních artefaktů.

19) Botanická zahrada Brooklyn

V New Yorku se nachází několik botanických zahrad. Brooklynská botanická zahrada je často popisována jako nejlepší a nejjednodušší k návštěvě. Tento velký park má mnoho speciálních zahrad a sezónních akcí a aktivit. Nachází se vedle Prospect Park v Brooklynu.

20) Let vrtulníkem nad New Yorkem

Pokud vám to finance dovolí, nenechte si uniknout let vrtulníkem nad New Yorkem, díky kterému budete mít ten nejlepší možný výhled. Zkrátka jeden z nejvíce vzrušujících způsobů, jak zažít New York, je vidět ho z nebe.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!