Publikováno 29. listopadu 2023

10 tipů, co vidět v Bratislavě: Památky i zábava

10 tipů, co vidět v Bratislavě: Památky i zábava

Přemýšlíte, co byste měli vidět v Bratislavě? Přináším 10 tipů na nejoblíbenější památky i zábavu, které byste si neměli nechat ujít.

10 tipů, co vidět v Bratislavě: Památky, zábava i jídlo

Bratislava je hlavní město Slovenska, moderní město s bohatou historií a kulturou. Nachází se na soutoku řek Dunaj a Morava a je obklopena krásnou přírodou. Pojďte se semnou podívat na 10 tipů, co vidět v Bratislavě.

1) Michalská brána

Michalská brána postavená v roce 1300 je jedinou dochovanou středověkou bránou v Bratislavě. Nachází se na Starém městě a můžete k ní jednoduše dojít a vyfotit se (je to jeden z ikonických pohledů na Bratislavu), nebo pro lepší zážitek můžete vystoupat na vrchol věže a prohlédnout si město.

Za vstupenku do Michalské věže zaplatí dospělý člověk za 6 €. Děti, studenti a senioři zaplatí 4 €.

2) Plavba po Dunaji

Abyste si užili Bratislavu se vším všudy, užijte si také kouzelnou plavbu po Dunaji. Ta není nijak drahá, samotná vstupenka na loď vás vyjde na zhruba 15 € na osobu. Některé lodě plují až k zřícenině hradu Devín, kde si za 5,5 € zaplatíte vstupenku a prozkoumáte bohatou historii této gotické stavby. Pokud se rozhodnete jet autobusem, za jednodenní zájezd zaplatíte přibližně 800 Kč za osobu.

3) Bratislavský hrad

Asi vás nepřekvapí, že v tomto článku nacházíte tip na Bratislavský hrad. Ten je nutnou zastávkou při vašem výletě v Bratislavě. Jenže bohatě stačí, když si jej prohlédnete zvenčí. Tyčí se se na svahu vedle Starého města, nedávno byl zrekonstruován, uvnitř však působí poněkud prázdně. Mnoho lidí, kteří jej navštíví, doporučuje prohlídku hradu vynechat a místo toho se jen kochat výhledem na město.

4) Adventní trhy v Bratislavě

Pokud si tento článek čtete v době Vánoc, pak byste si neměli nechat ujít adventní trhy. Abyste si mohli vychutnat svařák a punč, vydejte se vstříc dobrodružství autobusem – existuje mnoho zájezdů, které mají namířeno přímo na adventní trhy v Bratislavě třeba jen za pětistovku.

5) Kapitulská ulice

Přestože se nachází jen pár bloků od centra starého města, budete si připadat, jako byste se vrátili v čase. Kapitulská ulice je klidná středověká ulice lemovaná směsicí barevných budov a budov, které už mají ty lepší časy za sebou. Procházka po celé délce ulice trvá jen několik minut a kupodovu to byl jeden z mých nejoblíbenějších zážitků v Bratislavě.

6) Prohlédněte si bratislavské sochy

Na tak malé centrum města je tu k vidění spousta zajímavých soch. Vypsala jsem je níže:

Čumil: Jedná se o nejoblíbenější ze všech soch a sochu s nejdelší frontou lidí čekajících na pořízení fotky. Nachází se na rohu ulic Panská a Rybářská brána.

Dále se v Bratislavě nachází socha Schöne Náci, Socha Napoleona a Hans Christian Andersen: Tato socha připomíná život a dílo tohoto slavného dětského spisovatele. Sochu Hanse Christiana Andersena najdete na Hviezdoslavově náměstí.

Paparazzi: Další oblíbená socha umístěná na náměstí. Paparazzi byl odstraněn po uzavření stejnojmenné restaurace. Paparazziho nyní najdete v restauraci UFO.

7) Pobyt s wellness v centru Bratislavy

Užít si autentickou atmosféru Bratislavy můžete jedině tak, že v ní budete i ubytovaní. Večer se můžete procházet po kouzelných uličkách a přemýšlet nad zdejší historií. Když k tomu přidáte relaxační wellness, stane se z toho ta nejlepší dovolená. To všechno můžete zažít v Hotelu Modena ***, který nabízí vše, co každý unavený cestovatel potřebuje.

8) Katedrála svatého Martina

Tato gotická katedrála je další oblíbenou památkou Bratislavy. Je zajímavá k prohlídce zvenčí i zevnitř. Jedná se o nejvýznamnější kostel a jeden z největších kostelů na celém Slovensku.

9) Stará radnice

Stará radnice je jednou z nejstarších budov v Bratislavě. Byla postavena v roce 1370 a sloužila také jako vězení a mincovna. Pokud vystoupáte na její věž, naskytne se vám další krásný výhled na město a náměstí, které se nachází pod ní.

10) Vydejte se na výlet do okolních států

Výlet v Bratislavě zfouknete poměrně rychle. Ačkoliv je toto město krásné, příliš času na jeho prohlédnutí nepotřebujete. Pokud tedy máte čas a prostředky, vydejte se na trasu Bratislava – Vídeň – Budapešť a poznejte to nejkrásnější ze všech tří zemí. I v tomto případě se můžete vydat na výhodný zájezd s cestovkou, díky kterému můžete maximálně relaxovat a nemuset se věnovat řízení.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!