Publikováno 3. března 2024

Recenze: Přírodní osvěžovač vzduchu Tierra Verde

Recenze: Přírodní osvěžovač vzduchu Tierra Verde

Už před nějakou dobou jsem se dočetla, že klasické osvěžovače vzduchu škodí našemu zdraví, takže jsem začala hledat nejlepší přírodní osvěžovač vzduchu. Dostala jsem se až ke značce Tierra Verde. Pořídila jsem si dva, otestovala je a napsala tuhle recenzi.

  • Přírodní osvěžovač vzduchu má oproti klasickým aerosolovým osvěžovačům mnoho výhod, zejména to, že neničí naše zdraví (dýchací cesty, mikrobiom a podobně).
  • Přírodní osvěžovač vzduchu obsahuje přírodní vonné oleje. Tierra Verde má v nabídce několik příjemných vůní, já jsem si vybrala dvě – pomeranč a letní romance.
  • Tierra Verde je česká značka s původem z Moravy, takže nákupem podpoříte nejen své zdraví, ale i českou výrobu.
  • V článku popíšu své první dojmy a zkušenosti na tyto přírodní osvěžovače vzduchu, abyste měli jednodušší rozhodování. Už teď ale můžu říct, že je s klidným svědomím doporučuji každému.

Recenze: Přírodní osvěžovač vzduchu Tierra Verde

Když se mi dostaly do rukou přírodní osvěžovače značky Tierra Verde v BIO kvalitě, byla jsem nadšená. Konečně se zase trochu posunu a budu žít zdravěji. Často totiž našemu zdraví nevědomky škodíme každý den, a ono se to postupně naskládá. Pak nás mohou trápit třeba alergie, dýchací potíže, bolesti hlavy, ekzémy a další. No a jedna z těch věcí, která nám škodí, jsou běžně dostupné osvěžovače vzduchu. Proč? Protože obsahují aerosoly a spoustu dalších potencionálně nebezpečných látek, které vdechujeme.

Proč si tedy nepořídit raději přírodní osvěžovač vzduchu, který neobsahuje nic špatného? Upřímně mě dlouho odrazovala jejich cena, ale osvěžovač vzduchu Tierra Verde stojí 139 Kč a obsahuje 100 ml, takže něco vydrží. Vůně je intenzivní, takže není třeba stříkat několikrát, ale stačí opravdu jen málo. Třeba v malé místnosti (koupelně) mi stačí jedno až dvě stříknutí a příjemně provoněná místnost je na světě. Co se týče výdrže, tak ta je podobná jako u klasických osvěžovačů vzduchu.

Z nabídky osvěžovačů si vybere nejspíš každý. Najdete tam oblíbený pomeranč, uklidňující levanduli, eukalyptus, ale třeba i osvěžovače nesoucí názvy příliv vzduchu, chladivé osvěžení či zklidňující dotek.

Co se mi opravdu líbí (i když jsem si zpočátku myslela, že mi to bude vadit) je způsob aplikace spreje. Stříká se jednoduše zmáčknutím jako každý jiný sprej, a vlastně je to super. Jakmile sprej stříknete do interiéru, nespláchne vás osvěžovač tak, jak tomu často bývá u těch aerosolových. Jednoduše se rozplyne ve vzduchu. A to je další velké plus.

Jak jsem psala výše, vybrala jsem si od značky Tierra Verde vůně pomeranč a letní romance. Pomeranč voní úplně přesně tak, jako by vedle vás někdo seděl a loupal si jej. Nejspíš byste ani nepoznali rozdíl. Vůně letní romance mi naprosto připomíná pobyt v nějakém wellness & spa hotelu. A přesně proto jsem si ji zamilovala. Je výrazná, ale nesmírně uklidňující, a je tam hodně cítit rozmarýn a levandule.

Pokud hledáte nejlepší přírodní osvěžovač vzduchu, Tierra Verde je podle mého názoru ta nejlepší volba. Je to česká značka, má čistě přírodní obsah, ekologické obaly a hlavně úžasné vůně, které jsou intenzivní. Jakmile je vyzkoušíte, už se s největší pravděpodobností nikdy nevrátíte ke klasickým osvěžovačům. Možná si přírodní produkty zamilujete natolik, že vyzkoušíte třeba i přírodní kosmetiku, ekodrogerii nebo tolik oblíbené přírodní svíčky.

5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!