Publikováno 15. března 2024

✅TEST & recenze: Nejlepší tiskárny v roce 2024

✅TEST & recenze: Nejlepší tiskárny v roce 2024

Rádi byste si pořídili tiskárnu a potřebovali byste zjistit, která tiskne kvalitně, rychle a úsporně? Připravila jsem pro vás 5 tipů na tiskárny, které patří mezi nejoblíbenější do domácnosti i pro menší provoz kanceláře v roce 2024.

  • Pro občasný tisk je perfektní levná tiskárna HP LaserJet M110w 7MD66F, která je ideální pro běžnou domácnost.
  • Tiskárna Canon Pixma iP8750 potěší každého, kdo ocení kvalitní barevný tisk a rád si tiskne fotografie ve vysoké kvalitě.
  • Pro rychlý tisk většího množství stran oceníte tiskárnu Brother HL-L3270CDW, která se hodí jak do domácnosti, tak i do kanceláře.

Jak vybrat tiskárnu?

Tiskárna je šikovný pomocník, který má v domácnosti často i každodenní využití, proto by měla být zejména rychlá, spolehlivá a měla by poskytovat kvalitní tisk. Vybrat tiskárnu se může zdát jako náročný úkol, ve skutečnosti je to poměrně snadné. Nejdříve si vyberte typ tiskárny – inkoustová tiskárna bývá levnější a kompaktnější, obsahuje však inkoustové kazety, které mohou být drahé (zejména ty originální). Jsou však skvělé pro tisk fotografií. Existují také laserové tiskárny, které bývají obecně dražší a robustnější, za to vám ale toner vydrží mnohem déle.

Jakmile máte vybraný typ tiskárny, zaměřte se na funkce, které vás budou zajímat – budete využívat tisk z telefonu či fotoaparátu? Pak hledejte tiskárny s připojením Wi-Fi. Využijete tisk fotografií? Zaměřte se na kvalitu tisku, jehož rozlišení by mělo být co nejvyšší. Například tiskárna Canon Pixma iP8750 nabízí rozlišení až 9600 DPI. Dále vás může zajímat rychlost tisku, oboustranný tisk či tichý chod.

TEST & recenze: Nejlepší tiskárny v roce 2024

Ať už plánujete občas vytisknout nějaký ten dokument, tisknete jednu stranu za druhou a nebo si chcete doma tisknout vlastní fotografie, máte možnost si vybrat z několika skvělých tiskáren, které v letošním roce patří mezi ty nejoblíbenější. Připravila jsem 5 tipů na nejlepší tiskárny, které mají nejen skvělé parametry, ale hlavně hodnocení zákazníků, kteří si je už pořídili. Pojďte se na ně podívat.

1) Canon PIXMA G3430

Inkoustová tiskárna Canon PIXMA G3430 nabízí vše, co od tiskárny pro domácí použití potřebujete. Tiskárna se ovládá jednoduše pomocí několika tlačítek, tisknout můžete pomocí USB kabelu nebo ze svých chytrých zařízení pomocí připojení Wi-Fi. Nechybí jí ani funkce Apple AirPrint a PIXMA Cloud Link. Kvalitní tisk nabízí rozlišení 4800×1200 DPI, což oceníte třeba i v případě, kdy si budete chtít vytisknout fotografie. Tiskárna vytiskne (v ekonomickém režimu) až 3 900 černobílých stránek a 4 600 barevných. Tiskárna nenabízí automatický oboustranný tisk, stránky je nutné překlápět.

Zákazníci si u tiskárny Canon PIXMA G3430 v recenzích pochvalují jednoduchou instalaci, možnost tisku z telefonu, rychlé kopírování a levný tisk. Jednoznačně se řadí mezi nejlepší tiskárny na doma.

Canon PIXMA G3430 Orientační cena: 3 990 Kč Podívat se na tiskárnu →

2) Epson EcoTank L1110

Inkoustová tiskárna bez inkoustových karet Epson EcoTank L1110 je vhodná do domácnosti i do menší kanceláře. Nabízí vysoce kvalitní tisk s možností tisknout až tři roky na jeden inkoust. Inkoust, který je součástí balení, vám vystačí až na 8 100 černobílých a 6 500 barevných stran. Tiskárna má speciální tiskovou hlavu Micro Piezo, která nabízí rozlišení až 5760×1140 DPI. V tiskárně se nenachází kazety, ale lahvičky s barvou, které jsou větší. Epson EcoTank L1110 se navíc řadí mezi nejlepší tiskárny pro studenty.

Uživatelé ve svých recenzích uvádí, že tiskárna nabízí vynikající poměr ceny a kvality, tiskárna je jednoduchá na ovládání, tisk je rychlý a kvalitní. Zákazníkům se líbí, že inkoust vydrží velmi dlouho a není nutné jej každou chvíli doplňovat.

Epson EcoTank L1110 Orientační cena: 4 300 Kč Podívat se na tiskárnu →

3) HP LaserJet M110w 7MD66F

Sháníte-li levnou tiskárnu pro běžné potřeby na doma, pak se vám bude líbit laserová tiskárna HP LaserJet, která nabízí černobílý tisk, skenování i kopírování během několika vteřin (tiskárna zvládne vytisknout až 20 stran za minutu). HP LaserJet má dostatečné rozlišení 600×600 DPI, to není nikterak vysoké, pro běžný černobílý tisk je však naprosto dostačující. Nechybí jí ani připojení Wi-Fi a AirPrint. Oceníte také její velikost, díky které najde místo v každé domácnosti.

Uživatelé uvádí, že je tiskárna dostačující jak na doma, tak i do kanceláře s nižším provozem. Oceňují možnost tisku přes Wi-Fi i přes nízkou cenu tiskárny. Pozitivní ohlasy směřovaly také k velikosti tiskárny. Někteří zákazníci zaznamenali zpomalení tisku po roce provozu.

HP LaserJet M110w 7MD66F Orientační cena: 2 490 Kč Podívat se na tiskárnu →

4) Canon Pixma iP8750

Pokud je pro vás kromě tisku důležitá i kvalita fotografií, pak se vám bude líbit šikovná tiskárna Canon Pixma iP8750, která je pravděpodobně nejlepší tiskárna na fotografie. Kromě klasické velikosti 10×15 cm vám vytiskne snímky až do formátu A3+. Potěší vás ohromující kvalita s rozlišením až 9600 DPI, který se vyrovná i fotografiím pocházejícím z fotolaboratoře. Snad jediná nevýhoda je absence oboustranného tisku. Pro ještě pohodlnější tisk si můžete stáhnout mobilní aplikaci PIXMA Printing Solutions, díky které můžete tisknout z telefonu, tabletu i fotoaparátu během vteřinky. Kromě aplikace můžete využít ještě Apple AirPrint a Google Cloud Print.

Tiskárna Canon Pixma iP8750 má výjimečně pozitivní recenze, kde uživatelé chválí zejména kvalitu tisku na fotopapír, nízkou hlučnost, rychlost tisku a bezproblémové připojení k Wi-Fi.

Canon Pixma iP8750 Orientační cena: 7 949 Kč Podívat se na tiskárnu →

5) Brother HL-L3270CDW

Laserovou tiskárnu Brother HL-L3270CDW oceníte zejména v případě, pokud potřebujete rychlý a kvalitní tisk. Tiskárna zvládne vytisknout 24 stran za minutu, bez potíží si poradí i s oboustranným tiskem. V zásobníku můžete ponechat až 250 listů papíru, jeden toner potiskne až 1000 stran. Díky tomu ji oceníte nejen doma, ale i v kanceláři, kde vám bude věrným a spolehlivým pomocníkem. Rozlišení tisku dosahuje až 2400 DPI, tiskárnu můžete připojit jak přes USB, tak i bezdrátově.

Podle zákazníků tiskárna skutečně dělá to, co slibuje – a to je zejména rychlý tisk. Další předností je jednoduchá prvotní instalace, kvalita tisku a tichý chod.

Brother HL-L3270CDW Orientační cena: 7 746 Kč Podívat se na tiskárnu →
5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!