Publikováno 11. března 2024

TEST & recenze: Nejlepší granule pro psy 2024

TEST & recenze: Nejlepší granule pro psy 2024

Chcete pro svého mazlíčka to nejlepší? Pak vám určitě záleží i na tom, čím ho krmíte. Nemusíte však sledovat trh ani zkoumat složení – to jsem udělala za vás. Na následujících řádcích jsem pro vás připravila tipy na nejlepší granule pro psy, které můžete svému čtyřnohému parťákovi v roce 2024 pořídit.

  • Jedny z nejlepších granulí pro psy jsou ty od značky Brit, které obsahují 35 % masa a spoustu zeleniny, ovoce a bylinek.
  • Nejlépe v testu dopadly granule Carnilove True Fresh, které obsahují 60 % masa a jedná se o kompletní krmivo, které psovi dodá většinu živin.
  • Pro psy alergické na drůbež jsou ideální granule s jehněčím masem od české značky Nativia. Ty neobsahují žádné kuřecí maso, takže je mohou alergičtí psi konzumovat bez rizik.

Jak vybrat granule pro psa

Vybrat granule pro psa není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Stačí se podívat na složení, kde byste měli najít zejména vysoký obsah kvalitního masa, které může být v čerstvé či sušené formě, dále ovoce, zeleninu a bylinky. V granulích by neměla chybět ani vysoce kvalitní vláknina a zdravé tuky (nejčastěji je ve složení najdete ve formě lososového oleje). V granulích se pak objevují ještě doplňkové látky, jako je kloubní výživa či probiotika. Dejte si pozor na pojem „vedlejší produkty živočišného původu“, což většinou signalizuje, že se v granulích nachází zbytky. Mezi ně patří například namleté kosti, zbytky kůže a další věci, které ve zdravých granulích pro psy jednoduše nemají co dělat (jednoduché pravidlo zní: pokud byste to sami nejedli, nedávejte to ani svému psovi). V granulích by neměl být ani vysoký obsah obilovin, jako je pšenice či kukuřice, protože pro psa nemají žádnou zvláštní nutriční hodnotu a často slouží spíše jako výplň složení – výrobce šetří, tak místo masa do granulí dává hodně obilovin – a to je špatně.

TEST & Recenze: Nejlepší granule pro psy 2024

Chcete svému psovi pořídit kvalitní a zdravé granule, které jsou plné masa a důležitých látek? Pak jste tady správně. Osobně mě trápí když vidím, že někdo svým pejskům kupuje nekvalitní granule (ty se prodávají hlavně v supermarketech), které jim nedodají důležité živiny a vitamíny a navíc škodí jejich zdraví. Proto bych chtěla v tomto článku poukázat na to, jaké granule a značky patří mezi nejlepší a u kterých se můžete vždy spolehnout na vysokou kvalitu. Vaši pejsci si zaslouží to nejlepší, proto se ujistěte, že jim to dopřejete. Podívejte se na 7 tipů na nejlepší granule pro psy, které svým chlupáčům můžete v roce 2024 pořídit.

1) Granule pro psy Brit Premium By Nature Sensitive Lamb

Pokud vás zajímá, jaké granule pro psy patří mezi nejprodávanější, rovnou vám prozradím, že jsou to Brit Sensitive Lamb. Tyto granule pro dospělé psy jsou oblíbené pro své složení, které obsahuje vše, co dobré granule mají obsahovat. Najdete v nich 35 % jehněčího masa, kolagen pro zdravé klouby, lososový olej pro krásnou srst a spoustu ovoce a bylinek. Na trhu pravděpodobně najdete i o něco kvalitnější granule, ale právě tyto jsou nejvýhodnější v poměru kvality a ceny. Výrobce Brit nabízí několik variant granulí, řada Premium By Nature Sensitive Lamb je ale ze všech nejlepší, má vysoký obsah masa a nízký obsah obilovin.

Granule Brit mají skvělé recenze, ve kterých zákazníci popisují své převážně pozitivní zkušenosti. Granule pejskům chutnají a podporují jejich trávení. Zákazníci je kupují opakovaně a označují je za kvalitní.

Brit Sensitive Lamb 15 kg Orientační cena: 935 Kč Podívat se na granule →

2) Granule pro psy Carnilove True Fresh Beef

Granule Carnilove True Fresh s velmi vysokým obsahem hovězího masa se mohou chlubit kvalitou, kterou jen tak někde nenajdete. Kromě 60 % masa granule obsahují také hrášek, dýni, rakytník, vaječné skořápky a rozmarýn. Díky tomu se jedná o kompletní krmivo, které obsahuje všechny důležité vitamíny a minerály. Ty pes potřebuje, stejně jako člověk, pro pevné zdraví. Granule jsou podle výrobce vhodné i pro pejsky, kteří mají potíže s trávením, jelikož obsahují spoustu kvalitní vlákniny, která podporuje vstřebávání živin. Pokud hledáte ty nejlepší granule pro psy, ty od výrobce Carnilove vás rozhodně nezklamou.

Granule jsou podle zákazníků voňavé, kvalitní, psům chutnají a velkým plusem je i to, že v nich nenajdete obilniny. V recenzích často uvádí i to, že je cena vzhledem ke kvalitě odpovídající.

Carnilove True Fresh Beef 11,4 kg Orientační cena: 1 174 Kč Podívat se na granule →

3) Granule pro psy Yoggies

Yoggies jsou za studena lisované granule s obsahem probiotik, které vám můžu doporučit, pokud chcete pro své chlupáče jednoduše to nejlepší. Obsahují 87 % vysoce kvalitního hovězího a kuřecího masa (před sušením), granule jsou zpracovány při maximální teplotě 38°C, díky čemuž se v nich udrží veškeré důležité živiny, které pes potřebuje pro silnou imunitu a pevné zdraví. A čím zaujmou nejvíce? Pravděpodobně svým tvarem, který připomíná malý váleček. Granule jsou zpracovány tak, aby v žaludku psa nebobtnaly (v opačném případě by mohla hrozit torze žaludku) a aby si pes jejich konzumací přirozeně čistil zuby. Díky tomu jsou granule doslova všestranné. Yoggies jsou vhodné pro všechny psy – štěňata, dospělé i seniory.

A jaké jsou ohlasy na tyto granule? Zdá se, že jsou pejsci nadmíru spokojení a těší se na každou další misku. Podporují bezproblémové trávení a nedělají jim potíže, jako to bývá u levnějších a nekvalitních granulí. Díky Yoggies jsou psi radostní a plní energie.

Granule Yoggies 15 kg Orientační cena: 1 990 Kč Podívat se na granule →

4) Granule pro psy Orijen Original

Granule pro psy Orijen Original mají vynikající složení, ve kterém najdete samé dobré věci. Tak například čerstvé kuřecí a krůtí maso, vejce, kuřecí játra, sleď, platýs, krůtí krky, makrelu a plno zeleniny a dalších dobrot. Proč? Složení je totiž sestaveno tak, aby obsahovalo všechny důležité látky pro vašeho pejska, který zůstane zdravý a plný energie. Vhodné jsou tedy i pro aktivní chlupáče, kteří venku s radostí běhají – pochutnáváním na granulích Orijen si pak doplní všechny důležité živiny. Cena granulí je vyšší (cca 170 Kč za 1 kg), jejich kvalita tomu však naprosto odpovídá. Velikost granulí je menší, proto jsou vhodné pro malé a střední psy, kterým se budou dobře kousat. Výrobce však uvádí, že jsou vhodné pro všechny psy, včetně těch velkých.

V recenzích jsem se dočela, že granule chutnají i vybíravým psům. Spousta zákazníků granule díky vysoké kvalitě kupuje opakovaně.

Orijen Original 11,4 kg Orientační cena: 1 728 Kč Podívat se na granule →

5) Granule pro psy N&D Ancestral Grain

Granule N&D Ancestral Grain nabízí vše, co nejlepší granule pro psy mají obsahovat. Mnohé naznačuje i to, že značka N&D pochází z Itálie a vyrábí jedny z nejkvalitnějších granulí na trhu. Obsahují 60 % masa, 20 % ovoce, zeleniny a minerálů, a 20 % původních obilovin – nejsou v granulích obsaženy proto, aby jen zaplnily složení, ale proto, že obsahují důležité látky a mají nízký glykemický index, předcházejí tedy cukrovce a nadváze. Granule obsahují vitamíny zpracované za studena, tudíž jsou kvalitní a dlouho se v nich udrží, kromě toho obsahují také chondroitin a glukosamin, čímž psům zajistí pevné klouby. Jsou vhodné pro psy středních a velkých plemen. Vaši pejsci se po granulích N&D navíc budou olizovat až za ušima.

Zákazníci si pochvalují velikost granulí, která je tak akorát i pro větší psy. Pozitivní ohlasy směřovaly nejen k chuti granulí, ale také k tomu, že se pejskům zlepšila kvalita srsti. Spousta zákazníků v recenzích uváděla, že granule psům pomohly celkově zlepšit zdraví a kvalitu života.

N&D Ancestral Grain 12 kg Orientační cena: 1 384 Kč Podívat se na granule →

6) Calibra Dog Premium Line Adult Beef 

Granule značky Calibra také patří mezi ty, které vás potěší svým složením. Konkrétně mám na mysli hovězí granule pro dospělé psy, které obsahují 75 % živočišných proteinů, z toho 30 % hovězího masa. Ve složení je dále kukuřice a 22 % ovsa, pšenici neobsahuje. Granule jsou nabité probiotiky, vitamíny a minerály a obsahují také lososový olej. Můžete je podávat dospělým psům všech velikostí.

Zákazníci jsou i v tomto případě velmi spokojení. Granule Calibra mají mít dobrou stravitelnost, pochvalují si i přidaný obsah látek podporující zdraví kloubů psů, krásnou srst a zdraví střev.

Calibra Dog Premium Line Adult Beef 12 kg Orientační cena: 700 Kč Podívat se na granule →

7) Nativia Adult Lamb & Rice

Nativia Adult Lamb & Rice jsou hypoalergenní granule vhodné pro psy náchylné na alergie. Výrobce uvádí, že jsou granule vhodné i pro ty psy, které jsou alergické na drůbež. Jehněčí maso je pro psy lehce stravitelné, protože má nízký obsah tuků a je bohaté na živiny. Granule mají také vysoký obsah kvalitní rýže, která se při alergiích psům často podává. Obsah živočišných bílkovin je 75 %, granule jsou nabité antioxidanty, obsahují extrakt z ostropestřce na podporu funkce jater, a naopak neobsahují obiloviny. Nechybí jim ani zdravé tuky pro krásnou kůži srst. Mnohé chovatele potěší i to, že je Nativia česká společnost.

Recenze zákazníků mluví za vše: granule jsou kvalitní, pomáhají psovi zvládat alergie a kromě toho mají pozitivní vliv na trávení a stolici. Zákazníci si pochvalují to, že granule Nativia jako jedny z mála neobsahují kuřecí maso (drůbež) ani ve zbytkových stopách. Díky tomu je mohou alergičtí psi konzumovat bez jakýchkoli rizik.

Nativia Adult Lamb & Rice 15 kg Orientační cena: 1 098 Kč Podívat se na granule →

Nejčastější otázky

❓Jak často by měl pes dostávat granule?

Psa je ideální krmit alespoň dvakrát denně (ráno a večer), aby měl jídlo ideálně rozdělené na snídani a večeři a aby mu nehrozila nebezpečná torze žaludku. Doporučená dávka granulí se obvykle řídí hmotností a aktivitou psa, doporučení najdete na obale granulí.

❓Jak vybrat správné granule pro mého psa?

Při výběru granulí pro svého psa je důležité zohlednit jeho věk, velikost, aktivitu a zdravotní potřeby. Je také vhodné konzultovat to s veterinářem, který vám poradí nejlépe.

❓Jaké existují typy granulí pro psy?

Existují granule pro štěňata, dospělé psy, starší psy, granule pro psy s alergiemi nebo citlivým zažívacím traktem, granule pro psy s problémy s klouby a další specializované varianty.

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!