Publikováno 29. ledna 2024

13 tipů, co vidět v Nice: Památky, zábava i skvělé jídlo

13 tipů, co vidět v Nice: Památky, zábava i skvělé jídlo

Nice je krásné město ležící na Azurovém pobřeží v jihovýchodní Francii. Přemýšlíte, že tuto zemi navštívíte? Pak si přečtěte 13 tipů, co vidět v Nice. Připravila jsem doporučení na památky, zábavu i skvělé jídlo. Na konci článku najdete také tipy na ubytování z každé cenové kategorie.

13 tipů, co vidět v Nice: Památky, zábava i skvělé jídlo

Nice je druhé největší město na pobřeží Středozemního moře ve Francii a páté největší město v zemi. Nice je známé svým mírným podnebím, krásnými plážemi a bohatou historií a kulturou. Pokud sem vyrážíte v letních měsících, máte šanci užít si všechno, co tohle krásné město nabízí. Pojďte se podívat na těch nejlepších 13 tipů, co vidět v Nice.

1) Promenade des Anglais (Anglická promenáda)

Návštěva Nice bez procházky po slavné (a krásné) Anglické promenádě by to zkrátka nebylo ono. Dříve oblíbené letovisko Angličanů v zimních měsících je dnes nejznámější turistickou atrakcí města. Tato světoznámá 7 km dlouhá promenáda vede z Hradu Nice (francouzsky La colline du Château) na letiště v Nice.

Pokud jste v Nice poprvé, rozhodně vám doporučuji projít se alespoň částí, která vede ze starého města Nice k hotelu Negresco – projdete přes Jardin Albert 1er a Palais de la Méditerranée. Pokud chcete projít celou Promenade des Anglais, je nejlepší si půjčit kolo nebo kolečkové brusle, ale zvládnete to i pěšky.

2) Prozkoumejte Staré město Nice

Další místo, které byste v Nice měli vidět, je jeho Staré město se stinnými uličkami, barevnými fasádami a typicky středomořskými okenicemi. Musím zmínit také Cours Saleya, kde se téměř každé ráno (kromě pondělí) koná slavný trh a květinový trh. V pondělí ráno se z Cours Saleya totiž stane velký bleší trh pod širým nebem. O tomto trhu si ještě přečtete níže u bodu číslo 10.

Při návštěvě starého města Nice vám také doporučuji vidět náměstí soudní budovy (Place du Palais de Justice, a náměstí Rossetti (Place Rossetti), kde se nachází nádherná katedrála Saint Reparata. Dále stojí za zmínku náměstí svatého Františka (Place Saint François) a jeho malý rybí trh.

3) Park Nice

Park Nice (le parc de la Colline du Château) se nachází na kopci s výhledem na staré město Nice. Dříve se zde nacházel hrad, později zámek. Na tomto místě se můžete kochat výhledy, které vás jen tak neomrzí. Nezapomeňte se sem vydat při západu slunce, kdy je výhled okouzlující víc než kdy jindy.

4) Zahrady Monastère Notre-Dame-de-Cimiez

Monastère Notre-Dame-de-Cimiez je místo pro každého, kdo si potřebuje na chvíli odpočinout od živého a rušného Nice. Nachází se zde rozsáhlá zahrada, kde se nachází háj stoletých olivovníků, klášter, který byl založen v 9. století a je zapsán jako historická památka a také kostel z 15. století, ve kterém se nachází krásné obrazy.

5) Katedrála Nice

Katedrála Nice byla postavena v roce 1699 a je mistrovským dílem barokní architektury. Obsahuje deset samostatných kaplí, několik oltářů zdobených uměleckými malbami a relikviemi, ohromující kupoli zdobenou zelenými a zlatými mozaikami a velkolepé italské varhany z roku 1901.

6) Karneval v Nice

Karneval v Nice je úžasná událost pro každého, kdo navštíví Francouzskou riviéru v zimním období. Tato akce se koná každoročně od února do začátku března a je považována za jednu z nejdůležitějších akcí na Azurovém pobřeží. Karnevalové slavnosti trvají dva týdny a nabízejí řadu zajímavých aktivit, mezi které patří karnevalové průvody, stejně jako elegantní květinové průvody.

Během karnevalových průvodů se v rytmu pouličních uměleckých souborů a hudebních skupin z celého světa zdobí spousta plavidel vyzdobených v rámci tematického průvodu sezóny. To vytváří barevnou, slavnostní a rodinnou podívanou. Karnevalový průvod se koná na náměstí Place Masséna a v okolí zahrady Jardin Albert 1er, což z něj činí nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky.

7) Odpočívejte ve stínu v Park Vigier

Park Vigier je poměrně malý, ale za to skutečně krásný park v Nice. Nachází se poblíž přístavu, takže na vás bude foukat příjemný mořský vánek, mezitím co budete odpočívat na jedné z laviček. Park je plný palem a květin, a je pro mnoho turistů zcela neznámý, takže zde potkáte pravděpodobně hlavně místní lidi.

V jedné části parku se nachází hřiště, kde si mohou hrát děti, rádi sem chodí také lidi se svými psy. Celkově je park Vigier rodinami velmi oblíbený.

8) Vyzkoušejte francouzskou kuchyni v Les Sens

Les Sens je zákazníky vysoce hodnocená restaurace v Nice, kterou můžete také navštívit. Nachází se přímo v centru, takže to nebudete mít daleko. Restaurace je známá pro svou vynikající francouzskou kuchyni. Restaurace má také terasu, která je ideální pro letní večery.

9) Place Masséna

V centru města se nachází Place Masséna, tedy náměstí v Nice. Je velmi jednoduché se na něj dostat. S nábřežím na jihu, nákupní ulicí Avenue Jean Médecin vyčnívající na sever a krásnými zahradami Alberta I. a nedávno vysazenou Promenade du Paillon k němu dojdete prakticky odkudkoli.

10) Trhy Cours Saleya (Marché du Cours Saleya)

Trhy Cours Saleya jsou jedním z nejlepších míst, kde můžete ochutnat typické zdejší dobroty. Například palačinku z cizrnové mouky (socca), která je v Nice oblíbeným pouličním jídlem. Trh je otevřen téměř každé ráno. Tento trh, na kterém se nachází také ovoce, zelenina a květiny, patří mezi místa, kde zažijete autentickou atmosféru města. Tento zážitek si nenechte ujít.

11) Ulice Jean Médecin

Pokud se chcete v Nice poohlédnout i po zajímavých věcech, které byste si odvezli domů, navštivte ulici Jean Médecin. Nachází se zde nejen mezinárodní řetězce, ale také řada francouzských butiků a kaváren. Pokud se vydáte i do vedlejších ulic, narazíte na obchody maloobchodníků.

12) Musée du Palais Lascaris

Budova Palais Lascaris skrývá muzeum hudebních nástrojů a může být skvělou volbou v deštivém dni. Vstupenky nejsou nijak drahé (koupíte je za přibližně 6,3 € pro dospělé, a pro děti mladších 13 let je vstup zdarma). Palác byl postavený v 17. století a byl domovem jedné z prvních šlechtických rodin v Nice. Je považován za jeden z nejlepších příkladů šlechtického městského domu ve městě.

13) Cathédrale Saint-Nicolas de Nice

Ruská pravoslavná katedrála Saint-Nicolas de Nice, původně koncipovaná v polovině 19. století na počest careviče Nicholase Alexandroviče (který zemřel v Nice), byla dokončena až na počátku 20. století. Cibulové kopule, jasné barvy a detailní zdobení kostela lze jen těžko přehlédnout z jeho umístění na příznačně pojmenované Avenue Nicholas II. Mějte na paměti, že ženy mohou být požádány, aby si pro vstup do katedrály zakryly hlavu. Pro každý případ si s sebou raději vezměte šátek.

Kde se ubytovat v Nice?

Tipy na ubytování pro 2 osoby (cena za 1 noc):

Levné Orientační cena: od 1 524 Kč Navštívit web →
Střední cesta Orientační cena: od 2 799 Kč Navštívit web →
Prvotřídní Orientační cena: od 3 297 Kč Navštívit web →

Nejčastější otázky

❓Kde se nachází Nice?

Nice se nachází v jižní Francii na Francouzské riviéře, u Středozemního moře. Z Nice se můžete podívat také do Monaka či Saint Tropez, které se nachází necelou hodinu od Nice.

❓Kde koupit levné letenky a ubytování v Nice?

Letenky můžete kupovat na oficiálních stránkách aerolinek, nebo si pohodlně vybrat z některých webů, které se na jejich prodej specializují. Můj oblíbený portál na nákup letenek je Pelikán, ubytování pak kupuji na Booking nebo na Invia (popř. i na Pelikánovi).

❓Čím je Nice nejznámější?

Nice je známé svými třpytivými středomořskými plážemi, hvězdnými muzei, malebným starým městem a stoletou promenádou. Užijete si zde také dechberoucí výhledy.

❓Má Nice dobré pláže?

Ano. Nice je domovem čtyř mil veřejných i soukromých pláží, z nichž si vyberete tu nejlepší pro sebe. V Nice jsou obecně krásné pláže.

❓Kolik dní bych měl strávit v Nice?

Nice je živé město se spoustou prostoru k prozkoumání. Pro solidní itinerář doporučuju 4 až 5 dní ve městě. Pokud vyrážíte v létě a chcete si užít i koupání a lenošení na pláži, vyražte klidně i na více dnů.

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!