Publikováno 12. července 2023 | Aktualizováno 17. července 2023

Cestovní průvodce: Co vidět a navštívit v portugalském Algarve

Cestovní průvodce: Co vidět a navštívit v portugalském Algarve

Krása pobřežních míst portugalského města Algarve je nepopiratelná. V těchto lokalitách mimo pobřeží se však nachází také spousta skrytých klenotů. V tomto článku popíšu místa, které byste rozhodně neměli zapomenout navštívit a také všechno, co byste měli vidět v Algarve.

  • Mezi nejlepší místa, která v Algarve stojí za to navštívit, patří Serra de Monchique, nádherné pohoří, a Ria Formosa, překrásnou lagunu
  • Rozmanitost Algarve se projevuje nejen v přírodě, ale také v kultuře a historii. Nachází se zde mnoho historických vesnic a hradních měst, která si můžete prohlédnout na vlastní oči
  • Algarve je jedna z nejnavštěvovanějších částí Portugalska, protože se zde rozprostírají nedotčené písečné úseky a krásné vody. Najdete tu také spoustu nádherných pláží

Co vidět a navštívit v portugalském městě Algarve

1) Sagres

Pokud hledáte město s klidnější atmosférou a méně komerčními místy, Sagres vás potěší. Leží v nejzápadnějším cípu Algarve a je poněkud izolované od ostatních míst v regionu. Díky tomu se zde také nachází spousta dechberoucích krajin a scenérií. Toto městečko je také oblíbeným místem surfařů a často láká turisty na drsnou, ale pohodovou atmosféru. Můžeme doporučit východ slunce v majáku Cap San Vicente, kde si užijete úžasné výhledy na útesy.

2) Ostrov Ria Formosa

Ria Formosa, labyrint lagun, bažin a dun se rozprostírá na 60 km dlouhém pobřeží centrálního Algarve a je jedním z nejlepších míst v Algarve, které stojí za to navštívit.

Tento chráněný přírodní park, který je zaslouženě zařazen mezi „7 přírodních divů Portugalska“, je také útočištěm divoké zvěře. Domovem této části Algarve jsou středomořští chameleoni, ptáci – zejména sezónní plameňáci – a spousta mořských koníků, zatímco o kousek dál jsou často k vidění delfíni.

Na ostrově Ria Formosa si můžete užít jízdu na kajaku, lenošení v měkkém písku nebo se prostě jen pěšky procházejte po stezkách.

3) Tavira

Tavira může být i vaším nejoblíbenějším místem v Algarve. Toto místo se naštěstí nezměnilo tolik, jako některé turisticky atraktivnější destinace v regionu. Tavira se nachází mírně stranou od pobřeží a lemuje ji řeka Gilão. Tato vodní plocha se rozlévá do Ria Formosa a cestou míjí například plameňáky. Po řece a na městskou ostrovní pláž vás dopraví levný trajekt.

Hlavním důvodem, proč navštívit Taviru, je však prohlídka některých památkově chráněných budov a návštěva muzeí. Město je známé jako město kostelů (je jich tu 37) a není tu nouze o památky, které můžete obdivovat, například přestavěný kostel Convento de Tavira, v němž je nyní luxusní hotel.

4) Ponta da Piedade

Nejznámější přírodní atrakcí města Lagos je Ponta da Piedade, dramatický mys skalních útvarů vystupujících z oceánu. K nejlepšímu výhledu na tento výhledový bod se dostanete po stezce vedoucí z města po útesu a silnici. Cestou budete míjet některé z nejpůsobivějších pláží Algarve, například Praia dos Estudantes a Praia do Camilo.

Tyto skalní útvary si můžete prohlédnout i blíže, stačí se za poplatek vydat s průvodcem na prohlídku motorovým člunem – ten vás vezme i do jeskyněk.

5) Cabo de S. Vicente

Mys svatého Vincence je jednoznačně místem, na kterém na vlastní oči uvidíte ty nejkrásnější západy slunce vůbec. Kromě toho si můžete zblízka prohlédnout úchvatný maják který na tomto místě stojí už od 16. století. Později byl zničen a v roce 1846 byl zase obnoven.

Algarve

Nejlepší pláže v Algarve

1) Praia da Amoreira

V severozápadní části Algarve v obci Aljezur se nachází Praia da Amoreira, velmi doporučovaná pláž pro turisty, kteří mají rádi rozlehlé pláže s pořádnými vlnami. Praia Da Amoreira se nachází v místě, kde se řeka Aljezur stéká s mořem, a je chráněna přírodním parkem Vicentinské pobřeží. Na této pláži se prodává spousta dobrého jídla za rozumné ceny.

2) Praia da Arrifana

Další vynikající pláží v Aljezuru je Praia da Arrifana, oblíbené místo surfařů. Arrifana je oblast v obci, kterou nepřevzala komerce, ačkoli v této vesnici spočívající na útesech nad pláží je dostatek hotelů a letovisek. Díky jemnému písku a křišťálově čisté vodě je to rajská pláž, která má blízko k dokonalosti.

3) Praia de Monte Clerigo

V Aljezuru se nachází mnoho nádherných pláží v Algarve a jednou z nich je Praia de Monte Clerigo, idylický ráj s napínavými procházkami po vrcholcích útesů, silnými proudy ideálními pro skimboarding, krásnými písečnými dunami a okouzlující kavárnou. Navzdory své jednoduchosti je Praia de Monte Clerigo také jednou ze stovek pláží oceněných modrou vlajkou v Portugalsku.

4) Praia da Falesia

Jednou z mnoha dlouhých pláží v Algarve je Praia da Falesia, jejíž břehy se táhnou od Olhos de Água (poblíž Albufeiry) na východě až po krásnou Vilamouru na západě. Je to další úžasná pláž s opravdu skvělou atmosférou, na kterou vedou dřevěné schody z různých míst v oblasti. Na Praia da Falesia se dostanete také z letoviska Pine Cliffs proskleným výtahem, který vás vyveze na promenádu.

Je to jedna z nejideálnějších pláží pro relaxaci, která není tak přístupná jako jiné pláže, takže je zde vždy dostatek místa na čtení, plavání, opalování, surfování a prostě jen tak na pohodu.

5) Praia do Camilo

Pokud navštívíte Lagos, jedním z nejlepších míst v Algarve bude Praia do Camilo. Je to ráj, do kterého se dostanete sestupem po dlouhých dřevěných schodech a který stojí za to. Praia do Camilo se skládá ze dvou pláží, které jsou navzájem propojeny umělým tunelem. Voda je zde výjimečně čistá a je skvělým místem pro šnorchlování. Je to jedna z menších pláží v oblasti, takže je nejlepší ji navštívit během odlivu, abyste měli dostatek místa na opalování.

Užitečné odkazy:

10 nejkrásnějších míst portugalského Algarve – hedvabnastezka.cz

Nejlepší místa, které lze vidět a dělat v Algarve [ENG] – fullsuitcase.com

Nejlépe hodnocená místa v Algarve [ENG] – planetware.com

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.