Publikováno 15. dubna 2024 | Aktualizováno 17. dubna 2024

Nejlepší cestovní pojištění: SROVNÁNÍ & RECENZE 2024

Nejlepší cestovní pojištění: SROVNÁNÍ & RECENZE 2024

Cestovní pojištění je nesmírně důležité a nezáleží na tom, jestli cestujete na Slovensko, nebo do Turecka. Je důležité chránit své zdraví i svou peněženku, proto se v tomto článku zaměřím na nejlepší cestovní pojištění, které si můžete v roce 2024 sjednat. Podíváme se na srovnání 5 pojišťoven, které budou vyhovovat nenáročným i velmi náročným klientům.

 • ERV Evropská pojišťovna se specializuje pouze na cestovní pojištění a potěší vás zejména tím, že osobně prověřuje kvalitu zdravotnických zařízení a pokud se vám něco stane, nemusíte na místě nic platit → pouze podepíšete účet a zbytek je na pojišťovně
 • Pojišťovna Direct má výhodu v tom, že nabízí neomezené pojistné limity, takže se v zahraničí nemusíte bát žádné zdravotní komplikace
 • Axa Assistance patří mezi naše nejstarší pojišťovny a nabízí také cestovní pojištění domácích mazlíčků.

Jak vybrat cestovní pojištění

1) Určete si cíl cesty a délku pobytu

Cena pojištění a celkové limity krytí se mohou lišit podle země, do které cestujete. Zejména při cestování do exotických zemí, kde je zdravotní péče méně dostupná, doporučuji zvolit cestovní pojištění s vysokými limity pro léčebné výlohy. Cestovní pojištění si sjednáte na přesné dny, týdny či měsíce. Pokud cestujete na delší dobu, pak budete potřebovat speciální pojištění.

2) Určete typ pobytu a plánované aktivity

Je důležité vědět, zda vyrážíte na dovolenou, za sportem či za prací. Každá z těchto cest vyžaduje trochu jiné nastavení pojištění. Podívejte se na příklady:

 • Dovolená: Pojištění s krytím léčebných výloh, pojištění zavazadel, popř. asistenční služba a podobně
 • Sportovní aktivity: Pojištění, které kryje danou aktivitu (lyžování, horolezectví)
 • Pracovní cesta: Speciální pojištění, které kryje i pracovní úrazy a další škody

3) Výběr pojišťovny a využití srovnávače pojištění

Jakmile víte, jaký typ cestovního pojištění potřebujete, vyberte si pojišťovnu, která vám nejvíce vyhovuje. Nápomocné mohou být zejména online srovnávače cestovního pojištění, které vám mohou výběr ulehčit. Mezi oblíbené patří Rixo, Klik nebo Kalkulátor.

Co byste měli vědět o cestovním pojištění

 • Přečtěte si smluvní podmínky u svého cestovního pojištění, abyste předem věděli o všem, co máte ve smlouvě a aby vám případně nezůstaly oči pro pláč, kdybyste něco ze smlouvy porušili.
 • Dejte si pozor na alkohol → pokud byste v době nehody byli pod vlivem alkoholu, nárok na pojištění by vám zaniklo.
 • Zaměřte se na připojištění: Pokud si chcete například pojistit adrenalinový sport, je nutné si jej pojistit zvlášť.
 • Zapište si všechny důležité kontakty → zejména na asistenční službu, která vám v případě potíží okamžitě pomůže.

Cestovní pojištění: SROVNÁNÍ 2024

Přemýšlíte, jakou pojišťovnu si zvolit pro cestovní pojištění, které vám bude plně vyhovovat? Podívejte se na následujících 5 pojišťoven, které nabízí několik variant cestovního pojištění tak, aby vyhovovalo i těm nejnáročnějším jedincům.

1) ČSOB cestovní pojištění recenze

💰 Orientační cena: od 16 Kč/den

ČSOB nabízí cestovní pojištění včetně nonstop asistence v češtině a hradí léčebné výlohy až do výše 100 milionů Kč. Pojišťovna vám ráda sestaví cestovní pojištění na míru, nabízí i široké spektrum připojištění (i na adrenalinové sporty). Pojišťovna myslí i na bezpečí vašeho domova, takže si domácnost můžete na dobu vaší nepřítomnosti pojistit také. Pokud si cestovní pojištění sjednáte online, čeká vás příjemná sleva 20 %.

Pojišťovna ČSOB nabízí tři varianty cestovního pojištění:

 • Standard (16 Kč/den): Léčebné výlohy do 5 mil. Kč, základní asistenční služby a ošetření zubů do 5 000 Kč.
 • Dominant (41 Kč/den): Zlatá střední cesta. Léčebné výlohy do výše 15 mil. Kč, rozšířené asisteční služby, akutní ošetření zubů do 10 000 Kč, pojištění úrazu s trvalými následky do 600 tis. Kč, pojištění zavazadel do 25 tis. Kč, pojištění cesty do 10 tis. Kč a pojištění letu do 5 tis. Kč, pojištění odpovědnosti (včetně právní ochrany) do 15 mil. Kč.
 • Premiant (58 Kč/den): Léčebné výlohy do 100 mil. Kč, rozšířené asistenční služby, akutní ošetření zubů do výše 20 tis. Kč, pojištění úrazu s trvalými následky do 800 tis. Kč, pojištění odpovědnosti (včetně právní ochrany) do 30 mil. Kč, pojištění zavazadel do 50 tis. Kč, pojištění cesty do 30 tis. Kč a pojištění letu do 15 tis. Kč.

ČSOB patří mezi naše největší pojišťovny a jako největší výhodu bych v tomto případě označila možnost nastavit si pojištění přesně podle svých představ. V případě zdravotních komplikací můžete své potíže nejdříve konzultovat s lékařem telefonicky.

Pojišťovna má převážně pozitivní recenze. Proplácení pojistného probíhá bez větších potíží, podle některých klientů mohou být platby ve výjimečných případech opožděné. Ze nevýhodu ČSOB cestovního pojištění musím označit pojistný limit na ošetření zubů, které u varianty Standard dosahují pouze 5 tisíc korun, ale i u dalších variant jsou limity poměrně nízké.

Výhody

Nevýhody

20% sleva při sjednání online

Odpovídající cena za pojištění

Lékař na telefonu

Nízké limity pro ošetření zubů

2) ERV Evropská pojišťovna recenze

💰 Orientační cena: 60 Kč/den

ERV Evropská pojišťovna o své klienty pečuje už více než 100 let. Poskytuje nonstop asistenční služby v češtině, které jsou (ze zahraničí) plně proplácené. Pojišťovna kryje i léčebné výlohy spojené s onemocněním COVID-19 a pojistí i těhotné ženy (do 2 měsíců před plánovaným termínem porodu).

Líbí se mi, že Evropská pojišťovna osobně prověřuje kvalitu zdravotnických zařízení, protože jiné země mají často o dost nižší kvalitu zdravotnictví než my v Česku (zejména mimo Evropu). Budete tak mít jistotu, že v případě zdravotních potíží budete v těch nejlepších rukou. Velkou výhodou je, že v partnerských nemocnicích nebudete nic platit. Narozdíl od jiných pojišťoven, kde nejdříve zaplatíte tučnou sumu a poté čekáte několik dnů či týdnů, než vám peníze dorazí na účet, u Evropské pojišťovny toto neřešíte (pokud vyrazíte do partnerské nemocnice), pouze podepíšete účet a o vše ostatní už se postará pojišťovna.

Vyrážíte na jednorázovou cestu či dovolenou? Můžete si vybrat ze tří variant, které si můžete přizpůsobit díky 8 možnostem cestovního připojištění:

 • SingleTrip Standard (cca 44 Kč/den): Léčebné výlohy do 10 mil. Kč, odpovědnost za škodu do 3 mil. Kč, pojištění osobních věcí do 20 tis. Kč, pojištění doprovázející osoby/opatrovníka, úrazové pojištění do limitu 400 tis. Kč a nonstop asistenční služby v češtině.
 • SingleTrip Comfort (cca 56 Kč/den): Pojištění pro každého, kdo má na cestách rád komfort. Léčebné výlohy do 25 mil. Kč, nonstop asistenční služba v češtině, odpovědnost za škodu včetně právní (do výše 200 tis. Kč) ochrany do výše 6 mil. Kč, pojištění osobních věcí do 60 tis. Kč (včetně cestovních dokladů, popř. věcí zaměstnavatele) a zpoždění zavazadel.
 • SingleTrip Premium (cca 74 Kč/den): Cestovní pojištění pro náročné jedince, kteří vyžadují prémiové služby a vysoké limity. Léčebné výlohy do limitu 100 mil. Kč, nonstop asistenční služby v češtině, odpovědnost za škodu do 18 mil. Kč, pojištění osobních věcí do 100 tis. Kč, úrazové pojištění do 1,2 mil. Kč, pojištění zpoždění zavazadel, odjezdu (zpoždění či zmeškání cesty) a narušení cesty.

Výhody

Nevýhody

Snadné a rychlé pojištění online

Vysoké limity

ERV se specializuje pouze na cestovní pojištění

Vyšší cena

3) Axa Assistance cestovní pojištění recenze

💰 Orientační cena: od 17 Kč/den

Axa Assistance patří mezi nejstarší pojišťovny v Česku. Nabízí asistenční linku, která je k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, což vám může v případě potíží ušetřit spoustu času i stresu. Axa Assistance nabízí tři tarify pojištění, mezi které patří Excelent, Komfort a Reference. Nejlepší variantou je Excelent (od 60 Kč/den), jenž nabízí celkový limit ve výši 500 milionů Kč a zahrnuje také cestovní pojištění domácích mazlíčků, zahrnuje také úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, právní asistenci, pojištění zavazadel či pojištění cestování letadlem. Varianta Komfort (od 35 Kč/den) nabízí celkový limit ve výši 15 milionů Kč, který je sice nižší, stále je však v rámci tohoto tarifu zahrnuto úrazové pojištění, právní ochrana, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Nejhůře je na tom tarif Reference (od 17 Kč/den), který nabízí celkový limit do výše 3 milionů Kč, další připojištění v ceně tohoto tarifu není, proto bych jej doporučila spíše jen na krátké či méně rizikové cesty.

Výhody

Nevýhody

Velmi vysoký pojistný limit

Lze pojistit i domácí mazlíčky

Připojištění chronického onemocnění

Nejlevnější varianta má nízký limit

4) Direct cestovní pojištění recenze

💰 Orientační cena: 26 Kč/den

Pojišťovna Direct patří mezi oblíbené pojišťovny zejména díky tomu, že nabízí neomezený limit, takže se třeba případných návštěv lékaře v zahraničí vůbec bát nemusíte. Direct navíc získal ocenění TOP pojištění roku 2023, čímž se zařadil mezi nejlepší pojišťovny. Výhodou je to, že si pojištění nastavíte přesně podle sebe. Pojišťovna nabízí 24/7 asistenční službu, což znamená, že můžete zavolat nebo se na pojišťovnu obrátit online kdykoliv. Samozřejmostí je pokrytí výloh spojených s onemocněním COVID-19 i pojištění storna cesty. Direct se snaží o co nejrychlejší a nejsnadnější vyřizování pojistných událostí. Největší výhodou je však samozřejmě to, že jsou výlohy na léčbu neomezené.

Výhody

Nevýhody

Při sjednání online 50% sleva

Neomezený pojistný limit

Top pojištění roku 2023

Vyšší cena pojištění

Levnější varianta má nízké limity

5) Generali cestovní pojištění recenze

💰 Orientační cena: 23 Kč/den

Pojistné krytí u Generali dosahuje až 100 milionů Kč a zahrnuje nonstop asistenci v češtině, ať už se nacházíte kdekoliv ve světě. Při srovnání online dostanete 20% slevu. Děti do 6 let mají pojištění zdarma, děti do 17 let pak mají 50% slevu. Pojištění si můžete vybrat podle preferencí ze tří nejoblíbenějších variant — Exclusive nabízí limit do 100 milionů Kč, nechybí ani akutní zubařské ošetření do výše 20 000 Kč, úrazové pojištění, zásah horské služby, pojištění osobních věcí a zavazadel, pobyt v nemocnici, pojištění odpovědnosti, ošetření spojené s teroristickým útokem (do výše 3 mil. Kč) a nadstandardní asistenční služby. Varianta Standard nabízí limit 25 milionů Kč a nabízí téměř stejné podmínky jako v případě Exclusive kromě nadstandardních a asistenčních služeb. Nejlevnější varianta Start nabízí limit ve výši 5 milionů Kč. Tato varianta nezahrnuje úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění osobních věcí a zavazadel ani pobyt v nemocnici. Jak vidíte, základní varianta pojištění toho příliš mnoho nenabízí, proto je vhodné vybrat si spíše variantu Standard či Exclusive.

Výhody

Nevýhody

Vysoké pojistné limity

Pojištění dětí zdarma či s 50% slevou

20% sleva při sjednání online

Varianta Start nenabízí téměř žádné výhody

Nelze připojistit adrenalinové sporty online
5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.